Kaczuszki uratowane

7
Share

Może to nie jest najważniejsza wiadomość na świecie, ale to z pewnością miła wiadomość.

fot. Straż Miejska

fot. Straż Miejska

„Wyszedłem na balkon i znalazłem na nim kaczkę i małe kaczuszki” – tak brzmiało zgłoszenie, które wpłynęło do straży miejskiej. Zwierzaki zauważył mieszkaniec bloku przy ul. Malborskiej na Bródnie. Wezwani na miejsce strażnicy odłowili kaczkę i 11 młodych – ptaki zostały przewiezione do środowiska naturalnego.

To nie jedyne tego typu zgłoszenie w ciągu ostatnich tygodni – informuje straż miejska. Podobne zgłoszenia były w całej Warszawie, m.in. przy ul. Obrońców Tobruku, Zwycięzców i Połczyńskiej.

„Kaczki w okresie zimowo-wiosennym szukają zacisznego i bezpiecznego miejsca, z dala od ssaków, ptaków drapieżnych i ptaków z rodziny krukowatych. W takich miejscach wiją swoje gniazda lęgowe, gdzie wiosną wykluwają się młode. Właśnie dlatego często wybierają rzadko odwiedzane przez nas późną jesienią i zimą balkony w blokach mieszkalnych lub osiedlowe tarasy”

– wyjaśnia kierownik Ekopatrolu straży miejskiej Piotr Mostowski.

Strażnicy przypominają, aby nie podchodzić i nie dotykać młodych kaczek. W takich przypadkach należy skontaktować się z Ptasim Azylem w warszawskim Zoo (tel. 22 670-22-07) lub poprosić o interwencję Ekopatrol straży miejskiej (tel. 986).

7
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx