Rzeź autobusowa dotknie też Targówek [MAPY]

30
Share

Z powodu oszczędności w całej Warszawie ZTM planuje gigantyczne zmiany w komunikacji miejskiej. Cięcia dotyczą ok. 40 stołecznych linii, w tym kilku w naszej dzielnicy.

fot. MZA

fot. MZA

Jak to nazwała „Gazeta Stołeczna”, Zarząd Transportu Miejskiego z powodów oszczędności w budżecie przygotował rzeź linii autobusowych w całym mieście. Np. zniknie superpopularne 175 z centrum na lotnisko Okęcie/Chopina, 503 z Białołęki na Ursynów zostanie podzielone na mniejsze kawałki, zaś 521 z Falenicy zamiast do Centrum i dalej na Ochotę, zawróci już przy rondzie Wiatraczna.

Nas oczywiście najbardziej interesują trasy przebiegające przez naszą dzielnicę i na tle innych rejonów stolicy cięcia na Bródnie, Targówku i Zaciszu możemy uznać za – jakby to powiedzieli prawnicy – najniższy wymiar kary. Ale i tak część z was będzie miała jeszcze gorzej.

Oto szczegóły planowanych zmian dotyczące naszej dzielnicy:

Z Targówka Fabrycznego ma zniknąć 138, bezpośrednio łączący to osiedle ze Śródmieściem i Mokotowem (linia ma zaczynać swoją trasę nie na Utracie, ale dopiero na Dworcu Wschodnim)

W zamian Targówek Fabryczny dostanie nową linię 238 – która pojedzie śladem 138 z Utraty ul. Zabraniecką i Naczelnikowską, ale tylko do Dw. Wschodniego. Żeby jechać gdzieś dalej – przesiadka.

140 nie dojedzie już do dzielnicowego ratusza ani CH Targówek. Autobus z Dw. Wschodniego ma kończyć trasę już na pętli Targówek przy ul. Trockiej.

156 zostanie nie tylko skrócone (autobusy w stronę Młocin zacznie bieg, zamiast na na Stalowej, dopiero na Targówku), ale i pojedzie jeszcze rzadziej niż teraz.

Akurat losy linii 202 opłakiwało pewnie będzie najmniej osób – słynny „muchowóz”, raz na godzinę kręcący się między Bródnem, Zaciszem, Targówkiem i znów Bródnem, będzie całkowicie zlikwidowany.

W zamian w ul. Tarnogórską i Tużycką mają zostać skierowanie jednokierunkowo autobusy 740.

 

Planowane zmiany linii autobusowych /fot. ZTM

Planowane zmiany linii autobusowych /fot. ZTM

 

Planowane zmiany linii autobusowych /fot. ZTM

Planowane zmiany linii autobusowych /fot. ZTM

Prace nad zmianami wciąż trwają i na tej liście mogą się jeszcze pojawić zmiany. Ostateczny kształt odchudzonej komunikacji miejskiej poznamy przed latem.

30
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx