Koronawirus na Targówku. Co trzeba wiedzieć, co się zmieniło

34
Share

Epidemia koronowirusa dotarła do Polski i Warszawy. Spowodowała także zmiany na Targówku.

 

Na Targówku jak dotąd nie stwierdzono żadnych zakażeń koronowirusem SARS-CoV-2 (wywołującym chorobę Covid-19). Lecz oczywiście w naszej dzielnicy obowiązują ogólnokrajowe zarządzenia, m.in. zakaz organizowania imprez masowych. Odwoływane są też mniejsze wydarzenia.

Już od poniedziałku w związku z sytuacją epidemiologiczną wstrzymano do odwołania odwiedziny u chorych w Szpitalu Bródnowskim. Decyzja dotyczy wszystkich oddziałów szpitala. (Plotki, że w szpitalu na Kondratowicza był pacjent w koronawirusem już dawno zostały zdementowane).

Wczoraj z powodu zagrożenia koronawirusem urząd dzielnicy Targówek zawiesił spotkania z mieszkańcami na temat regulacji stanów prawnych nieruchomości zarządzanych przez Spółdzielnię Mieszkaniową „Bródno”.

Mieszcząca się na Bródnie Wyższa Szkoła Bankowa z uwagi na rosnącą liczbę zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 przesunęła na późniejszy termin dzisiejsze warsztaty „Europass”.

Na razie szkoły, przedszkola i żłobki na Targówku działają – jednak wg nieoficjalnych informacji rozważana jest możliwość zamknięcia wszystkich publicznych placówek edukacyjnych w Warszawie (a więc i w naszej dzielnicy) od czwartku 12 marca. Czy tak się stanie – dowiemy się dzisiaj.

Aktualnie w targóweckich szkołach trwają rekolekcje wielkanocne. Według naszych informacji w części szkół dzieci nie chodzą do kościołów, a odbywają rekolekcyjne spotkania z księżami w szkolnych salach gimnastycznych.

AKTUALIZACJA: W środę w południe ogłoszono zawieszenie pracy żłobków, przedszkoli i szkół w całej Polsce od 12 do 25 marca 2020 r.

 

Czytaj też: „Daj butelce drugie życie”

 

zdjęcie ilustracyjne / fot. Pixabay.com/Eugenio Cuppone

34
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx