Pan Sówka i Fryzjer z Targówka. Zapraszamy na film

0
Share

Szalony fryzjer terroryzuje świat, a ludzi zamienia w przylizanych nudziarzy. Na szczęście jest grupa dzielnych dzieciaków z Targówka, które próbują powstrzymać szaleńca. Czy im się uda?

 

Produkcja ma już wprawdzie kilka lat: premiera odbyła się podczas Warszawskiego Festiwalu Filmowego w 2007 roku, ale z pewnością nie wszyscy ją znają. Film jest efektem programu Fundacji MoMa Film, która zaprosiła setki dzieci z Pragi i Targówka do wymyślania bajek. Ze wszystkich barwnych opowieści ekranizacji doczekały się cztery, w tym historia „Pan Sówka i Fryzjer z Targówka” autorstwa uczniów trzeciej klasy szkoły podstawowej nr 58 na ul. Mieszka I na Targówku Fabrycznym. Oni też grają w filmie główne role.

Zdjęcia powstały głównie w fabryce wódek Koneser, ale załapał się też Kanałek Bródnowski, a nawet szare rury nad Radzymińską. Film trwa 10 minut, powstał przede wszystkim z myślą o dzieciach. Miłego oglądania.

Pan Sówka i Fryzjer z Targówka

Reżyseria: Lesław Dobrucki, Marzena Popławska, Joanna Pawluśkiewicz
Scenariusz: Marzena Popławska, Joanna Pawluśkiewicz, Lesław Dobrucki, Ola Staszko, Jan Cybis
Narrator: Adam Ferency
Zdjęcia: Jan Cybis
Muzyka: Pogodno

W ramach projektu Nowe Legendy Miejskie wydano też książkę zbierającą wymyślone przez dzieci historię. Kupicie ją tutaj.

0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx