Co nam zbuduje Unia Europejska (jeśli ładnie poprosimy)? | | targowek.info

Co nam zbuduje Unia Europejska (jeśli ładnie poprosimy)?

Zerknęliśmy do listy życzeń, z którymi władze Warszawy zgłoszą się po dotacje Unii Europejskiej na lata 2014–2020. Uff, parę razy pojawia się tam nasza dzielnica.

Praski fragment obwodnicy Śródmieścia / wizualizacja DHV Polska
Praski fragment obwodnicy Śródmieścia / wizualizacja DHV Polska

W latach 2014–2020 do Polski z unijnego budżetu trafi ponad 300 mld zł. Z tego kilka okrągłych miliardów dotrze do Warszawy. Ale na jakie konkretnie inwestycje? Wiceprezydent miasta Michał Olszewski wraz z przedstawicielami warszawskiego samorządu, organizacji społecznych i biznesu przedstawił postulaty Warszawy Ministerstwu Rozwoju Regionalnego.

Lista jest długa i generalnie mało konkretna, ale wymienione są w niej też trzy strategiczne inwestycje w dzielnicy Targówek – do tej pory niemiłosiernie odwlekane z powodu braku pieniędzy:

* Dokończenie budowy II linia metra – w tym „odcinek wschodni północny” (co może oznaczać zarówno trasę na Bródno, jak i na Białołękę)
* Budowa Obwodnicy Śródmiejskiej
* Budowa Trasy Świętokrzyskiej

Czy dzięki unijnym pieniądzom uda się te inwestycje zrealizować do 2020 roku? Jeśli tylko nasi lokalni samorządowcy niczego nie schrzanią…

PRZECZYTAJ TEŻ:

23 komentarzy na temat “Co nam zbuduje Unia Europejska (jeśli ładnie poprosimy)?

 • 8 czerwca 2013 o godz. 13:26

  Schrzanią…

 • 8 czerwca 2013 o godz. 14:04

  Hanka makaron na uszy nawija bo referendum idzie!!!!! ! Targowek pamięta jak go mordowalas! !!!

 • 8 czerwca 2013 o godz. 14:09

  Hanka matole obali Cię PRawa strona.pamietamy!

 • 8 czerwca 2013 o godz. 14:32

  O rety, to kibole wspierają to referendum? Czytałem gdzies że poseł Wipler jest za. To ja trzymam się od tego jak najdalej. Mimo że z HGW mi nie po drodze.

 • 8 czerwca 2013 o godz. 15:02

  Zep jesteś lemingiem

 • 8 czerwca 2013 o godz. 15:11

  „nam zbuduje unia”. Przecież my do budżetu tej unii wpłacamy pieniądze. Unia nic nam za darmo nie daje, tylko mówi na co nam wolno wydawać. Unia to nie dobry wujek czy ciocia z Ameryki.

 • 8 czerwca 2013 o godz. 15:34

  To referendum odbędzie się pod hasłem ” zabierz LEMigowi dowód”

 • 8 czerwca 2013 o godz. 15:44

  malkontent – to musisz mieć bardzo płytką wyobraźnie. Gdyby nie ta unia to w tym kraju nic by nie było.

 • 8 czerwca 2013 o godz. 16:37

  Zep Ty lemingu

 • 8 czerwca 2013 o godz. 17:10

  Lemingi takie jak ZEP mysla, ze UNIA to organizacja non profit i za darmo nam da :D Dac to moze kopa w tylek. My za to wszystko zapłacimy, przyszłe pokolenia szczegolnie. Najciekawsze wydaje sie metro :) Coraz bardziej sie upewnia wersja, ze metro na Targowku to lata 2020-2030 :) I nic tego nie zmieni, HGW i jej dzial PR zaczynaja dzialac, a najgorsze, ze lemingi łykają to na sucho :(

 • 8 czerwca 2013 o godz. 17:27

  Należałoby jeszcze co poniektórych uświadomić, że sporo z tych pieniędzy, które niby „unia nam daje” na inwestycje budowlane do tej unii wraca. Jak to się dzieje? Przetargi wygrywają zachodnie firmy, które bynajmniej fizycznie nam nic nie budują, tylko zatrudniają polskich podwykonawców a zyski konsumują. Polscy podwykonawcy nierzadko upadają z racji, że te firmy im nie płacą. Ktoś powie: a dlaczego Polskie firmy nie wygrywają tych przetargów? Polskie firmy nie mają takiego kapitału jak zachodni gracze. To tak, jakby posadzić małego Kazia z grupą starych pokerzystów-szulerów, dać mu 100 zł i kazać mu ich ograć. Chyba już jest jasne dlaczego „unia” pewne środki każe nam wydawać na te, a nie na inne cele. Nasza służba zdrowia leży, ale tym „unia” się nie przejmuje.

  Jeszcze jedno: każdego roku wpłacamy coraz więcej do kasy unii. I nie są to bagatelne różnice. Oczywiście unijna administracja, drukowanie broszurek uświadamiających o różnych rzeczach ciemny lud, wdrażanie unijnego prawa do państw członkowskich nie kosztuje nic.

 • 8 czerwca 2013 o godz. 18:21

  do malkontent. Nigdy nie było i nigdy nie będzie organizacji/sojuszu który przetrwa nie wiadomo ile. Wszystko ma wady, ale i zalety. Ułomnością jest mówić tylko o wadach, a zalet udawać, że się nie widzi.
  Nie wiem ile masz lat internetowy kolego, ale pisząc o „wielkości” polskich firm na tle zachodnich, nie bierzesz pod uwagę tego, że one na samym początku stoją na straconej pozycji. Gdybyś komunizm obalił np. w 79 roku, to pewnie teraz miałby dużo większy kapitał i byłby poprostu lepsze. Ale jest jak jest. UE nie jest dobrą ciocią, która daje wszystko za friko. Ale bez niej w tym kraju od upadku komunizmy nic by się nie zmieniło. Bylibyśmy drugą ukrainą.

 • 8 czerwca 2013 o godz. 21:00

  Wolę być lemingiem niż kibolem.

  A jak juz odwołacie HGW to kogo chcecie na prezydenta? Starucha czy Wiplera? Obaj siebie warci.

  Pytam serio, kto jest waszym wymarzonym kandydatem?

 • 8 czerwca 2013 o godz. 21:27

  @ZEP – moim Janek :)
  powaga

 • 8 czerwca 2013 o godz. 21:31

  kibolem? przeczytales 5 razy gazete Gó*** Prawa, a że jestes lemingiem to łyknąłeś to na sucho i sie mądrzysz. Kibol to kibol… leje sie w lesie i na mecze chodiz rzadko, bo go to nie interesuje. A może mówisz o przypadkach, gdy ktoś rzuca race? Takie rzeczy zdarzaja sie w Anglii ( jeszcze gorzej i we wszystkich innych ligach. Przyjechałes do Warszawy jako nie oszlifowany leming i gazety cie kształtuja :/ szkoda, że na kolejnego gamonia nie mającego pojecia o świecie.

 • 8 czerwca 2013 o godz. 21:34

  Zabierzmy Lemingom dowody!!!!!!!!!!! Niech nie idą na referendum!!!!!!!

 • 8 czerwca 2013 o godz. 21:46

  Hanka zapytaj Donka gdzie przeprawa tymczasowa na czas remontu mostu Grota. Przed referendum burak Donek da kaskę!!!. Dla niego porażka w Warszawie to koniec PO.

 • 9 czerwca 2013 o godz. 11:51

  Hanka Układanka Koleżanka Wyp…. Cię W Kosmos albo do Usraela
  Za Trase Toruńską -tyle kasy na bzdurny Tunel szklany
  Stadion Narodowy w Łomiankach
  Metro
  Prywatyzacje Stoeny itp
  Wilanów 5 zł
  Powódź i buta
  Organizacyjne kretyństwa
  Rodzielanie funduszy tam gdzie PO

 • 9 czerwca 2013 o godz. 11:55

  Jak To Unia ???? już Pisali to są Nasze składki ( tylko układy i debile na stanowiskach nie potrafia zarządzać i musimu miec Pana nad sobą ) a oni nam mówią co możemy a co nie ich firmy i Banki to wspierają ( robia kasae ) nam zostaną drogi ( a im Fabryki )po to żeby ich firmy mogły przewozić produkty ! Wasze Ulice Nasze Kamienice znajomo ?

 • 10 czerwca 2013 o godz. 12:32

  No to kiedy w końcu dokończą Obwodnicę Śródmiejską z Żaby do Wiatracznej? Kiedy oleją protesty ekooszołomów i przedłużą Kijowską do Zabranieckiej? Kiedy zmodernizują Łodygową? Bufetowa, Targówek nigdy nie zapomni co nam zrobiłaś!

 • 10 czerwca 2013 o godz. 12:40

  @debil głupi ale nie leming!!!
  Masz rację, zapomniałam jeszcze o Moście Krasińskiego, i to nie TYMCZASOWYM, tylko tym stałym, OBIECANYM przez bufet w kampanii wyborczej z 2006.

 • 12 czerwca 2013 o godz. 08:05

  do CHŁODNY ROZUM:

  no nie masz do końca racji. To nie kwestia daty „obalenia” komunizmu. Komunizm nie został obalony, tylko się uwłaszczył. I ten rok 79 co podajesz nie wiele odbiega od poczatku tego procesu.
  Po drugie powtarzasz jakieś farmazony, rozpowszechniane przez gebelsowski aparat IIIRP.
  To, że Ukraina jest tam gdzie jest i taka jaka jest, to nie być lub nie być w UE. Zresztą Polska w ciągu ostatnich lat rządów ryżego mocno upodobnia się do Ukrainy, a nawet bardziej do Białejrusi.
  Dlaczego tak jest nie trzeba jakiejś wielkiej przenikliwości.
  I kończąc odnośnie kapitału. Powiem tylko o pierwszym i ostatnim grzechu „transformacji”.
  Pierwszy – reforma Balcerowicza, zreszta eks-mieszkańca podgrodzia. Zamiast oddać ludziom kapitał i uwłaszczyć społeczeństwo, wyczyscił wszystkim portfele.
  Ostatni – Vincent Rotfeld.

 • 29 sierpnia 2013 o godz. 14:36

  Budować Obwodnicę Śródmiejską Żaba-Wiatraczna ino migiem! A metro sobie zabierajcie, potem będziecie płakać jak Bielany, że nie mają w ogóle autobusów „bo jest metro” i tysiąc przesiadeczek… won z tym złomem!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.