“Dominik to frajer”, “Anek to cwel” – uliczna wojna na Targówku – targowek.info

“Dominik to frajer”, “Anek to cwel” – uliczna wojna na Targówku

Targówek Mieszkaniowy przeżywa inwazję wyjątkowo koszmarnych, wulgarnych bazgrołów na murach. Zbadaliśmy co się dzieje.

Rzadko na stronie targowek.info zagłębiamy się w sprawy półświatka, bo i bohaterowie nieciekawi, i sam temat zazwyczaj dotyczy tylko garstki osób i nie interesuje uczciwej większości mieszkańców naszej dzielnicy. Ale tym razem wewnętrze porachunki na starym Targówku wypełzły na świato dziennie i nie da się ich nie zauważyć.

Przystanek autobusowy na Targówku - tuż obok szkoły podstawowej i patriotycznego graffiti o Powstaniu Warszawskim/ fot. targowek.info
Przystanek autobusowy na ul. Handlowej – tuż obok szkoły podstawowej i patriotycznego graffiti o Powstaniu Warszawskim/ fot. targowek.info

Kto w ostatnich miesiącach był w tym rejonie dzielnicy, ten już się dowiedział, którzy, wymienieni na murach z imienia i nazwiska mieszkańcy Targówka to “konfidenci i frajerzy”, a także “cwele, k… i ch…”. Takich tekstów jest ostatnio prawdziwe zatrzęsienie – szczególnie dużo na blokach przy ulicach Myszkowskiej, Remiszewskiej, Pratulińskiej, Handlowej. Jeszcze parę dni temu koszmarnym przykładem był też nowy mur szkoły podstawowej nr 28 – w ostatni weekend zamalowany, choć nie do końca, graffiti nawiązującym do Powstania Warszawskiego.

Co się dzieje?

Prymitywne teksty to niestety odprysk kryminalnych porachunków naszego lokalnego półświatka. Gdy policja rozbiła bandę zajmującą się głównie napadami i handlem narkotykami, ktoś podobno zaczął sypać, a ktoś inny ponoć poszedł z tego powodu siedzieć. Kto? O to właśnie toczy się wulgarna wojna na murach.

Plaga obrzydliwych napisów zaczęła się od Dominika K. (choć na murach są wszystkie nazwiska, to w tym artykule je pominiemy – chyba już jest jasne dlaczego).  Wielkie teksty, że jest “arcyk…. i frajerem” opanowały ściany Targówka kilka miesięcy temu. Ale sławę Dominik zdobył już wcześniej – wg naszych informacji w marcu 2010 roku to on brał udział w strzelaninie pod Dworcem Wileńskim na Pradze. Policjanci złapali go po pościgu dopiero na Stalowej i – jeśli wierzyć prymitywnym napisom na murach – poszedł na współpracę.

Wygląda na to, że na Wileniaku do Dominika K. strzelał m.in. Adrian G., znany lepiej jako “Anek”. O tym, że jest on “k… i cwelem”, informuje najnowsza fala ordynarnych tekstów na Targówku. Adrian jeszcze parę lat temu był żołnierzem “Szkatuły”, jednego z najgroźniejszych gangsterów w Polsce, aresztowanego po wielu latach poszukiwań w marcu 2011 roku. Za kraty trafił również “Anek” i – zdaniem twórców obrzydliwych napisów – też nie zachował się tak jak należy.

To zdjęcie bloku na Myszkowskiej pochodzi sprzed kilku dni. Budynek właśnie został odmalowany - po raz drugi w tym roku /fot. targowek.info
To zdjęcie bloku na Myszkowskiej pochodzi sprzed kilku dni. Budynek właśnie został odmalowany – już drugi raz w tym roku /fot. targowek.info

Kto to bazgrze?

Na murach Targówka wymienione jest też z imienia i nazwiska kilka innych osób. Udało nam się skontaktować z jedną z nich. Według Michała (nazwisko do wiadomości redakcji) dużą część obrzydliwych napisów w dzielnicy maluje osobiście Adrian G., który parę miesięcy temu wyszedł warunkowo z więzienia.

“Anek stara się o nadzwyczajne złagodzenie kary, ale już zastrasza inne osoby, grożąc im, chwaląc się że on tu znowu będzie robił porządki itp. Do tego pisze na murach brzydkie rzeczy na osoby które pomawia” – opowiada nam Michał, który nie kryje, że zna “Anka” osobiście.

“Poznaliśmy się dawno temu w gronie znajomych. Opowiadał, co to on nie może i czego nie robi. Zerwałem z nim kontakt, a on teraz on wyszedł po 3 latach i pomówił mojego brata, który przebywa w areszcie śledczym, chce też pomawiać mnie i inne osoby” – podkreśla nasz rozmówca, który zgłosił sprawę wulgarnych napisów na policję i prokuraturę, ale odpowiednie instytucje sprawę umorzyły.

No, ale mnóstwo obrzydliwych tekstów na Targówku – szczególnie w ostatnich tygodniach – dotyczy właśnie “Anka”. I równocześnie Adrian G. zgłosił stróżom porządku, że to z kolei Michał jest autorem dotyczących jego ordynarnych tekstów. Postępowanie w tej sprawie jeszcze trwa. Michał zapewnia, że jest niewinny – a jak jest naprawdę, wie tylko on, “Anek” i pewnie jeszcze parę innych osób…

Wyjątkowo wyrafinowany napis na Targówku - namalowany elegancką czcionką /fot. targowek.info
Jeden z bardziej wyrafinowanych napisów na Targówku – namalowany kilkadziesiąt metrów od publicznego przedszkola /fot. targowek.info

Co na to policja?

Dziesięć dni temu zapytaliśmy policjantów z naszej komendy rejonowej (obejmującej Pragę, Targówek i Białołękę) o plagę obrzydliwych bazgrołów – czy nie można ich jakoś powstrzymać i zwalczyć. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że przecież pod każdym murem nie da się postawić policjanta, żeby pilnował porządku. A na oficjalną odpowiedź policja ma czas do 30 dni i jeszcze na nią czekamy.

Niestety, nie wiemy jak długo będą musieli czekać na zniknięcie z ulic wulgarnych napisów uczciwi mieszkańcy Targówka.

 

***** AKTUALIZACJA (9.08.2013) *****

Od pani Marty Sulowskiej, oficera prasowego KRP Warszawa VI, dostaliśmy oficjalną odpowiedź policji na pytanie o inwazję ordynarnych bazgrołów na murach. Dobra wiadomość: stróże porządku wiedzą, co się dzieje. Gorsza informacja: w przypadku durnych tekstów na murach mogą szukać sprawców dopiero po złożeniu wniosku przez pokrzywdzonego, czyli właściciela pobazgranej ściany. Oto szczegóły:

„Uprzejmie informuję, że w Komisariacie Policji Warszawa Targówek aktualnie jest prowadzone postępowanie przygotowawcze w sprawie pomalowania jednego z budynków na terenie osiedla Targówek Mieszkaniowy. Postępowanie prowadzone jest w kierunku przedstawieniu podejrzanemu zarzutów wynikających z treści artykułu 288 kk. Nadmieniam, że prowadzenie postępowania wynikające z treści art. 288 kk uwarunkowane jest złożeniem wniosku o ściganie i ukaranie sprawcy przez pokrzywdzonego. Pragnę dodać, że policjanci przez cały czas monitorują zdarzenia do jakich dochodzi w dzielnicy. W trakcie służby patrolowej, obchodowej czy kryminalnej kontrolują i nadzorują podległy teren.”

146 komentarzy na temat ““Dominik to frajer”, “Anek to cwel” – uliczna wojna na Targówku

 • 1 września 2013 o godz. 22:38

  Po artykule ilość tych żałosnych wpisów jeszcze wzrosła. Teraz są już chyba na każdym bloku w TGK. Kilku opóźnionych umysłowo gnoi zamienia dzielnicę w ściek i nikt nie reaguje, ani policja, ani straż miejska, ani mieszkańcy…

 • 19 września 2013 o godz. 10:42

  a gdzie ten cały Karolek bandyta nr1? haha

 • 21 września 2013 o godz. 05:36

  Czy napis KOCHAM KASKE tez jest antysemicki i nalezy go zamalowac.To tylko w kwestii formalnej.

 • 26 września 2013 o godz. 02:52

  karol sprzedaje truskawki! kapusta

 • 26 września 2013 o godz. 17:13

  karol…haha co on robi gdzie sie podział tak go wszedzie pełno było haa

 • 1 października 2013 o godz. 01:30

  Co sie dzieje z kom*** i dob*** oraz cyp*** ??

 • 1 października 2013 o godz. 13:17

  kom*** dalej zawód syn kasa i samochodzik tatusia hah el banditos

 • 4 października 2013 o godz. 12:17

  Anek rozkleil sie juz z wawa taxi ciekawe dlaczego? Czyzby ktos go podje.bal? Trzeba byc prawdziwa gnida zeby probowac byc gangsterem a potem nie brac za to odpowiedzialnosci.. Trzeba byc najgorsza kur.wa zeby sprzedawac tych ktorzy ci fraj.erze pomagali jak mozesz sobie konfituro spojrzec teraz w twarz???? Chlopakow ktorzy tobie smieciu pomagali kiedy juz siedziale wje.bales w bagno! czy to jest twoja wdziecznosc za pomoc? Ch ci du.pe anek jestes smieciem oczywiscie ja nie powiem ci tego prosto w oczy bo jestem zwyklym szarym czlowiekiem a po drugie za prawde o tobie pojdziesz i powiesz na psach ze i ja tez bralem od ciebie towar! Na kazdego tak frajerzyno dajesz nawet jak ktos ci zalazl za skore je.bac cie

 • 27 października 2013 o godz. 18:24

  Poleca Książkę Przedsiębiorstwo Holokaust Budzimy się Polska Racja antypolonizm to jest temat !

 • 23 listopada 2013 o godz. 18:56

  To chamsto wyszlo na mury i dewastujo te mury, elewacje.slogany z dawnej grypserki. Pod celami za komuny te slowa to były bluzgi , zwioznae z ustalonymi kodami “ludzi”. Co to za “mafia” ? ,SPECNAZ szybko tych gnojkow by załatwial, i wio do kolonii karnej do nieogrzewanych cel.Tam nie jeden ten “gansterka” zwany, stałbyn siem nie urkem a PIETUCHEM. Słowa cwel, frajer to nie kazdy mogł nim zostać, tylko ci co to szli do “wora” i szamanie na bardaszce.

 • 25 listopada 2013 o godz. 12:03

  Władzio co na forum bajerę podkręcasz? Jaki specnaz jaka kolonia karna gdzie ty żyjesz,ogarnij się! Co ty specnaz i pietuch piszesz dużą literą to masz do nich szacunek? Przestań się pruć!!!

 • 28 listopada 2013 o godz. 10:52

  Ty, to pnie prucie , nie pouczaj, to tak dla przypomniena a tym cwaniczkom.Psy hodujesz czy raczej suki ? Sturba suka.Wiesz, obierki pod brama ? Kumasz? Pucujcie siem barany,i nie żencie bałachu tutej.Brak szacunu na ulicy nie widze,naszrmowali pasy na zicher, oby nie buli na “krancowce”.Tylko solo, bo solo to honor w bojce.

 • 28 listopada 2013 o godz. 11:08

  Bajerkem mozesz podkrencac , to taka moda w internecie, a “kody” pozostały w zakamarkach .

 • 29 listopada 2013 o godz. 10:07

  ja pierd.. co za pajac ..

 • 4 grudnia 2013 o godz. 12:06

  WLADZIO ssij ogora i zamknij pysk bo jestes tu nikim mozliwe ze taka sama kur.wa jak ten caly anek ktory jest zwyklym smieciem

 • 11 stycznia 2014 o godz. 01:29

  Kto czytał Wiecha ? Stefan Wiechecki WIECH !
  Szanowna Ferajna detalicznie ogarnia ?
  W żelem szarpane za włoski kaligrafy !

  Kumacie KTO TO Czy Macie za daleko do Łba

 • 20 stycznia 2014 o godz. 23:09

  Walery Wątróbka wali z prostackiej ferajny grafitowej Proszę Szanownej zgraji szczeniak 5 letni kaligrafują ładniej i bez błędów !

  Ani autory mądre ani cwane cwe(L)owe Honorowe ni to ładne ni splendoru dodaje Targówkowi Pompa Beka młodzieżowo za aótoruw eeheheheheheheh

 • 22 stycznia 2014 o godz. 20:15

  No to sie chłopaki popisali :) gangsterka w morde jeza! Zalosne! PEPE trafil pierwszy a braciszek jego dupe r….. nic mu i te napisy niedaly! Dla zaintersowanych chetnie podam linki do jego dziewczyn,taki niepozorny a jednak niezly Casanova. pozdro dla Anka! Szacun Mistrzu!!!!

 • 29 stycznia 2014 o godz. 13:45

  Jedyna kobieta Michała jestem JA i nie ma żadnych innych wiec nie pier*** mi tu o jakiś kochankach jego !!! Nie wiesz a się wypowiadasz

 • 29 stycznia 2014 o godz. 22:04

  Hmmm widzę ze coraz częściej wypowiada się tu pan anek. Bo nikt normalny nie pochwala takiego frajerstwa. Mistrzem to jest ale opowiadaniu bajeczek. Ciekawe czy takie same będzie opowiadał swojemu synkowi Dominikowi. CIEKAWE CZY BĘDZIE DUMNY Z TAKIEGO TATY :) POZDRO

 • 29 stycznia 2014 o godz. 22:18

  JAKIE TO CHORE ZEBY DZIECKO W TO MIESZAC!!! LUDZIE CO TU DZIECIAK WINIEN! ANEK TO KLAWY GOSC I TO UDOWODNIL! NA TO JAK O NI MOWIA! A CO DO CHUDEGO TO SIE WKROTCE OKAZE CZY MIAL JEDNA CZY 11. NAPEWNO 3 SZTUKI I TO NIEZLE, JEDNA OD DRUGIEJ LADNIEJSZA!

 • 29 stycznia 2014 o godz. 22:28

  Anek masz chwile swojej sławy swoje 5 min – ale pamiętaj do czasu …… Ty się zemsciłeś na moim Michale…. karma zawsze wraca

 • 30 stycznia 2014 o godz. 09:18

  wy złodzieje,nieroby,bandyci,jeszcze się tu produkujecie,jeszcze was nie wyłapała policja???złapie za mordę i będziesz zlizywał te wszystkie napisy z murów,do końca życia będziesz zapier.na remonty elewacji!

 • 30 stycznia 2014 o godz. 15:25

  No niestety ale na dzieciach się zawsze takie rzeczy odbijają, może nie teraz bo jest mały, ale dziecko dorasta..

 • 30 stycznia 2014 o godz. 15:39

  Klawy gość? Udowodnił to tym jak o nim mówią?
  No to klawy frajer z niego w takim razie bo tylko tak o mim mówią “frajer”

 • 13 lutego 2014 o godz. 18:49

  Anek taki GANGSTER ze kiedys jezdzil w telepizzy. hahahahhahahah

 • 30 czerwca 2014 o godz. 23:24

  KOCHAM CIĘ ANEK <3

 • 17 lipca 2014 o godz. 11:44

  dajcie link do zdjecia/profilu tego Anka

 • 19 listopada 2014 o godz. 15:06

  kolejne aresztowania! dzięki analek

 • 19 listopada 2014 o godz. 15:07

  “POINFORMOWANY:) napisał(a):
  19 sie 2013
  22:45
  Mało wiecie a się wkrótce dowiecie PEPE też się rozkręca i zobaczycie, daje jeszcze dwa trzy miesiące aż minie pół roku od jego zatrzymania i zobaczycie jak z niego i Zęg*** powjeżdżają o 6:00 Kolorowych snów życze i nastawice sobie budziki na 5:40 aby chociaż zęby umyć.:)”

  niewiele się pomylił..

 • 19 listopada 2014 o godz. 20:37

  Kto tym razem?

 • 21 grudnia 2014 o godz. 19:27

  anek to jeszcze żyje

 • 20 stycznia 2015 o godz. 08:58

  danuta tym razem

 • 8 lutego 2015 o godz. 13:43

  ANEK ZYJE I MA SIE DOBRZE A RESZTA PUCHE GRZEJE I SUPER CHCELI KOZAKOWAC A TERAZ WYROKI BEDA ODSIADYWAC :) POZDRO DLA TYCH PEDALOW BRACI P

 • 13 lutego 2015 o godz. 16:22

  Targowek to Warszawskie Campton huehue…
  Bawcie sie dzieciaki, szalejcie, bo pozniej z wozkiem bedzie ganiac i wspominac.
  A i o kopertach pamiętać jak chcecie sie bawic.

  I pisac tu! Komentarzy ma nie byc konca.

 • 14 lutego 2015 o godz. 22:12

  ten pepe to już chyba jest na wolności i się wozi lexusem matki swojej dziewczyny napompował się jak angelina joli istny frajer

 • 14 lutego 2015 o godz. 23:56

  I On jak i jego dziewczyna jacys tacy napompowani, “Wielka klata i wielka sraka ” w zwyklym aucie by sie nie zmiescili, dlatego lexusem musza sie wozic….KAROLEK ale zes pseudo nowe wymyslil dla nich.:)

 • 12 lipca 2015 o godz. 21:09

  o jaki karolku mowa? karoluch jest wielu karus?fredi? czy może jescze jakis inny? a didi co powiecie o didi marcinie z pekinu biezuńskiej? anek frajer cwel, konratka tez, dłuski i od jakiegos czasu pepe a didi marcin? a uchel jacek z ząbek ma firme kurierska dokładnie jego siostra jest włascicielka a on kierownikeim czy kims takim a podobno nadawał czy nadaje cały czas na chlopakow z mokotowa.

 • 20 lipca 2015 o godz. 11:49

  gdzie karolek z marek jest?

 • 22 lipca 2015 o godz. 23:36

  karolek to jest w poznaniu i prowadzi sklepy

 • 22 lipca 2015 o godz. 23:40

  pepe znowu poległ z narkotykami 2 tygodnie temu ale dziwnym trafem sankcji nie dostał dziwne można się domyśleć dupsko pękło temu pajacowi wozi się tym szrotem lexusem matki Anity

 • 23 lipca 2015 o godz. 12:53

  ja tam słyszałem że wzioł korone i sie ukrył a nie tam zadne sklepy

 • 25 lipca 2015 o godz. 14:32

  pepe to istny frajer jak i jego brat Michałek

 • 25 lipca 2015 o godz. 14:51

  widziałem Zengiego tydzień temu wygląda jak daun spasła się morda teraz to prawilny tatuś pamiętam go jak latał z karolkiem wspólnicy wielcy i co teraz karolek sypie na kolegów ale zengi ponoć nie lepszy też pobrał samoukarania w sprawach jedno guwno z nich a śmierdzą wszyscy na odległość a bujają się a póżniej pryk pryk na komendzie

 • 3 sierpnia 2015 o godz. 23:00

  Karolek żaden koronny zwykła 60 tka handlował warzywami swego czasu

 • 23 sierpnia 2015 o godz. 08:48

  Powiem Wam co jak co ale ja tam tęsknie za tamtymi czasami…Fajnie było popatrzeć jak Anek sie pręży z kolesiami ubranymi w TN, fajnie było spotkać Karolka w NUMBER ONE, fajnie było minąć się z BMW KORNATKI, i gdzieś tam sie ZĘGI PRZEWINOŁ mordeczka okrągła, a to KASZANKA poszalał po pierwszych wakacjach jakoś tak inaczej było sie działo cos było cos widac a teraz….gnoje zapier….ją dopalacze po 10 zł i rżną kozaków a po kopie na łeb padł by jak mucha…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.