Pionierzy - film o mieszkańcach Osiedla Wilno | targowek.info

Pionierzy – film o mieszkańcach Osiedla Wilno

Najciekawsze z nowych osiedli w naszej dzielnicy doczekało się swojego filmu.

 

Osiedle Wilno budowane jest bez przerwy od 2010 roku, a od 2012 roku jest zamieszkane. Teraz o tych pierwszych mieszkańcach – „pionierach” – powstał film dokumentalny.

Produkcja nie jest długa (raptem 10 minut), ale ogląda się ją z przyjemnością. Kilkoro zaangażowanych mieszkańców warszawskiego Wilna wspomina swoje początki na tym osiedlu i przyczyny, dla których przeprowadzili się – jak mówi jedna z rozmówczyń – „z miasta na wieś”.

Co ich tu przygnało, jak zostali przyjęci przez lokalną społeczność i co sprawiło, że zalążek osiedla pośrodku pól stało się ich miejscem na ziemi? – na te pytania próbują odpowiedzieć twórcy filmu pt. „Pionierzy”.

Film został zrealizowany w ramach projektu „My sąsiedzi” i możecie go obejrzeć na YouTube:

 

 

zdjęcie na górze: Osiedle Wilno w ciągłej budowie / fragment filmu „Pionierzy”/YouTube

PRZECZYTAJ TEŻ:

58 komentarzy na temat “Pionierzy – film o mieszkańcach Osiedla Wilno

 • 21 grudnia 2017 o godz. 09:34

  Bardzo fajnie!
  Często w ramach wycieczek rowerowych jadę przez os. Wilno nad zalew Bardowskiego. Widać, że ta okolica się zmienia – kibicuję Wam, mieszkańcom, aby zmieniała się na lepsze. Nie tylko budynki, ale relacje sąsiedzkie. Mam nadzieję, że to co było pokazane w filmie, faktycznie Was łączy i będzie łączyć jak najszerzej. Ciesze się i kibicuję waszym działaniom w budżecie partycypacyjnym – również strefie „tempo 30”.
  Oby tak dalej!
  Wesołych Świąt!!!

 • 21 grudnia 2017 o godz. 10:03

  Rzeczywiście, bardzo sprawnie nakręcony materiał, miło się go ogląda. Chciałem poinformować, że w ramach tworzonego planu zagospodarowania przestrzennego okolic ulicy Swojskiej, zaproponowałem podjęcie inicjatywy stworzenia Przychodni Lekarskiej na terenie lub w okolicy Osiedla Wilno. Podstawowy zakres świadczeń obejmowałby lekarza pediatrę, internistę, stomatologa i ginekologa. Realnie oceniając ten pomysł przychodnia mogłaby powstać do końca roku 2019. Osoby chętne do współtworzenia tej inicjatywy zapraszam do kontaktu. Pozdrawiam i życze wszystkim czytający Wesołych Świąt :) Dyrektor SZPZLO Warszawa Targówek

 • 21 grudnia 2017 o godz. 10:36

  Przecież to wstyd sie przyznawać ze ktos tam mieszka. Ale wiadomo, cena (4200zl/m2) czyni cuda

 • 21 grudnia 2017 o godz. 10:59

  Cóż, niezbyt zamożni ludzie przyjechali tu za chlebem. Stosunkowo tanie mieszkania w niezbyt atrakcyjnej części miasta przyciągnęły bardziej z konieczności niż atrakcyjności położenia. Las na Elsnerowie totalnie zaniedbany, brak dojazdu do mini-stawu na Bardowskiego, codziennie rano kilometrowe korki w stronę centrum. Na plus można zaliczyć dojazd kolejowy do Wileńskiego i dalej podróż metrem, chociaż kolejki tak często nie jeżdżą jak metro. Osiedle a’la inne osiedla na Białołęce chociaż na Targówku. Brakuje jeszcze wiele infrastruktury. Szkoda, że firmy / biura nie chcą się tu za bardzo przenieść, aby dać ludziom pracę.

 • 21 grudnia 2017 o godz. 11:29

  do Pana Marcina Jakubowskiego – Dyrektora SZPZLO Warszawa Targówek. To super ze ZOZ Targówek chce się rozrastać, ale najpierw może zadbaliby Państwo o dostępność lekarzy w placówkach już istniejących. Wieczne kolejki do rejestracji. Czas oczekiwania na okulistę to ponad rok, do endokrynologa nie ma wolnych miejsc na cały 2018 rok, na 2019 nie zapisują !. Z dostępnością do ginekologa także jest problem i to nie dla nowych pacjentek, ale nawet dla takich które już są u Państwa zapisane i mają wybranego lekarza. Rehabilitacja to także odbijanie się od ściany i ciągle: „nie ma wolnych terminów, proszę się dowiadywać w przyszłym miesiącu”. Czekanie na USG to także kilka miesięcy !.

 • 21 grudnia 2017 o godz. 11:47

  Beznadzieja jak wszędzie. Fajna nazwa, koncepcja, a wykonanie… Blok na bloku, wszystkie na jedno kopyto, wszechobecne furtki, jakieś tandetne malowidła mające wyobrażać wileńskie zabytki i dzielnice, komunikacja fatalna, ogólnie sypialnia i martwota 24h.

 • 21 grudnia 2017 o godz. 11:50

  W kwestii krótkiego sprostowania i wyjaśnienia. To nie jest kolejna sypialnia, tylko ambitnie rozrastające się osiedle z mieszkańcami o dużym zaangażowaniu w kwestii społeczne i rozwój infrastruktury w okolicy.

  I tak:

  1. Las na Elsnerowie zaniedbany? W 2019 roku będzie Pan/i przyjeżdzać do nowej atrakcji. Szczegóły poniżej. Zapraszamy w 2019 roku. Koszt 3 mln.

  2. Kolejna nowa ulica dojazdowa w 2018 roku: ul. Przecławska. Koszt 1 400 000 zł.

  3. Kolejna nowa droga do przystanku PKP Zacisze-Wilno: droga od ul. Tarnogórskiej do przystanku PKP Zacisze-Wilno. Koszt 850 000 zł.

  4. W celu lepszego dojazdu nad zalew Bardowskiego: budowa ul. Bardowskiego 100 000 zł. Po wybudowaniu prawdopodobnie dodatkowe połączenie autobusowe. W chwili obecnej kursuje linia 170, faktycznie jest na razie ograniczenie komunikacyjne.

  5. Mamy przy Osiedlu plac zabaw dla dzieci, siłownię plenerową oraz strefę dla dorosłych. W jej skład wchodzą m.in. elementy: ścianka wspinaczkowa oraz urządzenie do street workoutu. Całość wybudowana w ramach BP. Koszt: około 1 mln.

  6. Stacja Veturilo przy samym Osiedlu.

  7. Korki z Osiedla? Po otwarciu Trasy Świętokrzyskiej nie ma żadnych korków jeśli chodzi o wyjazd z Osiedla.

  8. W 10 minut jestem na Nowym Świecie na kawie :-)

  9. W 2018 roku kolejne realizacje w ramach BP.

  Więc jak na sypialnie chyba jest ok?

  A czym może Pan/i pochwalić się w swojej okolicy zamieszkania :-) ?

  Pozdrawiam serdecznie.

 • 21 grudnia 2017 o godz. 13:01

  „W 10 minut jestem na Nowym Świecie na kawie” – rozumiem że samochodem w dzień powszedni o 8 rano?

 • 21 grudnia 2017 o godz. 13:32

  Komunikacją ogólnodostępną… :-) I to jest fajne w naszej sypialni… :-)

 • 21 grudnia 2017 o godz. 14:04

  z calym szacunkiem ale mieszkania kupili tam tylko tzw sloiki bo kazdy kto mieszkal wczesniej w WWie w zyciu by nie kupil tam mieszkania
  Znam ten teren i wszedzie smród brud itd…
  … ale cena czyni cuda jak mawiaja… i zapewne mieszkancy beda mi wmawiac ze cudownie sie tam mieszka …

 • 21 grudnia 2017 o godz. 14:06

  Do „mieszkaniec osiedla wilno”
  Chyba mialo byc „deweloper oziedla wilno” takie bajki to slojom mozesz wcisnac co nie znaja miasta i cale zycie od punktu A do B jeżdżą (praca-getto).

  10 minut to sie da na mawe na nowy swiat dojechac ale o 2 w nocy i przekraczaja dozwolona predkosc.

  Jak na ukryta promocje to wyszlo żenująco.
  Nie pozdrawiam

 • 21 grudnia 2017 o godz. 15:31

  Do Mariola.

  Tak skłamałem (jestem z najbliższej rodziny dewelopera). I robię to dość często, ale tylko dlatego, że mówienie prawdy zazwyczaj zajmuje znacznie więcej czasu.

  A w 2019 roku zapraszam na wycieczkę do nas. Zapraszam na herbatę i pizzę :-)

  Wszystkiego dobrego w Nowym Roku.

 • 21 grudnia 2017 o godz. 17:03

  Sz.P. Mieszkańcu Os. W.

  Wymienił Pan inwestycje za kilka milionów złotych (łącznie). Proszę uwierzyć na słowo, na skalę miasta, dzielnicy czy nawet osiedla taką kwotę można porównać – przeskalowując oczywiście – do kieszonkowego, jakie daje się dziesięciolatkowi. Kilka milionów złotych to równowartość 10, 20 małych mieszkań. A tu mówimy budowie dróg, szkół, publicznych przedszkoli, rewitalizacji lasu, a nie posprzątaniu jakiegoś skwerku. Niektóre wymienione kwoty nie wystarczą na projekt budowlany, może na koncepcję tak.

 • 21 grudnia 2017 o godz. 17:11

  Kolejna pseudo reklama tego zasr…go wilna

 • 21 grudnia 2017 o godz. 18:13

  Developer miał super pomysł na film a Państwo go demaskujecie jak tak można ;)
  a co do oceny mieszkańców, to nie powinno się generalizować jeśli tam komuś pasuje mieszkać to ok jego sprawa, to że ktoś kupił mieszkanie za 4500 i dobrze
  Niektórzy lubia miekszać w blokowiskach typu Wilno z Widokiem na pola a inni wolą mieszkać w blokowisku z widokiem na zakłady kamieniarskie i cmentarz kto co lubi ;)

 • 21 grudnia 2017 o godz. 19:44

  Fajne osiedle! Byłem, widziałem. Super sprawa.

 • 21 grudnia 2017 o godz. 20:04

  4500 za metr ? To chyba nie mówimy o tym Wilnie na Targówku.. może w Kobyłce ?

 • 21 grudnia 2017 o godz. 20:59

  Pseudoreklama. Nie wiem ile im zapłacili ale dojazd koszmar, infrastuktura jeszcze większy. Kilka bloko w Polu z dala od głównej arterii, blisko komina ciepłowni, więc czuć dym, blisko spalarni , więc latem smród zgnilizny i śmieci. Szczere pole i kilka bloków. Brawo
  Zapomniałbym o pociągach – kurwicy idzie od nich dostać ;)

 • 21 grudnia 2017 o godz. 21:36

  Tak czytam te zazdrosne komentarze no i …… nie wiem co powiedzieć tyle jadu i zazdrości dawno nie widziałem szok.
  1) dojechać na Nowy Świat w ok 15 minut, KM+metro jest możliwe kto nie wierzy niech spróbuje, jeżdżę tą trasą codziennie.
  2) Obecnie ceny nowego mieszkania na Wilnie to ok 7000, rynek wtórny dochodzi do 9000 ( i co głupio wam).
  3) Osiedle jako nowe ma pewne braki i mankamenty jednak z każdym oddawanym etapem przybywa dróg, chodników i miejsc do spacerów wymagający zawsze mogą podjechać do Śródmieścia (15 min :)
  4) Wszystkim zazdrośnikom podpowiadam że jeśli nie stać Was na Wilno to na lepsze lokalizacje również, tak więc pozostaje Wam zamieszkanie np w Ząbkach ( tylko zaznaczam tam też nie znajdziecie nic za 5000 pln m2).
  Wesołych świąt.

 • 21 grudnia 2017 o godz. 21:48

  Rany ile tu jadu sączy się od ludzi którzy najwidoczniej nie przebywali na tym osiedlu dłużej niż 5min . Naprawdę chyba zazdrościcie bo nie rozumiem co wam do tego jak się mieszka na tym osiedlu, mieszkańcy wiedza o tym najlepiej. Ja bynajmniej nie płaciłam 4200 za mieszkanie, moze wam się z Wołominem pomyliło. Jestem rodowitą Warszawianką i z własnej woli wybrałam to osiedle, cisza spokój a dojazd do centrum szybki i bez problemowy. Spacery z dzieckiem są spokojne (nigdy nie czułam żadnego smrodu śmieci czy spalarni) a nie przy ruchliwych ulicach. Pociągi? Tylko ułatwiają dostać się szybciej do wileńskiego, w ogóle nie słychać żadnego hałasu. Deweloper zapewnił dla mieszkańców darmowe lodowisko, boisko , stację który deweloper może się pochwalić takim wydawaniem kasy dla dobra mieszkańców? Ludzie weźcie idźcie zamieszkajcie na placu defilad będziecie najszczęśliwsi. Prostactwo przez was przemawia ale często taki jest prawdziwy obraz „warszawiaka”. Mieszkańcy wolna również nie pozdrawiają.

 • 21 grudnia 2017 o godz. 21:54

  Lubie wilno za swoją prostote, ciszę, zieleń i wiele innych aspektów. Znam ludzi którym by to przeszkadzało, bo wolą kilkunasto piętrowe blokowiska(wtedy czują że żyją w stolycy). Od pociągów nie można dostać kurwicy bo hałasują mniej niż tramwaje, natomiast główna arteria, czyli w skrócie korki, centra handlowe, teatry itd nie są mi potrzebne w tygodniu, a nawet gdyby były to mam to wszystko na wysiągniecie ręki z Wilna dzięki kolejce.

 • 21 grudnia 2017 o godz. 22:14

  Wiekszosc minusów wyssana z palca procz jednego. Rzeczywiscie słoikowo. Jakos mi to za bardzo nie przeszkadza a sa nawet osoby jak miejscowy ksiadz dobrodziej ktore z tego faktu zadowolone. Przy obecnej sekulyryzacji, napływ dosc religijnych jak na warszawskie warunki nowych mieszkancow pozwolił na odmianę parafii, tej parafii.

 • 21 grudnia 2017 o godz. 22:17

  Urodzony i wychowany na Ursynowie z własnej woli na Wilnie. Jestem w takim samym czasie na świętokrzyskiej z Wilna (4minuty KM, 2 minuty przejście, 10 minut metro) niż z Ursynowa. A średnia wieku 3 razy niższa, trzy piętrowe budynki (zamiast od 4 do 12 pięter).

 • 21 grudnia 2017 o godz. 22:18

  Ja zazdroszczę Wam kawiarni, pizzy i wszystkich tych usług, które powstały w parterach. Na starym Zaciszu, a nawet na Targówku Mieszkaniowym tego właśnie najbardziej brakuje.

 • 21 grudnia 2017 o godz. 23:24

  Szanowni krytykanci i zwolennicy teorii spiskowych film nie powstał na zlecenie developera,tylko w ramach projektu MY SĄSIEDZI realizowanego z CAFE SĄSIAD.Polecam również 2 filmy z tego projektu (TARGÓWEK 170 i LNIANA 1).Mieszkańcy występujący w filmie to autentyczni pionierzy,moi przyjaciele angażujący się w działalność Rady Osiedla Targówek Fabryczny . Co do ul.Bardowskiego 100 tys. na projekt w 2018 i ok.2,5 mln na budowę w 2019.

 • 21 grudnia 2017 o godz. 23:44

  hahahaha… te wszystkie chore komentarze, ta nienawiść, zazdrość i prostactwo – świadczą tylko o Was i wszej ograniczonej wiedzy na temat osiedla. Od razu widać, że te osoby nigdy tam nie były i nie mam na myśli przejazdu autem rowerem czy autobusem ale choćby dłuższy spacer, udział w imprezach tam organizowanych jak też nie znają nikogo kto tam mieszka bo takiej opinii by na pewno nie mieli.
  Cóż konkurencja nie śpi i też złą opinię wystawia bo jakoś radzić musi sobie ze słabszą sprzedażą mieszkań bo na tym osiedlu z tego co mi wiadomo mieszkania sprzedają się bardzo dobrze – co widać po ciągle powstających nowych blokach.
  Wy wszyscy ziejący jadem – pokażcie drugie tak zgrane osiedle, które praktycznie od podstaw buduje infrastrukturę, dba nie tylko o własne osiedle ale też o okolice, nie zapomina o sąsiadach, którzy mieszkają tu od lat i mogą przyjść, obejrzeć film latem w „Kinie letnim”, zimą pojeździć na łyżwach na bezpłatnym lodowisku, skorzystać z siłowni plenerowej, dzieci mogą bawić się na placu zabaw, jeziorko też powstało dzięki temu że jest osiedle tak jak stacja kolejowa, nowe nawierzchnie na ulicach, chodniki i mnóstwo innych inicjatyw, które albo są za sprawą mieszkańców osiedla albo właśnie dzięki temu że osiedle to powstało. A to dopiero początek działań.
  Osiedle jest otwarte, zielone, niska zabudowa, nikt nikomu w okna nie zagląda, a to że jest ona spójna i w tym samym stylu to zaleta a nie wada – przynajmniej jest ład i porządek.
  I jak w każdej stolicy na świecie tak i w całej Warszawie – są rodowici mieszkańcy i napływowi – mieszkają w każdej dzielnicy i na każdym osiedlu, nie tylko tam.
  Wesołych Świąt ;)

 • 22 grudnia 2017 o godz. 09:47

  W tym biednym kraju ludzie musza gdzieś mieszkać i pracować. choć jak dla mnie to taki najazd na Warszawe, ale co maja ludzie zrobic? wilno jest ładne i sensownie zrobione w porównaniu np. z tzw. zielona bialoleka

 • 22 grudnia 2017 o godz. 09:49

  Napływowi mieszkańcy są bardzo niewygodni. Zapychają i tak już zatłoczone pociągi z Ząbek. Donoszą – nie można już sobie w wagonie spokojnie fajki zapalić ani piwska wypić! montują jakieś czujniki na osiedlu. Dzwonią po Straż Miejską kiedy palę stare meble na swojej działce! Nie po to budowałem sobie domek całoroczny na ROD żeby jakieś słoje mi się tu pętały!

 • 22 grudnia 2017 o godz. 11:16

  Jak zwykle banda zakompleksionych … musi dać upust swoim życiowym frustracjom. Jacy to muszą być biedni – emocjonalnie – ludzie. Nie ma co się denerwować – nad takimi trzeba się zlitować.
  Wszystkiego dobrego w tym świątecznym okresie i mniej frustracji w nadchodzącym 2018 roku.

 • 22 grudnia 2017 o godz. 12:24

  Jak mnie śmieszą tacy ludzie. Dlaczego? Raz nie wiedza o czym mowia. Dwa kupili mieszkania na odludziu ze wzgledu na cene i chca sobie w glowie to usprawiefliwic „jest fajnie, dobrze zrobilem. 40 lat kredytu szybko zleci”.

  Jakie ceny byly w pjerwszym etapie wiem gdyz rozwazalismy zakup mieszkania dla córki. Moze teraz jest i 6tys ale co sie dziwic deweloperowi skoro ludzie i tak to kupią. A sprzedac za 5000 a za 6000 metr to jest roznica.
  Dojazd 15 minut to prawda. Nie 10 jak ktos pisal, a to 33%dluzej niz upieral sie ktos pierwotbie.
  Nie slychac pociągów? Zapraszam do laryngologa, juz czas. Zwlaszcza ich dzwonienie ostrzegawcze jest donosne. Wien o czy pisze gdyz mieszkam od urodzenia, od 42 lat w domku na Zaciszu

 • 22 grudnia 2017 o godz. 12:25

  Z takimi ludźmi jak Ci z filmiku Osiedle Wilno dynamicznie się rozwija i w krótkim okresie czasu wszyscy będą im zazdrościć, że tam nie mieszkają. Renata, Rafał, Michał i inni są pozytywnym przykładem samorządowców. Życzę im i mieszkańcom Wilna wszystkiego najlepszego i jak najszybszej realizacji przedsięwzięć w 2018 roku.

 • 22 grudnia 2017 o godz. 13:05

  P. S.
  TAK, Las bedzie suoer za jakis czas. To cieszy.

  Zalew dzieki osiedlu wilo? Serio. Skad takie informacje? Zalew to „podzieka” ze dalismy sobie wcisnac spalarnie.

  KM 4, donscie 2minuty, metro 10?
  Rozumiem, ze na telefon wszystko jest podsgawjone jak taxi?
  2 minuty z wyjsci z pociagu do wejscia do kolejki metra? Nowy Korzeniowski :) BRAWO
  Realny czas 25 minut (hesli uda sie wcisnac do KM).

 • 22 grudnia 2017 o godz. 13:08

  Aha i porównanie Ursynowa (tam spedzilam dziecinstwo i to tez jedno wielkie blokowisko zeby nie bylo (dojazd bezposredni metrem) z wilnem gdzie dwie przesiadki, lub 3 jesli do patel i jest nie na miejscu.

  Zeby nie bylo, dla mnie moga zbudować caly ten teren blokami. Nie mam nic przeciwko :) ale na miłość boską nie twórzmy swiata równoległego i nie mpwmy ze cos jest ksiezniczka gdy jest to żaba

 • 22 grudnia 2017 o godz. 13:10

  Fajny filmik :) Pozdrawia mieszkaniec Ząbek.

  Ja zastanawiałem się nad zakupem mieszkania na tym osiedlu ale jednak wybrałem Ząbki bo są lepiej rozwinięte niż okolice tego osiedla a czas dojazdu do metra to tylko 5 minut więcej.

 • 22 grudnia 2017 o godz. 15:12

  Znajomy kupil z 1,5 roku temu po 6900 za metr w Miasteczku Wilanów.

 • 22 grudnia 2017 o godz. 15:16

  Ja mam tylko jedną uwagę, trochę może off topic.
  Proszę, nie przedstawiajcie tej pizzy jako plus osiedla.
  Przecież ta pizza powinna być podawana z dopłatą ze strony knajpy i do tego za karę.
  Jedna z najgorszych jaką jadłem w życiu (podłe ciasto, podły ser, podła wędlina…). Poziom Biesiadłowa.

 • 22 grudnia 2017 o godz. 15:58

  >>Dwa kupili mieszkania na odludziu ze wzgledu na cene i chca sobie w glowie to usprawiefliwic „jest fajnie, dobrze zrobilem

  Nie wszyscy kupują tylko ze względu na cenę, proszę nie mierzyć wszystkich swoją miarą.
  Odludzie? Sama Pani pisze, że mieszka na Zaciszu o 42 lat (co tłumaczy ton wypowiedzi), a Wilno jest zaraz obok.
  Na odludziu to jest Miasteczko Wilanów i Tarchomin.

  >>Jakie ceny byly w pjerwszym etapie wiem gdyz rozwazalismy zakup mieszkania dla córki. Moze teraz jest i 6tys ale co sie dziwic deweloperowi skoro ludzie i tak to kupią. A sprzedac za 5000 a za 6000 metr to jest roznica.

  Jakie 5000 tys??? Od początku było 6k i więcej a teraz jest jeszcze drożej.

  Córka nie chciała mieszkać na odludziu razem z mamą czy za tanio dla niej było?

  >>40 lat kredytu szybko zleci
  Nigdy nie dawali takich kredytów, wiec po raz kolejny nie wie Pani o czym mówi

  >>Dojazd 15 minut to prawda. Nie 10 jak ktos pisal, a to 33%dluzej niz upieral sie ktos pierwotbie.

  15 nie 10 – To bardzo ważny argument w dyskusji, dziękujemy. W sumie 2 minuty do 1 min to już 100% więcej czasu.

  >>Nie slychac pociągów?

  Słychać tak samo jak na Zaciszu.

 • 22 grudnia 2017 o godz. 19:38

  I to jest rozmowa z ograniczonymi umyslowo.
  Gdzie napisalam ze Zacisze jest super i ze nie słychać pociagow? Pisza poniewaz znam temat. Ale widze ze dobrze robie tylko czytajac i nie biorąc udzialu w dyskusji.
  Pol roku temu wisialo 6200zl, kilka lat temu mozna bylo miec cene o ktorej wspomnialam. Trzeba umiec negocjowac i nie brqc „pan da najmniejsza klite jaka macie. Nie oe nie chce garazu.”

  Corka dopiero teraz zaczela studia i mieszka przy nowym bloku obok metra stoklosy. Pierwsze kilka lat mial byc pod wynajem stąd rezygnacja ze wzgledu na lokalizacje.

  Moze Panu na 40 lat bank nie chcial dac kredytu. Jakos lidzi mam w pracy co maja na w/w liczbe lat kredyt.
  Szkoda klawiatury na takie rozmowy

 • 22 grudnia 2017 o godz. 22:07

  Ale córka mieszka „przy nowym bloku”. To już sukces :)

 • 23 grudnia 2017 o godz. 20:14

  Nie jestem mieszkańcem Osiedla Wilno, ale ostatnio odwiedziłem tam znajomych i bardzo spodobało mi się osiedle. Na pewno lepsze miejsce do życia niż Zielona Białołęka spod znaku ul. Skarbka z Gór, Głębockiej i innych okolicznych. Na wielki plus punkty usługowe na parterze. Moi znajomi pochodzą z Targówka (ul. Trocka) i Bródna (ul. Łojewska) i bardzo cenią sobie to, że nie ma wokół menelstwa, które spotykali przez całe życie w swoich okolicach. Nowe budownictwo ma wiele zalet, m.in. taką, że w swoim sąsiedztwie ma się w zasadzie tylko innych uczciwe pracujących ludzi i nie spotyka się menelstwa i innych nieudaczników.

  Ja sam większość życia spędziłem na Bródnie i doskonale ich rozumiem. Wyprowadziłem się na ul. Białołęcką – nowe budownictwo, 10 minut piechotą na przystanek tramwajowy Faradaya, 2 kilometry do węzła Łabiszyńska.

 • 23 grudnia 2017 o godz. 23:45

  40 komentarzy. W tym te sztuczne. Coś jest na rzeczy :-)

 • 24 grudnia 2017 o godz. 15:03

  Czemu „Pionierzy”?

 • 24 grudnia 2017 o godz. 21:56

  I tak zawsze będzie to Targówek Fabryczny, a w Warszawie kojarzy się on fatalnie- magazyny, brudy, budy, gołębniki, rozwalające się speluny, przelatujące bokiem kmioty do Tłuszcza. Szablonowe sześciany, radocha z żabki na parterze, pizzerii i kałuży nieopodal, użyźnianej latem przez szczerbate menelstwo z Pragi dowożone 170.

 • 24 grudnia 2017 o godz. 22:04

  do @Zaciszanin („Napływowi mieszkańcy są bardzo niewygodni. Zapychają i tak już zatłoczone pociągi z Ząbek. Donoszą – nie można już sobie w wagonie spokojnie fajki zapalić ani piwska wypić! montują jakieś czujniki na osiedlu. Dzwonią po Straż Miejską kiedy palę stare meble na swojej działce! Nie po to budowałem sobie domek całoroczny na ROD żeby jakieś słoje mi się tu pętały!”).
  Słaby paszkwil, kredyciarzu z Wilna.
  Po pierwsze: Zacisze nie ma dojścia do pociągów.
  Po drugie: w pociągach jest teraz monitoring i czujniki.
  Po trzecie: nikt z Zacisza nie ma domków na tym ROD.
  Po czwarte: jak palą meble, to w piecach.

 • 25 grudnia 2017 o godz. 19:50

  Bardzo dużo zależy od administracji, sam mieszkam na ZACISZU i nasza administratorka nawet nie ma ochoty przyjechać na osiedle, telefonów też nie odbiera, tylko konserwator wiesza kartki na drzwiach. Znajomi mieszkają na ul. Zamkowej 8 na Wilnie i muszę przyznać, że tam administrator dba o wszystko bardzo go sobie chwalą. Zresztą to widać jak tam się pojedzie.
  Co do słoików to chyba najwiecej krzyczą ci, których rodzice są przyjezdnymi, tylko o tym zapomnieli, albo tak się wstydzą, że wypierają prawdę.

 • 2 stycznia 2018 o godz. 21:06

  Bardzo ładne osiedle, ale okolica cygańska…

 • 6 stycznia 2018 o godz. 02:00

  @Warszawiak w trzecim pokoleniu
  Czy trzypiętrowe budynki ustawione tak ciasno, że widzisz talerz sąsiada i jego gacie suszące się na balkonie są jakąkolwiek zaletą??? Wręcz przeciwnie – tyle samo mieszkań można było wybudować w wyższych blokach, ale ustawionych DALEJ od siebie. Ja świadomie wybrałam PRL-owską wielką płytę, właśnie dlatego żeby nie mieć tej ciasnoty za oknem. Jak również dlatego, żeby w mojej okolicy mieć JUŻ a nie za parę lat wszystko – zieleń, tanie sklepy, park, przychodnię, dobrą komunikację dzienną i przede wszystkim NOCNĄ (u was nie ma żadnej). I wprowadziłam się do GOTOWEGO mieszkania z kuchnią i łazienką, wstawiłam meble, przywiozłam rzeczy i mogłam mieszkać. Nie żadne „stany deweloperskie” i użeranie się z niekończącym się remontem za dodatkowe wielkie pieniądze oprócz tych wepchniętych w zęby deweloperowi. Nie ma dla mnie znaczenia kto obok mieszka, czy to słoje czy nie, miało natomiast to co opisałam wyżej, pozdrawiam.

 • 6 stycznia 2018 o godz. 13:34

  filmik krecony przez dewelopera – przeciez to marketing

 • 8 stycznia 2018 o godz. 10:32

  Film nie był kręcony przez dewelopera. Co do nocnej komunikacji, to w chwili obecnej dwie linie jeżdzą na Wilno.

 • 16 stycznia 2018 o godz. 15:25

  „z miasta na wieś” …….hehehehe wywaliłem się na plecy , wyprowadziła się z Tłuszcza do Łysobyków :D

 • 26 stycznia 2018 o godz. 15:18

  Tam się nie da wybudować większych bloków ze względu na wysoki poziom wód gruntowych. Dlatego własnie non stop pompują wodę do kanałku. 3 lata temu budowałem dom na Zaciszu. Miał być podpiwniczony ale nie dostałem pozwolenia. Od kilku lat nie ma takiej możliwości dla nikogo. Deweloper zapewne miał dojścia i jakoś to obeszli stąd te podziemne garaże. Zresztą ten rejon Warszawy to zawsze były bagna.

 • 11 lutego 2018 o godz. 22:51

  Jak na osidedle na przedmieściu, zdecydowanie polecam. Na Odolanach zapłacicie więcej za gorsze warunki (podworka studnie), sa normalne miejskie ulice (inaczej niż na Białołęce) a do Placu Zamkowego jest 2 razy bliżej niż np. Miasteczka Wilanow. Jeśli ktos daje ciała w tym temacie, to są to władze Warszawy. Osiedle ma juz wielkość niejednego miasta powiatowego, a brakuje w nim elementarnych usług publicznych oraz choćby jakiegoś symbolicznego miejsca pracy, aby w godzinach 8-18 był tu jakiś ruch. Niewielki biurowiec przy stacji kolejowej, szkoła, ośrodek zdrowia lub park z prawdziwego zdarzenia zrobiły by swoje. Niestety miasto nie spieszy sie z planem zagospodarowania :/

 • 10 marca 2018 o godz. 23:35

  To co niektórzy wypisują o osiedlu Wilno to zakrawa o farsę. Pisanie o duzym osiedlu w stolicy Polski ze jest na odludziu. Poważnie? Naśmiewanie sie ze ktos wziął na kredyt? No błagam. Myslę ze większy powód do zmartwień to mieszkanie z mamusia i tatusiem lub w pokoju w mieszkaniu z trzema współlokatorami. Pozatym nikt nie każe wam tam mieszkać. Zresztą i tak większość hejtujących nie byłoby stać na kupienie nowego mieszkania, nawet na kredyt. Pojedźcie na to osiedle. Popatrzcie czy faktycznie każdy zagląda kazdemu do talerza. Powtarzacie jakieś dyrdymały wyssane z palca a nawet nie sprawdziliscie jak jest w rzeczywistości. Sa sklepy i usługi w parterach, jest pociąg, autobus a w miare rozrastania osiedla i komunikacja bedzie się rozrastać oraz pozostała infrastruktura. No ale jak ktoś jest fanem wielkiej płyty, elewacji porastających mchem, rozjeżdżonych chodników, klatek schodowych nieremontowanych od dekady i mytych w porywach raz w tygodniu, gratów na klatkach oraz żulerii to faktycznie go nie przekonam. I chyba nawet nie chce.

 • 24 marca 2018 o godz. 00:43

  pionierzyyyyyyy….???????
  chyba frajerzy!

 • 24 marca 2018 o godz. 00:45

  @ Majk,

  co spada sprzedaż…..

 • 24 marca 2018 o godz. 13:34

  A mi się podoba bo codziennie widzę jak otwartym na inne kultury jest nasza okolica. Jak rano jadę do pracy autobusem lini 170, to na przystanku Bukowiecka dosiada się tabun beżowych kolegów z Ìndii i Bangladeszu. Zdarzają się też Czeczeńczycy którzy są bardzo szarmanccy. Raz jeden pomógł mi wnieść do autobusu reklamówkę z mieloną wieprzowiną na mielone. To są bardzo pracowici uchodźcy bo sytuacja się powtarza po godzinie 21 gdzie goście Hajki GW stanowią 80 procent obsady autobusu. Dzięki Hajce mogę zaoszczędzić na wycieczkach zagranicznych do egzotycznych krajów bo w autobusie linii 170 mogę poczuć się jak w Indiach czy w Iraku.

 • 31 marca 2018 o godz. 15:50

  @Alicja
  Wręcz przeciwnie, zorientuj sie troszke w rynku nieruchomości to się mocno zdziwisz.

 • 11 maja 2018 o godz. 16:58

  Bylo klepisko jest San Francisco :-).a na serio osiedle fajne male bloczki bezpiecznie ale po co ploty ?
  Nastepnie jest stacja Veturillo ok a gdzie sciezki rowerowe?dzieciaki maja zapylac po ulicach az do jakiegos nieszczescia?!!!!
  Ogolnie duze zageszczenie osiedle z tylu a piekna,panorame Wilna,sprzedano i zamieniono na przedszkole. Szkoda.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.