Trasa Orszaku Trzech Króli na Bródnie | targowek.info

Trasa Orszaku Trzech Króli na Bródnie

I zmiany w komunikacji miejskiej.

 

W niedzielę 6 stycznia 2019 r. przez Bródno przejdzie już 10. orszak Trzech Króli.

Pochód wyruszy o godz. 13:00 spod Domu Kultury Świt (ul. Wysockiego 11). Trasa będzie prowadziła ulicą Wysockiego do ul. Matki Teresy z Kalkuty, gdzie przemarsz zawróci i drugą nitką Wysockiego dojdzie do wysokości ul. Bartniczej, gdzie zakończy się przy kościele Matki Bożej Różańcowej.

Na czas przemarszu policja będzie zamykać ruch samochodów, okresowo niemożliwy będzie także przejazd ulicami poprzecznymi (Syrokomli).

Autobusy linii 114 zostaną poprowadzone objazdem ulicami Rembielińską i Bazyliańską. Autobusy linii 176 z ul. Matki Teresy z Kalkuty skręcą w ul. Rembielińską i dalej pojadą ul. Bazyliańską. Natomiast linia 204 będzie kursowała prosto ul. Rembielińską do ul. Matki Teresy z Kalkuty.

W godzinach 10:00–15:00 uruchomiona zostanie zastępcza linia tramwajowa 71, kursująca na trasie: Annopol – Rembielińska – Matki Teresy z Kalkuty – św. J. Odrowąża – 11 Listopada – Targowa – al. „Solidarności” – Wolska – Cm. Wolski.

 

Zobacz, jak wyglądał Orszak Trzech Króli na Bródnie w ubiegłym roku

 

zdjęcie na górze: archiwum targowek.info

 

PRZECZYTAJ TEŻ:

32 komentarzy na temat “Trasa Orszaku Trzech Króli na Bródnie

 • 5 stycznia 2019 o godz. 19:04

  jechali na wielbladach

 • 5 stycznia 2019 o godz. 21:48

  Przestrzeń publiczna zamknięta dla korzyści jednej sekty religijnej? Na podstawie jakiego prawa? Proszę swoje zabobony zabrać do wnętrz świątyń a nie zakłócać drogi zbudowanej za pieniądze podatnika dla użytku publicznego.

 • 5 stycznia 2019 o godz. 21:58

  Masz rację kolego, że wybrałeś dla siebie nick Średniowiecze.

  Do obu moich przedmowcow. Zapraszam, przyjdźcie zobaczyć ile ludzi w tym bierze udział.

  I nie są dowozeni autokarami że wsi jak na demonstracje totalnej, pożal się Boże opozycji.

 • 5 stycznia 2019 o godz. 23:15

  Ludzie biorą udział bo to jakieś wydarzenie, a nie ze względów religijnych. Na 95% ochrzczonych Polaków znikoma liczba zna i stosuje się do nauk KRK. Widać na codzień brak zawiści, cudzołóstwa, korupcji, nepotyzmu, zdrad itd. Orszak powinien być skierowany wokół kościółka. Nie każdy w tym kraju jest katolikiem. W USA jakiś takich orszaków nie ma przez środek Nowego Jorku i każdy żyje.

 • 6 stycznia 2019 o godz. 08:24

  Bardzo dobra inicjatywa.

 • 6 stycznia 2019 o godz. 08:27

  Jeszcze pytanie to osób którym się nie podoba. Czy chodzicie w Wielką Sobotę że święconka?

 • 6 stycznia 2019 o godz. 09:04

  Nie, nie chodzę. A Bożenarodzenie to dla mnie w całości okres rodzinnej atmosfery, odpoczynku i dobrego żarełka. Nie ma nic wspólnego z kolejny zadeklarowanym prorokiem których w historii, i tamtym okresie, były tysiące.

 • 6 stycznia 2019 o godz. 10:37

  super jesteśmy co roku, nie ma co się wstydzić jedynej słusznej wiary, niech poganie widzą że moc jest z nami i niech się nawrócą, szkoda tylko że trasa taka skromna.

 • 6 stycznia 2019 o godz. 11:05

  A zatem tak sobie myślę, że jak ktoś jest niewierzący, to niech się nie wypowiada, że mu się nie podoba taka inicjatywa. Tak jak ja nie wypowiadam sie jako wierzący w temacie ateizmu. Miłego dnia.

 • 6 stycznia 2019 o godz. 12:09

  do Baltazar.
  co do przywożenia na manifestacje to chyba zapomniałeś zaginionej na Bródnie wycieczce poszukującej Urzędu Gminy gdzie chcieli się zameldować przed wyborami samorządowymi. Skąd i kto ich przywiózł kolego pisuarze?
  Dziś będą wielbłądy. Ciekawe czy będą też Jaki……..to też zwierzęta nie spotykane i niechciane w naszym klimacie i w Warszawie :)
  ………a po przemarszu pójdziecie do domu i każda kobieta obskoczy od męża po ryju bo obiad nie gotowy, i wszystko to w ramach prawa zaproponowanego przez kościółkowców z pisu…….brawo!!!

 • 6 stycznia 2019 o godz. 13:36

  Niech sobie idą nic mi do tego. Niech pokryją tylko wszystkie koszty z własnych kieszeni, i nikogo nie zmuszają do tego.
  Niech nikomu nic nie narzucają, człowiek ma własną wolę (a niektórzy też rozum) i sam zdecyduje, co jest dla niego dobre, i w co lub czy w ogóle wierzy.
  Mamy już 21 wiek, nie 19 czy wcześniejszy.

 • 6 stycznia 2019 o godz. 15:23

  Do „tomi”. To ja proponuję aby wszyscy w tym mieście pokrywali koszty. Wszelkie parady, demonstracje, imprezy, biegi. Niezaleznie od poglądów i celów. Żadnych dotacji z miasta i dzielnic. Wszyscy mają za prezentowanie poglądów czy organizowanie imprez zapłacić bez obciążania kasy państwowej i kasy miasta. OK? A przy okazji, rozumiem że masz wiedzę o jakim dofinansowaniu publicznym dla tego przedsięwzięcia. Poproszę zatem o podanie kwoty. Też jestem ciekawy.

 • 6 stycznia 2019 o godz. 16:54

  Trasa orszaku na Bródnie według mnie nie zachęca do brania udziału w uroczystościach! Chodzenie w kółko po Wysockiego dla mnie jest bezsensowne! Nie rozumiem kto zmienił trasę orszaku, nie rozumiem komu przeszkadzało że w latach poprzednich uroczystość kończyła się w parku Bródnowskim wspólnym śpiewaniem kolęd!

 • 6 stycznia 2019 o godz. 17:15

  to jak ja wroce do domu osiedle Zielone Zacisze?

 • 6 stycznia 2019 o godz. 17:29

  dzisiaj też było wspólne śpiewanie kolęd: na mszach świętych, w czasie marszu i na mecie marszu pod Kościołem razem z chórem który przyjechał aż z Węgrowa i był poczęstunek gorącym bigosem i herbatą. skromna trasa w tym roku ale fajny pomysł z zawrotką przy ul budowlanej bo dzięki temu każdy łatwo zobaczył 3 Króli na koniach i zbrojnych piechurów.

 • 6 stycznia 2019 o godz. 19:13

  Orszak sie nie podba, imprezy w parku i wszystkie inne też sie nie podobają, tylko jakimś dziwnym przypadkiem we wszystkim tym uczestniczy zawsze tłum ludzi :)

 • 6 stycznia 2019 o godz. 21:27

  Do średniowiecze
  Ty też możesz zorganizować swój przemarsz. Przestrzeń publiczna jest dla wszystkich.

 • 7 stycznia 2019 o godz. 08:59

  Do Burmistrza. Trasę zmienił obecny Burmistrz Antonik. Wcześniej bywało na nim więcej ludzi gdy był robiony w ramach Fundacji Orszak 3 Króli. Zaangażowanych wtedy było bezpośrednio ok. 800 rodziców w tym 250 – 300 dzieci. W szkołach były próby i ogólnie fajniejsza była organizacja i dzieciaki poprzebierane miały wyćwiczone role. Ambicją było aby realizować ten Orszak jak na Placu Zamkowym z husarią i innymi elementami. Był projekt wystawienia ok. 50 małych husarzy z kopiami. Rodzice byli od samego początku zaangażowani (szyli stroje jeśli było trzeba, pilnowali dzieci tworzyli, straż ojcowską). To było do wyćwiczenia. Dlaczego Pan Burmistrz zmienił zdanie i odsunął rodziców społeczników od tego zacnego dzieła i nawet im nie podziękował, sam chciałbym wiedzieć jak i wielu innych rodziców.

 • 7 stycznia 2019 o godz. 11:51

  Ciekawe ile społecznicy chcieli pieniędzy ( podatników) na ten wypasiony orszak.

 • 7 stycznia 2019 o godz. 14:31

  Nic. Robiliśmy to społecznie.

 • 7 stycznia 2019 o godz. 16:15

  Jak ma być tak widowiskowy jak na Placu Zamkowym i nic nie kosztować , w przyszłym roku zróbcie orszak konkurencyjny.

 • 7 stycznia 2019 o godz. 18:37

  To dajcie nam taka mozliwosc. Powrot do formuly z lat 2015 – 2017. Zgody miejskie. Koordynowanie przygotowan.

 • 7 stycznia 2019 o godz. 18:54

  To poproście o taką możliwość odpowiednie instytucje, portal wam tego nie załatwi.

 • 7 stycznia 2019 o godz. 19:02

  A jesli traktujemy to wydarzenie komercyjnie jak pan sugerowal to szlo to takze z moich podatkow ktore tu odkladam z wieloma innymi rodzicami tu mieszkajacymi skoro uczestniczylo w nim do 16 tys mieszkancow tak podawala policja. Ci zaangazowani rodzice nawet ze mna zlamanego grosza nie otrzymali a poswiecalismy sporo swojego prywatnego czasu. Wiecej o skali przedsiewziecia z tych lat moze Pan przeczytac na stronie jednej z organizacji wspierajacych to dzielo rodzin wielodzietnych ktorych w dzielnicy mamy ponad 900 (z dziemi daje to ponad 5 tys osob tu mieszkajacych) http://www.kola.3plus.pl/warszawa-targowek

 • 7 stycznia 2019 o godz. 20:30

  Nie wiem czy na pewno to wina burmistrza Sławomira Antonika, że obecnie orszak trzech króli wygląda jak tandeta zbita z dykty i paździerzu ale wiem na pewno, że ten człowiek PRZEGRAŁ z kretesem wybory na prezydenta Warszawy i tylko dzięki sprzedajnym radnym z PO oraz bandzie 4 lizusów z komitetu spółdzielni mieszkaniowej Bródno ten typ ponownie został wybrany na burmistrza naszej dzielnicy!!! Ten wybór został dokonany bez poparcia mieszkańców Targówka i Bródna. Radni których wybieraliśmy nas ordynarnie OSZUKALI i wybrali pana którego nie powinno być ani w Urzędzie Gminy Targówek ani tym bardziej w SM Bródno!!!

 • 7 stycznia 2019 o godz. 22:40

  Musi być bardzo bogaty skoro stać go było na kupienie tylu radnych.

 • 7 stycznia 2019 o godz. 23:32

  Przepraszam podalrm zlego linka kola.3plus.pl/warszawa-targowek

 • 8 stycznia 2019 o godz. 11:38

  @Anonim, Antonik kupił ludzką słabość. PO chciało dokopać PiSowi a bez tej bandy 4-ga rodem z SM Bródno nic nie mogli zdziałać więc się dogadali! Czy to jest korupcja polityczna? Nie mnie to oceniać ale z uczciwością ma to nie wiele wspólnego!

 • 8 stycznia 2019 o godz. 15:27

  Do Burmistrza. My nie jesteśmy politykami. Tylko rodzicami społecznikami. Dopóki w Urzędzie dzielnicy nie będzie klimatu trudno oczekiwać żeby nastąpił tu przełom. Ale miejmy nadzieję że będzie szło ku dobremu a nie ku promocji dewiacji i indoktrynacji dzieci w szkołach. Podobno w jednej ze szkół z sąsiadującą z nami szkołą podstawową z ul. Brechta doszło do próby seksualizacji dzieci bez wiedzy rodziców. Była niezła jatka tam. Dyrektorka szkoły została odwołana bo promowała spotkania dzieci z osobami uznających się za aktywnych homoseksualistów, zwolenników ideologii gender poszła skarga do kuratorium w wyniku której została odwołana i nawet dwóch wiceburmistrzów z tej dzielnicy zostało w wyniku tej afery odwołanych. To działo się na przełomie 2017/2018.

 • 8 stycznia 2019 o godz. 17:05

  Do Jerzy Miszczek
  I żeśmy wam dokopali pisowska ciemnoto :)

 • 8 stycznia 2019 o godz. 18:24

  Do Banda Czworga. Ja akurat głosowałem za PO i czuję się oszukany przez radnych z tego ugrupowania! Dziękuję Pani Wyczółkowskiej i Panu Jamińskiemu za to, że pokazali gdzie mają swoich wyborców! Pani Wyczółkowska kampanię sobie robiła w szkole podstawowej nr 42 na ul. Balkonowej i rozdając ulotki pod Galerią na ul. Rembielińskiej! Pan Jamiński po nocy plakaty na słupach oświetleniowych rozwieszał a ostatnio kalendarzyki z podziękowaniem do skrzynek pocztowych dla naiwnych wyborców rozrzucał! A jak przyszło co do czego to rączka do góry na człowieka, którego mieszkańcy Bródna i Targówka chcieli pożegnać bez żalu! Banda spółdzielnianych lizusów z PiSem też by się dogadała, gdyby tamci dali im więcej niż dostali od PO!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.