Festiwal Ciast w Dniu Sąsiada. I mnóstwo innych atrakcji

6
Share

To święto powinny omijać osoby na diecie…  a z resztą co tam, dieta może poczekać do poniedziałku. Domek Herbaciany w Parku Bródnowskim w weekend rozkręca się na dobre.

Wczoraj podaliśmy, że w niedzielę w Parku Bródnowskim czeka mnóstwo atrakcji dla dzieciaków. Ale dorośli też nie będą się nudzić. Na dobre rozkręca się działalność Domku Herbacianego. Z kilku atrakcji przygotowanych z okazji Dnia Sąsiada najsmaczniej brzmi Festiwal Ciast. Tak zaprasza na niego organizatorka Aneta Sobotka:

Lubisz ciasta, ciasteczka i inne słodkości? A może na dodatek lubisz je piec? Jeśli tak, to przygotuj coś słodkiego i przynieś do Domku Herbacianego w Parku Bródnowskim 26 maja w godz. 12 -15.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców Targówka do zaprezentowania swoich kulinarnych umiejętności i podzielenia się przepisami z sąsiadami. Przyjdźcie i przynieście swoje wypieki, będzie pysznie! Najsmaczniejsze przepisy wyróżnimy!

Na Facebooku udział w wydarzeniu  zgłosiło już całkiem sporo osób. Ciekawe kto to wszystko zje.

Festiwal Ciast

 

Na tym nie koniec ucztowania. Dni Sąsiada to ogónowarszawskie wydarzenie, w którym bierze udział ponad 40 lokalnych społeczności. Na Bródnie do obchodów włączyła się aktywnie Kawiaciarnia z ul. Nadwiślańskiej. To stosunkowo nowe miejsce na mapie Bródna jest połączeniem kwiaciarni i kawiarnią. Że też nikt wcześniej nie wpadł, że te obie działalności do siebie pasują. A więc Kawiaciarnia zaprasza w niedzielę w pobliże swojej siedziby, na róg  Bartniczej i Ogińskiego:

Będą domowe ciasta produkcji sąsiedzkiej, wspólne rozmowy, sąsiedzka wymiana wiedzy na temat pielęgnacji roślin i pomysłów na kwiatowe kompozycje. Będzie muzyka i przyjazna atmosfera. Wspólne zdjęcia dla chętnych. A dla maluchów masę wyjątkowych atrakcji przygotowało „Szkiełko i oko”

Z innych atrakcji można wymienić jeszcze: warsztaty florystyczne; zajęcia plastyczne dla dzieciaków „Zrób laurkę dla mamy” (w niedzielę jest Dzień Matki); wymiennik sąsiedzkich skarbów –  nieużywanych, niepotrzebnych przedmiotów, nietrafionych prezentów; wspólne tworzenie ogródka przed kawiarnią; tablica z pomysłami na następny Dzień Sąsiada.

Brzmi i wygląda nieźle (wydarzenie na FB)

Kawiaciarnia / fot. Facebook

Kawiaciarnia / fot. Facebook

 

Po wizycie w Kawiaciarni możecie wrócić do Parku, żeby łyknąć odrobinę kultury: tej ulicznej i tej z górnej półki.

W niedzielę przy Domku Herbacianym zostanie  przygotowana przestrzeń do graffiti. Grupa Artistico z zaprzyjaźnionymi artystami stworzy specjalny „wrzut”. Można się przyłączać i dorzucić parę kresek od siebie. Oczywiście pod okiem artystów. Od razu ucinamy złośliwości o bazgrołach w parkach. – Sztuki graffiti nie musi być tylko znanymi z okolic napisami, a może stać się małymi dziełami sztuki – zachęcają organizatorzy akcji.

Jak już się najecie i wyżyjecie artystycznie, to można odpocząć z książką. Od godz. 15 w niedzielę wznawia działalność Dyskusyjny Klub Książki przy Domku Herbacianym. Na spotkanie inauguracyjne zaprasza Justyna Ambroziak. (więcej na FB).

klub_ksiazki

 

 

6
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx