Fotoradar na św. Wincentego i Kondratowicza już w tym roku? | | targowek.info

Fotoradar na św. Wincentego i Kondratowicza już w tym roku?

Są duże szanse, że w tym roku żółty superradar stanie na skrzyżowaniu ul. Kondratowicza i św. Wincentego. Czy poprawi bezpieczeństwo w tym miejscu?

Rekordzista z Radzymińskiej / fot. materiały straży miejskiej
Rekordzista z Radzymińskiej / fot. materiały straży miejskiej

 

Straż miejska podsumowała skuteczność postrachu kierowców, czyli żółtych superfotoradarów. W naszej dzielnicy mamy na razie jeden taki słupek, przy wylocie z miasta na Radzymińskiej przy Bystrej. Padł tam jeden z zeszłorocznych rekordów: kierowca jechał w nocy 113 km/h przy ograniczeniu 60 km/h.

Strażnicy na tyle lubią swoje radary, że planują rozwijać system. Dobrze oceniane w 2014 r. były urządzenia łapiące nie za nadmierną prędkość, ale za wjazd na skrzyżowania na czerwonym świetle. To według danych policji prawdziwa plaga. W ubiegłym roku z tego powodu doszło do 58 wypadków, w których zginęły 4 osoby, a 74 zostały ranne.

Radary nastawione na kierowców jadących na „ciemnym żółtym” stoją już na czterech skrzyżowaniach w Warszawie (m.in.  Niepodległości/Batorego, Sobieskiego/Witosa, Ostrobramska/Fieldorfa) i pracują niemal bez wytchnienia. Tylko w tych czterech punktach zarejestrowały w sumie 60019 wykroczeń. Straż przyznaje jednak, że to duży postęp. W porównaniu z rokiem 2013 liczna wkroczeń spadła o 29,4%. Czyli radary spełniają swoje zadanie.

Dlatego ma być ich więcej. Straż miejska podaje w corocznym raporcie listę 10 skrzyżowań, na których chce stawiać fotoradary w pierwszej kolejności. Jest wśród nich przecięcie ulic św. Wincentego i Kondratowicza, gdzie radar ma szansę stanąć już w 2015 roku.

Niedawno pisaliśmy na targowek.info, że to jedno z najbardziej niebezpiecznych skrzyżowań w mieście. W ubiegłym roku doszło tu do 4 poważnych wypadków, a kolizji nikt nie liczy. Według strażników sytuację może poprawić właśnie zamontowanie tu radarów – prawdopodobnie jeszcze w 2015 roku.

 

Radar na Radzymińskiej / fot. targowek.info
Radar na Radzymińskiej to samotny, żółty słupek. System łapiący za wjazd na czerwonym, to cztery takie słupki / fot. targowek.info

 

PRZECZYTAJ TEŻ:

13 komentarzy na temat “Fotoradar na św. Wincentego i Kondratowicza już w tym roku?

 • 19 lutego 2015 o godz. 09:01

  Fotoradar na Gilarskiej! To jest to!!!
  Jędrzej Kunowski do roboty!
  Pokaż co jeszcze potrafisz ……

 • 19 lutego 2015 o godz. 09:25

  Fotoradar na Kondratowicza i owszem,jest potrzeby,ale nie na skrzyżowaniu z Wincentego.On powinien stanąć gdzieś dalej,za Szpitalem Bródnowskim ale jeszcze przed dojazdem do tramwajów.To jest właśnie odcinek,na którym „mistrzowie kierownicy” rozwijają bardzo duże prędkości.

 • 19 lutego 2015 o godz. 11:43

  A po kiego grzyba tam radar??? tam wystarczy postawić patrol drogówki na okres miesiąca i barany nieprzestrzegające przepisów momentalnie nauczyły by się jeździć. Fotoradar powinien stanąć: jeden przy przejściu dla pieszych przy szpitalu i drugi przy przejściu dla pieszych przy parku bródnowkim.

 • 19 lutego 2015 o godz. 12:49

  Pomysł fotoradaru na Św.Wincentego jest tak samo trafiony jak te zasmarkane progi zwalniające na Gilarskiej :)

  Gratuluje temu idiocie który się pod nimi podpisał nie dość że autobusy się nie mieszczą i jadą przez ten wymysł z hukiem aż ludziom w domu stropy odpadają to samochody i tak ładnie omijają środkiem ustepując sobie miejsca :)

  GRATULACJE SKOŃCZONY IDIOTO !

  Dziękujemy również szanownemu przedszkolu z Jórskiego , które było pomysłodawcą i lobbistą w tej sprawie .

  Jak pokazuje życie .. tam gdzie PIENIĄDZE tam WŁADZA.

 • 19 lutego 2015 o godz. 13:30

  Moim zdaniem światła na tym skrzyżowaniu są źle ustawione. Dlaczego tak twierdzę?
  Otóż wiele razy jadąc Kondratowicza od lasu w stronę Bródna prosto byłem wściekły na kierowców jadących Wincentego od strony CH Targówek i skręcających w lewo w Kondratowicza, gdyż ja mając zielone na wprost, ruszając normalnie musiałem przyhamować na środku skrzyżowania aby przepuścić skręcających – byłem przekonany że wjechali na czerwonym.

  Ostatnio sam skręcałem w lewo z Wincentego od CH Targówek w Kondratowicza w stronę lasu i wjeżdżając na środek skrzyżowania na zielonym, po przepuszczeniu jadących na wprost Wincentego ruszyłem i… zostałem obtrąbiony przez jadących Kondratowicza prosto.
  Wniosek: zielone do jazdy na wprost Kondratowicza włącza się za szybko, nie ma czasu na zjechanie w lewo z Wincentego po przepuszczeniu ruchu na wprost.

 • 19 lutego 2015 o godz. 14:38

  do Mieszkaniec TGK – nie słoik: słoik nie słoik,burak na pewno :-)

 • 19 lutego 2015 o godz. 14:44

  zamiast radaru zrobiłbym tam lewoskręty. Tam czasami nie da się wyjechać poza kierunkiem prosto i w prawo.

 • 19 lutego 2015 o godz. 14:48

  Niech samorządy złożą się teraz na odbudowę mostu Łazienkowskiego,zamiast trwonić pieniądze na różne duperele.
  Ten most dla Warszawiaków to priorytet.

 • 20 lutego 2015 o godz. 14:27

  Więcej radarów! TYSIĄC NOWYCH RADARÓW !!! Każdy radar notuje 15tys wykroczeń. Tysiąc radarów zanotuje 15 000 000 wykroczeń. Każde wykroczenie to mandat 500 PLN. A to da 7 500 000 000 zł!!!!!

  A zatem urzędniczka Anna nie ma racji. Każdy radar jest potrzebny! A na skrzyżowaniu Kondratowicza z Wincentego najbardziej – to tędy jedzie najwięcej słoików z Wawra.

 • 20 lutego 2015 o godz. 15:28

  Proponuje zlikwidować przystanek autobusowy przy Zielonym Zaciszu!!
  Blokuje on jazdę prosto i stanowi zawalidrogę dla aut zmuszonych do omijania stojących lub ruszających autobusów. Żeby jeszcze autobusy ruszały na wprost, ale nie, muszą bezpośrednio odbić na lewy pas, wprowadzając zamieszanie na jezdni i blokując płynność przejazdu tego tak obciążonego skrzyżowania.
  Bałwanowi, który wyraził zgodę na takie usytuowanie przystanku, do tego bez zatoki, czerwona kartka!!

 • 23 lutego 2015 o godz. 07:52

  Proponuję aby mieszkańcy Białołęki przestały jeździć Wincentego i Kondratowicza, a zaczęły skutecznie lobbować za metrem na białołękę wschodnią. Niech zrobią białe miasteczko i siedzą na bankowym pod ratuszem, gdyż madame Hanna z Wawła teraz będzie budować stary gierkowski most.

 • 23 lutego 2015 o godz. 08:07

  Mieszkańcy Targówka dopominają się o kontrole biletów w pojazdach komunikacji miejskiej na terenie dzielnicy Targówek.Szczególnie intensywne kontrole muszą być przeprowadzane w godz.14-24,na wszystkich liniach wyjeżdżających poza obręb dzielnicy oraz na liniach nocnych,szczególnie kursy powrotne.Prosimy o młodych,nie rzucających się w oczy kontrolerów,którzy wiedzą jak ujawnić złodzieja,który jedzie bez biletu.

 • 25 lutego 2015 o godz. 20:43

  Z moich obserwacji wynika, że dla poprawienia bezpieczeństwa w tym miejscu wystarczyłyby wydzielone światła do lewoskrętu na Św. Wincentego w obu kierunkach. Fotoradar jest nieporozumieniem w tym miejscu, przydałby się w kilku innych miejscach na Kondratowicza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.