Projekty nowych mostków już gotowe

4
Share

Pierwsze trzy nowe mostki na Zaciszu powstaną w połowie przyszłego roku. Znamy projekty: Będą wyglądały niemal identycznie, jak te zbudowane dwa lata temu na ul. Przy Wodzie i Porannej Bryzy.

 

Mostek na ul. Przy Wodzie jeszcze w czasie budowy

Dopiero co opisaliśmy projekt budżetu na przyszły rok, w którym znalazło się aż 15 mln zł na zagospodarowanie brzegów kanału, a ratusz już ogłosił przetarg na budowę mostków. Wcześniej urzędnicy zamówili projekty aż ośmiu przepraw (zobacz gdzie powstaną), teraz szukają wykonawcy do budowy trzech z nich.

Konkretnie chodzi o mostek nad Kanałem Bródnowskim przy przyszłym przedszkolu na ul. Drewnowskiego oraz dwa mostki nad Kanałem Zaciszańskim: na ul. Bohuszewiczówny i na ul. Zaciszańskiej. Dlaczego na pierwszy ogień wybrano akurat te lokalizacje, możemy tylko zgadywać. Przy Drewnowskiego na razie mało kto będzie korzystał z mostku, bo w miejscu przyszłego przedszkola  dziś rosną tylko chaszcze. Nad Kanałem Zaciszańskim są teraz prowizoryczne przeprawy piesze, obie zostaną rozebrane.

Z projektu wiemy, że wszystkie trzy kładki będą  przypominały tę zbudowaną w 2011 roku na ul. Przy Wodzie. Przeprawy o szerokości użytkowej 3,5 metra będą lekko wygięte w łuk, w tym samym kształcie utrzymane będą stalowe poręcze. Drewniana nawierzchnia dostosowana będzie tylko dla pieszych i rowerów.

Możliwe że po nowych mostkach przejdziemy już w wakacje. Wykonawcy muszą złożyć oferty do 5 grudnia. Zwycięzca na wykonanie prac ma 160 dni od przekazania mu dokumentów. Potem oczywiście potrzebne są jeszcze odbiory, na których utyka wiele warszawskich inwestycji.

Projekt nowego mostka na wylocie ul. Drewnowskiego

 

Promenadę też budują

Same mostki to jednak połowa sukcesu, bo trzeba jeszcze do nich dojść. Kilka dni temu ratusz ogłosił, że w trybie zamówienia z wolnej ręki wybrał firmę, która przygotowuje alejki wzdłuż Kanału Bródnowskiego. W pierwszej kolejności powstaną:

1) wzdłuż wschodniego (prawego) brzegu Kanału Bródnowskiego, a) na odcinku: od Kanału Zaciszańskiego do ulicy Przy Wodzie, b) od ulicy Przy Wodzie do mostka na przedłużeniu ulicy Drewnowskiego, c) od mostka na przedłużeniu ulicy Drewnowskiego do ulicy Rolanda,

2) wzdłuż zachodniego (lewego) brzegu Kanału Bródnowskiego, na odcinku: a) od Kanału Drewnowskiego do ulicy Rolanda, b) od ulicy Rolanda do ulicy Wojskowej,

3) wzdłuż południowego (prawego) brzegu Kanału Drewnowskiego, na odcinku od Kanału Bródnowskiego do ulicy Sternhela

Pierwszy odcinek promenady powstanie w miejscach zaznaczonych czerwonymi liniami / Mapa © użytkownicy OpenStreetMap, CC BY-SA

 

Gdzie jeszcze powstaną mostki

Przetarg ogłoszony w poniedziałek:

1) na przedłużeniu ulicy Drewnowskiego w kierunku Kanału Bródnowskiego i ulicy Rajmunda,
2) w ulicy Zaciszańskiej,
3) w ulicy Bohuszewiczówny

W drugiej kolejności:

4) na przedłużeniu ulicy Wojskowej w miejscu łuku przy Kanale Bródnowskim, w kierunku ulicy Nad Strugą,
5) na przedłużeniu ulicy Porannej w kierunku ulicy Samarytanka,
6) na połączeniu ulic: Drapińska – Błędowska,
7) na połączeniu ulic: Nad Potokiem – Uroczysko,
8) na przedłużeniu ulicy Gibraltarskiej w kierunku ulicy Penelopy.

4
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx