Stacje metra przy Kondratowicza i Rembielińskiej będą przesunięte! | targowek.info

Stacje metra przy Kondratowicza i Rembielińskiej będą przesunięte

To dobra wiadomość. Gorsza jest taka, że żeby to zrobić, trzeba będzie zburzyć przedszkole.

 

O problemie z umiejscowieniem dwóch stacji metra na Bródnie stacji pisaliśmy na targowek.info już wiosną. Teraz pozytywne wieści przekazuje branżowy portal transport-publiczny.pl. Stacje przy ratuszu dzielnicy oraz przy Rembielińskiej zostaną przesunięte tak, żeby łatwiej było do nich się przesiadać.

Stacja C20 Kondratowicza zostanie zbudowana o 60 metrów bliżej ul. Św. Wincentego – dzięki temu jedno z wyjść będzie się znajdowało tuż przy skrzyżowaniu Św. Wincentego i Kondratowicza (choć pasażerowie będą jeszcze musieli przejść kolejne 60 metrów na piechotę pod ziemią do stacji).

Z kolei stacja C21 Bródno będzie wybudowana o ok. 30 m na wschód – bliżej skrzyżowania z Rembielińską. To pozwoli na wybudowanie bezpośrednich wyjść na przystanki tramwajowe.

W tym przypadku transport-publiczny.pl ma też jednak gorsze wieści – przesunięcie stacji wymusi zburzenie kontenerowego przedszkola obok szkoły przy ul. Św. Hieronima. Jednak przedszkole ma na czas budowy być przeniesione w inne miejsce, a potem odbudowane w obecnej lokalizacji. Więcej na ten temat przeczytacie tutaj.

 

TAK BĘDĄ WYGLĄDAŁY STACJE NA BRÓDNIE

 

Równocześnie Metro Warszawskie wyjaśniło, o co dokładnie chodzi z jedenastoma torami za stacją końcową C21 Bródno. Otóż za stacją przy ul. Rembielińskiej będą wykonywane manewry zmiany kierunku jazdy pociągu, a dla wykonania tego manewru niezbędny jest układ torowy wraz z systemem rozjazdów.

Co jeszcze ciekawsze: ten system torów i zwrotnic będzie tak zaprojektowany, aby w przyszłości można było przedłużyć II linię metra w kierunku zachodnim! Więc choć to już bardzo odległa przyszłość i na razie nikt tego nawet nie planuje – być może jednak kiedyś stacja na Rembielińskiej nie będzie ostatnią, a podziemne pociągi dojadą np. na przystanek kolejowy Warszawa-Toruńska, tworząc węzeł przesiadkowy z prawdziwego zdarzenia.

 

zdjęcie na górze: mat. prasowe/montaż

PRZECZYTAJ TEŻ:

4 komentarzy na temat “Stacje metra przy Kondratowicza i Rembielińskiej będą przesunięte

 • 18 listopada 2016 o godz. 15:16

  burzyć przedszkole?
  przedszkole na Hieronima jest dalej od Rembielińskiej, niż bloki przy tej stacji. to bloków nie trzeba burzyć a przedszkole tak?
  tam mają być wejścia do metra? to to jest dobra zmiana??

 • 18 listopada 2016 o godz. 15:17

  Czyli nie Stacja Kondratowicza zostanie zbudowana o 60 metrów, tylko wejście do niej zostanie przesunięte o 60 metrów.

 • 18 listopada 2016 o godz. 15:36

  Od początku do stacji PKP Toruńska metro powinno zmierzać; skromne przypuszczenie to nawet jeszcze nie zapowiedź, ale widać zmianę myślenia.

 • 18 listopada 2016 o godz. 16:36

  A MOZE ZBURZYC RATUSZ? MOZE SKONCZYLA BY SIE HAŃBA NASZEJ DZIELNICY. CIAGLA BUDOWA OSIEDLI GDZIE POPADNIE, BRAK DRÓG I LIKWIDACJA AUTOBUSÓW.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.