Moderna – tak będzie wyglądało nowe osiedle przy Głębockiej | | targowek.info

Moderna – tak będzie wyglądało nowe osiedle przy Głębockiej

Dom Development rozpoczął sprzedaż mieszkań w swojej nowej inwestycji na Targówku. Budowa trwa już od kilku tygodni.

 

Zaryzykujemy stwierdzenie, że to ta inwestycja w tej chwili budzi największe zainteresowanie wśród mieszkańców naszej dzielnicy. Dom Development, deweloper znany na Targówku z budowy wielkiego Osiedla Wilno (a na pobliskiej Białołęce z jeszcze większego osiedla Derby), właśnie ujawnił szczegóły swojego kolejnego projektu.

Nowe osiedle powstanie na pustej działce u zbiegu Malborskiej i Głębockiej – choć w pewnym oddaleniu od tych ulic, bardziej w stronę kanałku Bródnowskiego oraz centrum handlowego Atrium Targówek.

Jak wyjaśnia Dom Development, nazwa inwestycji – Moderna – „nawiązuje do jej charakterystycznej nowoczesnej estetyki”.

Osiedle Moderna będą stanowić bloki 4, 5 i 12- piętrowe, realizowane w czterech etapach. Łącznie powstanie tu około 750 mieszkań o zróżnicowanych metrażach – od 32 mkw do 130 mkw. W pierwszym etapie będą to trzy budynki z 167 mieszkaniami, z których każde będzie miało loggię, balkon lub taras, a lokale na parterze – małe ogródki.

Do dyspozycji przyszłych mieszkańców będzie promenada przebiegająca przez środek osiedla i w naturalny sposób łącząca sąsiadujący teren zielony z częściami wspólnymi osiedla. Dla najmłodszych zaprojektowano plac zabaw. Będą też duże garaże podziemne.

Aktualnie ceny mieszkań kształtują się od 6730 do 7600 zł za 1 metr kwadratowy. Termin planowanego przekazania pierwszych gotowych mieszkań to II kwartał 2017 roku. A ponieważ to prywatny inwestor – a nie miasto czy dzielnica – można w ten termin wierzyć.

Na wizualizacjach osiedle Moderna przy Głębockiej wygląda tak:

 

Oczywiście Dom Development zachwala „szybki dojazd do centrum Warszawy”, „gwarantują nowoczesne i zmodernizowane drogi”. W przypadku Trasy Toruńskiej można się z tym zgodzić,  ale warto zauważyć, że choć np. pobliska św. Wincentego właśnie przechodzi pewien lifting, to „nowoczesna i zmodernizowana” będzie dopiero po planowanym od lat generalnym remoncie – który niedawno został odsunięty w nieokreśloną przyszłość.

Deweloper nie mógł nie pochwalić się, że „w bliskim sąsiedztwie osiedla planowana jest również stacja II linii metra”. My dodajmy, że odległa o jakieś 500 metrów stacja II linii metra przy skrzyżowaniu św. Wincentego i Kondratowicza jest aktualnie planowana na rok 2022. Ale że to inwestycja publiczna, nie prywatna, opóźnienie tej daty jest niemal pewne.

Jak napisaliśmy na początku, kilkupiętrowe bloki osiedla Moderna będą nieco odsunięte od sąsiednich ulic. To dlatego, że od strony Malborskiej powstanie szkoła podstawowa, a bezpośrednio przy Głębockiej trzy 40-metrowe wieżowce. Ale to bardziej odległa przyszłość.

wszystkie wizualizacje: Moderna/Dom Development/mat. prasowe

PRZECZYTAJ TEŻ:

13 komentarzy na temat “Moderna – tak będzie wyglądało nowe osiedle przy Głębockiej

 • 20 sierpnia 2015 o godz. 08:23

  Czy mają już pozwolenie na budowę? Warto prosić o okazanie takich dokumentów w biurze sprzedaży, jak również np. o pokazanie zatwierdzonego projektu budowlanego (dokument urzędowy a nie nie rysunki dewelopera). Warto poczytać też w sieci opinie o deweloperze, jak wykonuje, czy uwzględnia reklamacje, czy nie jest zadłużony, itp.? Żeby znów się nie okazało, że Polak mądry, ale po szkodzie. Na razie ładne biuro sprzedaży.

 • 20 sierpnia 2015 o godz. 09:17

  I znowu kolejne osiedle grodzone …

 • 20 sierpnia 2015 o godz. 09:55

  GETTO

 • 20 sierpnia 2015 o godz. 10:34

  a na głębockiej będą dodane nowe pasy? ktoś coś wie? czy trzeba czekać na ‚generalny remont’?

 • 20 sierpnia 2015 o godz. 11:38

  podobno na części pola PGR od strony ul. gilarskiej mają budować nową szkołę (głosowanie w UD było w tym tygodniu), wiecie coś więcej na ten temat ?

 • 20 sierpnia 2015 o godz. 12:23

  Od poniedziałku w każdy poranek czuć zapach spalenizny, idąc na przystanek przy ratuszu rozglądam się za dymem ale nigdzie nie widać. Ten zapach unosi się w powietrzu. Czuję go także nad ranem, dostaje się do mieszkania przez uchylone okno. Wieczorem tego zapachu nie ma. Znajomi mieszkają przy Rolanda i też twierdzą że jakiś gryzący zapach czuć od wczesnych godzin porannych i utrzymuje się nawet do 16, zrobili nawet rundkę po osiedlu, czy ktoś z sąsiadów czegoś nie spala, ale też nic nie zauważyli. co to jest?, czym nas trują ?

 • 20 sierpnia 2015 o godz. 15:06

  Żeby tylko było czuć spaleniznę. Zdaje się, że budują jakiś g*wnociąg przyjaźni między osiedlami. Fetorek unosi się 24h na dobę.

 • 20 sierpnia 2015 o godz. 15:17

  to pewnie moja wina, mam kibelek zapchany

 • 20 sierpnia 2015 o godz. 16:09

  trzeba byc szalencem zeby tam zamieszkac. okolica w sumie ladna ale komunikacja dramatyczna

 • 21 sierpnia 2015 o godz. 17:27

  Kiedy po dwa pasy na glebockiej?

 • 26 czerwca 2017 o godz. 14:02

  Zapraszam do grupy sąsiedzkiej mieszkańców oraz przyszłych mieszkańców Osiedla Moderna Dom Development przy ul. Głębockiej w Warszawie – facebook.com/groups/osiedlemoderna

 • 26 lipca 2018 o godz. 10:40

  Ja też zapraszam na forum Osiedla Moderna. :D Sąsiad stwiający płotek we własnym ogródku to wróg, dzieci należy usunąć z osiedla, śmieci pozostawiamy w garażu, zamiast wynosić je do śmietnika. Kolejne osiedle dorobkiewiczów z prowincji, kupujących mieszkanie w tanim budownictwie, a żyjących w przekonaniu, że mieszkają w apartamentowcach. Mieszkałam wcześniej w wielkiej płycie na Bródnie i oprócz kilku popijających sąsiadów nie było problemów z relacjami między sąsiadami. Tutaj to ciekawy temat do badań socjologów i artykułów dla redakcji.

 • 5 października 2018 o godz. 23:38

  I przy placach zabaw wywietrzniki z garażu. Dziękuję bardzo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.