Galeria Łodygowa ma nowe życie. Tak będzie wyglądać! | | targowek.info

Galeria Łodygowa ma nowe życie. Tak będzie wyglądać!

Wkrótce szkieletor z Łodygowej zmieni się w oślepiające ekranami reklamowymi centrum handlowe.

 

Czytelnicy targowek.info są niecierpliwi i już od kilku tygodni atakują nas mejlami i wiadomościami z pytaniem „Co się dzieje z galerią na Łodygowej”. Czasem warto chwilę poczekać – dziś jako pierwsi pokazujemy wam, jak będzie wyglądała nowa galeria na Zaciszu.

Galeria Łodygowa 2011

Ale najpierw przypomnijmy, o czym w ogóle mówimy. Budowę galerii handlowej przy ul. Łodygowej 26 zapowiedział deweloper z Ząbek, firma Dolcan, już w 2011 roku. Projekt od początku załapał opóźnienie, ale ostatecznie w 2014 roku inwestycja ruszyła.

Szybko powstał betonowy szkielet centrum handlowego, mającego mieć ponad 4000 m2 powierzchni i parking na 200 samochodów. Po czym prace nagle stanęły. Firma Dolcan zbankrutowała z wielkim hukiem, a opuszczoną inwestycję przy Łodygowej zajął syndyk.

Szkieletor z Łodygowej

Niedokończony budynek na Łodygowej został najbardziej znanym „szkieletorem” Targówka. Znalazł się nawet na komputerowych wizualizacjach przedstawiających ulicę Łodygową po generalnym remoncie.

Syndyk kilkukrotnie próbował sprzedać zatrzymaną inwestycję, ale bez powodzenia. Sprawa nabrała przyspieszenia w maju 2019 r., gdy w trzecim z kolei przetargu szkieletora na Łodygowej kupił tajemniczy inwestor, który szybko wznowił budowę galerii, ale długo pozostawał anonimowy.

Teraz już wiemy, że galerię Łodygowa kupiła firma FHU Jacek Pawlicki z Częstochowy, która wreszcie odkryła karty i ujawniła, co dokładnie planuje zrobić na Zaciszu.

Galeria Łodygowa 2020

Na udostepnionych nowych wizualizacjach widzimy, że inwestor przejął stary projekt, ale nieco go zmodyfikował. Najbardziej rzucającą się w oczy zmianą jest 6 wielkich ekranów („multimedialnych totemów reklamowych”) na głównej elewacji, na których będą wyświetlane informacje o aktualnych promocjach najemców galerii.

Jak czytamy w opisie galerii, na dwóch piętrach obiektu będzie się znajdowała „kompleksowa oferta znanych i popularnych marek modowych którym towarzyszył będzie operator spożywczy, drogeria a także salon prasowy„.

Według nieoficjalnych informacji, „operatorem spożywczym” ma być Lidl, a drogerią Rossman – to jednak jeszcze nie jest potwierdzone.

Klienci będą mogli parkować na zewnątrz Galerii Łodygowa, oraz na parkingu podziemnym na poziomie -1, z którego wjadą na górę za pomocą panoramicznej windy.

Jak podaje inwestor – obecny termin realizacji inwestycji to IV kwartał 2020 r. Jest więc szansa, że centrum handlowe przy ul. Łodygowej 26 zostanie otwarte przed przyszłorocznymi świętami.

 

źródło, główne zdjęcia: www.dalf.pl, www.galerialodygowa.pl

 

Na górze strony i poniżej – wizualizacja, jak Galeria Łodygowa ma wyglądać po otwarciu w 2020 roku:

 

Jak widać, projekt nieco się zmienił od pierwszych wizualizacji sprzed 8 lat (źródło Dolcan):

 

Zaś na wizualizacjach wyremontowanej Łodygowej szkieletor wyglądał tak (źródło ZMID):

PRZECZYTAJ TEŻ:

11 komentarzy na temat “Galeria Łodygowa ma nowe życie. Tak będzie wyglądać!

 • 3 grudnia 2019 o godz. 07:40

  I bardzo dobrze, jak pojawi się Lidl to może w Aldi wreszcie ogarną się z cenami.

 • 3 grudnia 2019 o godz. 11:28

  Wtedy do Aldiego tylko okoliczni mieszkancy beda przychodzic. Miejscowka niby dobra, ale przy przystanku nie w ta strone. Kto do pracy ciagnie zakupy??

 • 3 grudnia 2019 o godz. 11:44

  I niech się dzieje, może w końcu zmieni się ta ulica…..
  http://www.dalf.pl

 • 3 grudnia 2019 o godz. 13:28

  Nawet w niedzielę coś tam się działo. Było słychać wiertarki i chyba betoniarkę. Pracowali do 21.

 • 3 grudnia 2019 o godz. 13:44

  Jaka piękna zieleń na tej wizualizacji….Trawnik jak marzenie….

 • 3 grudnia 2019 o godz. 22:54

  Szkoda, że nie siłownia

 • 4 grudnia 2019 o godz. 21:22

  Ciekawie się to prezentuje.
  http://www.dalf.pl
  Oby kolejny developer nie zbankrutował?

 • 5 grudnia 2019 o godz. 17:38

  magdalenka,
  może trudno ci to sobie wyobrazić, ale nie wszyscy przyszli klienci tej galerii to będą tłoczący się o piątej rano w 345 ząbkowicze. Sa tacy ludzie (jak ja np), którzy po prostu mieszkają w pobliżu tej galerii i będzie im ona bardzo po drodze

 • 5 grudnia 2019 o godz. 21:02

  Popieram!wszystkim którzy kożystają z Łodygowej wracając do domu zarówno komunikacją czy autem galeria ułatwi zakupy oraz je uprzyjemni.
  Patrząc na projekt ( http://www.dalf.pl ) naprawdę prezentuje się to ciekawie.??

 • 6 grudnia 2019 o godz. 09:59

  A mi się wydaje, że jednak Lidla w Galerii Łodygowej nie będzie, bo ten sklep prowadzi swoją działalność w budynkach wolnostojących.

 • 10 grudnia 2019 o godz. 14:34

  Fajna wizualizacja, tylko chyba od tyłu.
  Przecież ten budynek, jest przy samej trasie. Gdzie oni chcą wcisnąć tą zieleń i parking?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.