Program 22. finału WOŚP na Targówku | | targowek.info

Program 22. finału WOŚP na Targówku

W niedzielę 12 stycznia po raz kolejny zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy! W naszej dzielnicy odbędzie się pod znakiem wspominek z PRL.

Fot. WOŚP
Ikarus pod urzędem dzielnicy Targówek – finał WOŚP z 2011 r. /fot. WOŚP

W zeszłym roku targówkowski sztab był największy w całej Warszawie – w zbiórce pomagało ponad 900 wolontariuszy, którzy zebrali 170 tys. złotych (a w całej Polsce ostatecznie było to ponad 50 mln zł).

Czy w tym roku uda się powtórzyć ten wynik?

Choć program w naszej dzielnicy jest zdecydowanie mniej intensywny niż w zeszłym roku, wciąż będzie się działo całkiem sporo. Zbierający pieniądze ochotnicy będą krążyli po całym Targówku, ale główne atrakcje przewidziano wokół i w środku budynku urzędu dzielnicy na ul. Kondratowicza 20:

NA PARKINGU
* Pokazy filmów dla dzieci „Było sobie życie” oraz „Był sobie człowiek” z zaparkowanym Ikarusie – godz. 12-17
* Warsztaty w Ikarusie: Joga Śmiechu 12:00 i 15:30, pokaz filmu „Heniek” – godz. 16-17:30
* Grupa Rekonstrukcyjna Milicji Obywatelskiej
* Wycieczki do Muzeum PRL-u na pokładzie starej Nyski (odjazd w godz: 10:00/11:15/12:30/13:45/15:00 – uwaga, Nyska zabiera tylko 7 osób)

W SALI KONFERENCYJNEJ
* Gry bez komputera, gry podwórkowe, gry planszowe dla dzieci – godz. 12:00-15:00
* Warsztat improwizacji teatralnej z grupą Bez Klepki – godz. 15:00-17:00
* Występ Grupy Improwizacyjnej Bez Klepki – godz. 17:00-18:00

GRA MIEJSKA „NA RATUNEK”
W grze mogą brać zespoły od 1 do 4 osób. Przynajmniej jedna osoba w zespole musi być pełnoletnia. Gracze wcielają się w zespoły detektywów, którzy zostali wynajęci do odnalezienia Jurka. Aby się nie zdradzić, działają pod przykrywką przedstawicieli biur turystycznych które opracowują przewodnik turystyczny po Targówku. Wspólnie rywalizują wykonując różnorakie zadania i kompletując wskazówki.
Uwaga, ta gra odbędzie się w Parku Bródnowskim (start przy mostku godz. 13:00) – zgłoszenia: wosp@grymiejskie.pl

WOŚP22. finał WOŚP odbędzie się  12 stycznia 2014 roku – pieniądze będą zbierane w całej Polsce na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej oraz godnej opieki medycznej seniorów.

PRZECZYTAJ TEŻ:

10 komentarzy na temat “Program 22. finału WOŚP na Targówku

 • 9 stycznia 2014 o godz. 07:46

  Czy za ta imprezę zapłaci Urząd dzielnicy czy WOŚP w ramach ich zbiórki a raczej wydarzenia medialnego przy w którym bedą reklamować się rożne firmy ?

 • 9 stycznia 2014 o godz. 08:59

  Zapraszam na gry bez komputera, które poprowadzi stowarzyszenie ,,Targówek w spódnicy”.

 • 9 stycznia 2014 o godz. 10:54

  Rok temu na WOŚP w Urzędzie Dzielnicy było mizernie. Np. na takie spotkanie z Panem Bralczykiem przyszło niecałe 20 osób. Osoba przeprowadzająca wywiad robiła to tak nieudolnie, że Pan Bralczyk ciągle publicznie ją ośmieszał – wpierw subtelnie, pod koniec, już wyraźnie poirytowany, całkowicie otwarcie. Zwieńczeniem nieudanego dnia był koncert w Ikarusie, który… nie odbył się, choć widownia czekała cierpliwie w mrozie na przyjazd autobusu grającego przez cały dzień koncerty w różnych miejscach Warszawy. Ikarus przyjechał i… nic.

  Czy w tym roku można liczyć na podobne wpadki ze strony organizatorów?

  Wolontariusze dzielnicowi – wspaniali, organizacja – spuśćmy zasłonę milczenia…

 • 9 stycznia 2014 o godz. 11:30

  Grupa rekonstrukcyjna Mo? Chyba wielu działaczy po z dzielnicy zatęskniło za czasami, gdy kończyło podszyte marksizmem studia albo kupowało lewe matury na różycu czy załatwiło sobie renty w zusie. Może jeszcze zaprosicie żywego trupa jaruzela?

 • 9 stycznia 2014 o godz. 17:07

  do TU- Jak tak świetnie potrafisz organizować imprezy, zapraszamy do pomocy! Wszystko co jest tworzone, jest kosztem kilku młodych osób które poświęcają swój wolny czas, a tez go za duzo nie mamy, a w naszej dzielnicy stanowczo za mało się dzieje! Co do krytyki, ok, na Bralczyku było 20 osób, ale to nasi mieszkańcy nie ruszyli się sprzed telewizorów, co do prowadzącego podzielamy zdanie . Zeszłoroczny koncert w Ikarusie nie odbył się ze względu na szacunek dla muzyków, którzy po całym dniu byli bardzo zmęczeni, a Ikarus stojąc ponad 10 minut nikt się nie gromadził więc podjęliśmy decyzję, żeby zespół mógł odpocząć. A teraz plusy 900 młodych ludzi zaangazowanych 2 dni atrakcji dla mieszkańców, koncerty odbyły się w całym mieście, wszystko odbyło się dzięki pozyskaniu róznych rzeczy przez wolontariuszy pomagających w sztabie! Ratusz udostępnia nam jedynie budynek i drukarkę!
  Gdyby ktoś miał pytania zapraszamy jutro(10.01) o 18:00 do sali konferencyjnej w Urzędzie Dzielnicy.

 • 9 stycznia 2014 o godz. 20:27

  Jakiego znowu trupa Jaruzela? Historię trzeba znać, aby wyciągać z niej wnioski. Trzeba umieć wykorzystać tą wiedzę a nie krytykować.
  Jeśli jakaś ekipa ma ochotę zajmować się rekonstrukcją tego okresu to ich wola, czas i chęci.
  Dla nas ważne jest, że młodzi ludzie na orkiestrze będą mogli zapoznać się dzięki tej grupie z tym co kiedyś było. Nie przez podręcznik, bo jak politycy pokazują, Stan Wojenny skończył się w 1989, nie mówiąc kiedy było Powstanie Warszawskie.
  Motyw tego Sztabu jest pożegnanie PRL, żegnamy Ikarusy etc.
  A pomysły na kolejny Sztab są mile widziane, pod warunkiem, że osoba przekona inne osoby do swego pomysłu i go zrealizuje.

 • 9 stycznia 2014 o godz. 21:35

  Urząd robi wszystko za free i jesteśmy dumni że możemy być częścią tak szczytnej akcji :) Pracujący przy finale pracownicy również robią to za free, poświęcając swój prywatny czas tak jak każdy inny wolontariusz. Firmy które z nami i WOŚP współpracują również pomagają nam z głębi serca i dobrodziejstwa tego co mogą zaoferować bezkosztowo. Nikt nikomu nie płaci za – ani WOŚP nam ani my WOŚPowi czy firmom współpracującym. Przykre że ktoś myśli inaczej…
  Jesteśmy dumni ze wszystkich wspierających nas firm i dziękujemy im serdecznie za zaangażowanie i pomoc ;)

 • 9 stycznia 2014 o godz. 21:42

  do OWSIK – zazdrość Cię zżera że ktoś potrafi poświęcić swój wolny czas a firmy dać coś za darmo w dobrej intencji kiedy Ty siedzisz przed kompem marnując czas i sącząc jad zamiast się ruszyć i pomóc innym. Tak najłatwiej prawda?

 • 10 stycznia 2014 o godz. 15:20

  Niech Moc będzie z WAMI (Sztab, Wolontariusze, Urząd)!!!
  Będziecie potrzebowali co najmniej 100 MW mocy!! I Wy ją Macie!! Ja też coś tu dorzucę !!!
  Reszta (malkontenci) rozjarzy może 1.5 V żaróweczkę! Błyśnie i zgaśnie, pstryk!i już po wszystkim.

 • 12 stycznia 2014 o godz. 14:49

  zrezygnujcie z pokazu fajerwerków,to igrzyska dla pasożytów warszawskich,już widzę jak biegną z walizkami z pociągów,z autokarów żeby zdążyć,lepiej tą sumkę przeznaczyć na dzieci i staruszków

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.