Fotoradar na św. Wincentego i Kondratowicza już w tym roku?

13
Share

Są duże szanse, że w tym roku żółty superradar stanie na skrzyżowaniu ul. Kondratowicza i św. Wincentego. Czy poprawi bezpieczeństwo w tym miejscu?

Rekordzista z Radzymińskiej / fot. materiały straży miejskiej

Rekordzista z Radzymińskiej / fot. materiały straży miejskiej

 

Straż miejska podsumowała skuteczność postrachu kierowców, czyli żółtych superfotoradarów. W naszej dzielnicy mamy na razie jeden taki słupek, przy wylocie z miasta na Radzymińskiej przy Bystrej. Padł tam jeden z zeszłorocznych rekordów: kierowca jechał w nocy 113 km/h przy ograniczeniu 60 km/h.

Strażnicy na tyle lubią swoje radary, że planują rozwijać system. Dobrze oceniane w 2014 r. były urządzenia łapiące nie za nadmierną prędkość, ale za wjazd na skrzyżowania na czerwonym świetle. To według danych policji prawdziwa plaga. W ubiegłym roku z tego powodu doszło do 58 wypadków, w których zginęły 4 osoby, a 74 zostały ranne.

Radary nastawione na kierowców jadących na „ciemnym żółtym” stoją już na czterech skrzyżowaniach w Warszawie (m.in.  Niepodległości/Batorego, Sobieskiego/Witosa, Ostrobramska/Fieldorfa) i pracują niemal bez wytchnienia. Tylko w tych czterech punktach zarejestrowały w sumie 60019 wykroczeń. Straż przyznaje jednak, że to duży postęp. W porównaniu z rokiem 2013 liczna wkroczeń spadła o 29,4%. Czyli radary spełniają swoje zadanie.

Dlatego ma być ich więcej. Straż miejska podaje w corocznym raporcie listę 10 skrzyżowań, na których chce stawiać fotoradary w pierwszej kolejności. Jest wśród nich przecięcie ulic św. Wincentego i Kondratowicza, gdzie radar ma szansę stanąć już w 2015 roku.

Niedawno pisaliśmy na targowek.info, że to jedno z najbardziej niebezpiecznych skrzyżowań w mieście. W ubiegłym roku doszło tu do 4 poważnych wypadków, a kolizji nikt nie liczy. Według strażników sytuację może poprawić właśnie zamontowanie tu radarów – prawdopodobnie jeszcze w 2015 roku.

 

Radar na Radzymińskiej / fot. targowek.info

Radar na Radzymińskiej to samotny, żółty słupek. System łapiący za wjazd na czerwonym, to cztery takie słupki / fot. targowek.info

 

13
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx