Prezydent Warszawy obiecuje (prawie) wszystko | | targowek.info

Prezydent Warszawy obiecuje (prawie) wszystko

Jest czerwiec, a my czujemy się prawie jak podczas Bożego Narodzenia: w najbliższych latach dostaniemy i obwodnicę śródmiejską (choć nie całą) i most Krasińskiego (choć nie do końca), o metrze na Bródno już nawet nie wspominając.

Prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz obiecuje inwestycje także dla naszego kawałka miasta /fot. Urząd m.st. Warszawy
Prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz obiecuje inwestycje także dla naszego kawałka miasta /fot. Urząd m.st. Warszawy

Jak poinformowała prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz na infrastrukturę, komunikację miejską, opiekę zdrowotnę, edukację i inne projekty m. st. Warszawa zamierza przez następne 8 lat (do 2022 roku) wydać 25,5 miliarda złotych.

W tym z najbardziej interesujących nas nowości:

* zostanie przedłużona II linia metra w stronę Targówka i Bródna do 2022 r. (więcej na ten temat czytaj tutaj)

* wreszcie powstanie brakujący fragment obwodnicy śródmiejskiej – czyli odcinek między rondem Wiatraczna na Grochowie i ulicą Radzymińską na Targówku (ma być skończony do 2021 r. – niestety, na ostatni odcinek obwodnicy do Ronda Żaba nie starczyło pieniędzy nawet w obietnicach).

* znów będzie budowany most Krasińskiego, który docelowo połączy pl. Wilsona na Żoliborzu z ul. Budowlaną/Matki Teresy na Bródnie… ale niestety w duuużo dalszej przyszłości, gdyż na razie w planach jest zakończenie trasy na ul. Jagiellońskiej (a i to dopiero w roku 2023).

* potwierdzony też został remont ul. Łodygowej na Zaciszu (który ma być przeprowadzony w latach 2015-2016)

Chwilowo to jeszcze tylko plan, który jednak na pewno oficjalnie zostanie zatwierdzony przez radę Warszawy w czwartek. I z całą pewnością będzie obowiązywał do wyborów samorządowych w listopadzie 2014 r.

A co potem? Nauczeni doświadczeniem w poprzednich kampanii wyborczych, na razie wolimy nie otwierać nawet taniego szampana.

PRZECZYTAJ TEŻ:

37 komentarzy na temat “Prezydent Warszawy obiecuje (prawie) wszystko

 • 24 czerwca 2014 o godz. 10:40

  Co z Nowotrocką? Most Krasińskiego – Nowotrocka – Zabraniecka – Rondo Wiatraczna to jeden ciąg.

 • 24 czerwca 2014 o godz. 10:44

  Idą wybory. Pani Prezydent cały czas dożyna Targówek a w kampanii obiecuje gruszki na wierzbie.

 • 24 czerwca 2014 o godz. 11:00

  Pani Prezydent wie o czym mówi,są na to przeznaczone środki.Nie dopuszczajmy do zmiany władz w stolicy bo grozi nam totalny paraliż wszystkich rozpoczętych i planowanych inwestycji.

 • 24 czerwca 2014 o godz. 11:14

  do Anna: wracaj pod kieckę swojej grubej, mongoidlanej kuropatwy. Niedługo was wszystkich wymienią, wrócicie pod Ryki wsadzać kurom palec w d.. Obejrzyj sobie mapkę inwestycji Warszawy z czasów, gdy twoja tłusta guru kandydowała na prezydenta stolicy- i co z tego zrobiono? g!

 • 24 czerwca 2014 o godz. 11:16

  Jak przyjdą wybory,a rząd poleci wcześniej na ryj,to się wszyscy wyprą Donalda,całe koło się zrobi niezrzeszone a kandydaci z list z lat ubiegłych będą publicznie pluć na partyjne godło :)
  Pani Hanno,Szanuję Panią za dumę i mądrość,ale proszę nie ulegać naciskom środowisk pseudo-prawicowych i postkomunistycznych w różnych sprawach,tylko rządzić mocną i pewną ręką.

 • 24 czerwca 2014 o godz. 11:22

  Zacisze biegło prosto z kościoła odwołać Panią Prezydent,to teraz Pani Prezydent powinna wam pokazać jak się zgina dziób pingwina :)

 • 24 czerwca 2014 o godz. 11:31

  Pani Prezydent,proszę nie angażować się w sprawę kelnerów,niech się inni tłumaczą.

 • 24 czerwca 2014 o godz. 11:34

  Pani Hania da sobie radę,spokojnie :-)) Ale doradców na pewno czas wymienić.

 • 24 czerwca 2014 o godz. 11:54

  Te wszystkie obietnice to były przed pierwszymi wyborami, w których nieszczęśliwie dla całej Warszawy na fotelu rozsiadła się HGW.
  Przez 8 lat dla tej części Warszawy nie zostało w zasadzie zrobione nic i nie ma podstaw do twierdzenia, że tym razem będzie inaczej.
  Problemem jednak jest to, że HGW prawdopodobnie zostanie na kolejne 4 lata na Urzędzie, a metra tutaj jak nie było, tak nie będzie.
  Nie będzie też innych, ważnych dla Dzielnicy inwestycji zmieniających jakość życia. W tej sytuacji jedynie usatysfakcjonowani mogą być pseudo-ekolodzy zachwyceni „ekosystemem” jaki zadomowił się w oczkach wodnych Parku Bródnowskiego. Panie Burmistrzu: czekamy na tabliczkę edukacyjną opisującą w „parku rzeźby” to cuchnące gnojowisko!

 • 24 czerwca 2014 o godz. 12:22

  nie wolno dopuścić aby wróciła drobiowa IV RP wraz ze spadkobiercami KC!

 • 24 czerwca 2014 o godz. 12:24

  Znakiem tego, że idą wybory!

 • 24 czerwca 2014 o godz. 12:36

  Warszawa ma dwa brzegi,ciągle się rozwija i nie da się kierować tak budżetem,aby wszyscy byli zadowoleni.Inwestycje rozpoczęte,musiały zostać dokończone.Teraz przyszedł czas,aby rozpocząć zmiany na prawym brzegu naszej stolicy.Gorąco kibicuję Pani Prezydent oraz całej jej ekipie.Powodzenia!

 • 24 czerwca 2014 o godz. 13:04

  I tak trzymać Pani Prezydent!
  Proszę robić swoje,nie zważając na pranie brudów tam,na górze.

 • 24 czerwca 2014 o godz. 13:06

  Cukier,miód,malina…ten ma dobrze,kto z Gronkiewicz trzyma :-)

 • 24 czerwca 2014 o godz. 13:28

  No to teraz pozostaje tylko uważnie śledzić czwartkowe poczynania Rady Warszawy

 • 24 czerwca 2014 o godz. 14:24

  Na jakim dachu oni stoją,wie ktoś?

 • 24 czerwca 2014 o godz. 15:01

  Już nie mogę słuchać tych obietnic. Oczywiste jest przecież, że bez modernizacji Ronda Żaba prawie żadna oczekiwana inwestycja drogowa nie będzie miała większego sensu. Przebudowa Św. Wincentego, dokończenie trasy Świętokrzyskiej, obwodnica Śródmiejska bez zmiany ronda spowoduje jedynie korki na Targówku, w których utkwimy razem z mieszkańcami Białołęki. Już dzisiaj pomiary ruchu wskazują na konieczność wykonania w pierwszej kolejności zmiany koncepcji Ronda Żaba. Ci wszyscy, którzy tego nie dostrzegają powinni spróbować przedostać się przez nasze rondo przy jeszcze wąskiej Św. Wincentego i to nie koniecznie jadąc tą ulicą. Zapraszam na Odrowąża. Nie chcę już komentować faktu, że burmistrz Zawistowski został burmistrzem, dlatego, że Pani Prezydent obiecała zmiany Studium Zagospodarowania Przestrzennego w części dotyczącej Św. Wincentego (sic.), ale bez modernizacji ronda. Pomyślmy zanim zachłyśniemy się obietnicami. Pozdrawiam

 • 24 czerwca 2014 o godz. 15:49

  @Marciner: stoją na jakiejś platformie.

 • 24 czerwca 2014 o godz. 18:49

  Co z SW. Wincentego? Czy jest ujęta w planie? Ktoś wie?

 • 24 czerwca 2014 o godz. 18:49

  Niech chociaż wyfrezuje Św Wincentego. Nikt więcej nie spodziewa się po tym oszuście.

 • 24 czerwca 2014 o godz. 18:59

  @Marciner

  Najprawdopodobniej są to ogrody BUW

 • 24 czerwca 2014 o godz. 19:33

  Pani Prezydent wie zapewne,że wg raportu WIOŚ Warszawa za 2013 rok zanieczyszczenie powietrza w Targówku jest największe w Warszawie.Moim zdaniem aby zatrzymać degradację środowiska Targówka dobrze by było aby obiecywane Nowo-Trocka, Nowo Stalowa i Obwodnica Wschodnia na odcinku Radzymińska-Rondo Żaba nigdy nie zostały zrealizowane. Rozbudowa zdolności przerobowej spalarni na Gwarków też powinna być wstrzymana, pyłów i dymów ze Spalarni i Ciepłowni Kawęczyn mamy dość ,patrz raport WIOŚ Warszawa.Oczywiście w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji Targówka na lata 2014-2020 jest kupa pieniędzy i ciekawe co Targówek zyska z tych środków w inwestycjach albowiem stan degradacji środowiska jest full a łąki przy ul. Pratulińskiej od 38 lat leżą odłogiem i wg ostatnich zamierzeń mają być tak zagospodarowane aby środowisko Targówka Mieszkaniowego uległo jeszcze większej degradacji.Co zatem Prezydent Miasta Warszawy zamierza uczynić aby zatrzymać tą katastrofę która niebawem nas czeka.

 • 24 czerwca 2014 o godz. 19:59

  Św Wincentego już jutro rozpoczyna się remont. o 6.00

 • 24 czerwca 2014 o godz. 20:09

  Raczej to nie BUW,wygląda jakby okolice Hotelu JanIIISobieski,ale ogólnie miejsce fajne sobie wybrali.A nasi włodarze to fuchę ostatnio złapali na budowie:)

 • 24 czerwca 2014 o godz. 20:14

  na facebooku rozkoszna scenka weselna z księdzem,panną młodą i rzecznikiem dzielnicy krojącym tort,a tatusiowie młodych skupieni na oczepinach (kto ułoży więcej cegieł) ;)

 • 24 czerwca 2014 o godz. 20:46

  nie no ślicznie nam to Haniu namalowałaś

 • 24 czerwca 2014 o godz. 20:51

  A kiedy od lat obiecana Nowotrocka?

 • 24 czerwca 2014 o godz. 20:53

  Pogrzało was wszystkich,więcej dróg w dzielnicy,mało jeszcze smrodu?

 • 24 czerwca 2014 o godz. 21:37

  Szanowna komisja na fotce prezentuje obraz przedsięwzięć ,mapka jest skromna ale zapewne powiększenie dało by odpowiedź czy są na tej mapce takie ulice jak: Praska,Okopowa,Cynowa,Pratulińska i jakie są zamierzenia,czy znikną z mapy Warszawy a może pozostaną zabłoconymi zaniedbanymi od 40 lat ulicami bez oświetlenia bezpiecznej nawierzchni, kanalizacji i chodników. Jaki los czeka ulicę Smoleńską która wg poglądowej mapy geodezyjnej prezentowanej na stronie Portalu Stolica Warszawa jest a faktycznie jej nie ma.Szanowna komisja jak to jest z tymi ulicami kiedy będzie tam zaprowadzony cywilizowany ład. Ulica Praska zdawało by się pierwsza i najważniejsza ulica Pragi a jak zaniedbana i zapomniana, a no tak jak zapomniana i zaniedbana jest Praga. Ciągłe nadzieje i obietnice co to się nie wybuduje i mosty i metro i autostrady gdzie a no na tej biednej Pradze.Zamierza się także rozbudować spalarnię na Gwarków i wybudować kilka zakładów recyklingu odpadów.Ciekawe czy mieszkańcy wiedzą co ich czeka a czynić się te przedsięwzięcia w ramach zapewne nie Zintegrowanego Planu Rewitalizacji a Zintegrowanego Planu Degradacji bo tak to odbieram zamierza.Sądzę iż przyszłość Pragi jest wizją degradacji a nie rozwoju i rozkwitu i dlaczego to właśnie PRAGA płaci tak ogromną cenę tego rozwoju Stolicy Polski. Może wreszcie Radni i Władcy Miasta określą do końca co nas czeka rozwój czy zapomnienie i destrukcja środowiska na co podobno są ogromne pieniądze i jak się je wykorzysta czas pokaże.

 • 25 czerwca 2014 o godz. 08:09

  Jak można być Warszawiakiem i nie rozpoznać wodociągów Williama Lindleya weki straszliwe, słoje niedokręcone ….

 • 25 czerwca 2014 o godz. 08:20

  Obietnice, obietnice.. ech wybory, wybory…

 • 25 czerwca 2014 o godz. 08:57

  Baltazar taki z ciebie warszawiak jak z koziej d.trąbka,nie wprowadzaj ludzi w błąd

 • 25 czerwca 2014 o godz. 09:38

  Wierzę tej kobiecie,rozmawiałem niedawno z nią i powiem wam,że z niej jest na prawdę mądra babka.A obrażają ja tylko miernoty i impotenci intelektualni.Nie widzę w tej chwili osoby,która mogłaby ją godnie zastąpić.

 • 25 czerwca 2014 o godz. 11:14

  Były czasy, gdy powietrze na Zaciszu/Targówku było najczystszym w Warszawie ale wtedy zaplanowano budowę spalarni. Protesty nie pomogły, pomimo tego że wykazywano że będzie to degradacja środowiska.
  Wmawiano ludziom że spalarnia jest potrzebna, że to przerób surowców wtórnych etc… Dziś wiemy że to była g.. prawda i że surowce służą jako dodatkowy opał i dostarczanie ciepła do miejskiej infrastruktury ciepłowniczej. Kiedy wreszcie skończy się ta szopka z ta spalarnią, zamknie się ten obiekt i przywróci czystość powietrza na Targówku/Zaciszu ? Czy tego Pani prezydent w swojej kiełbasie wyborczej nie zawarła ?

 • 25 czerwca 2014 o godz. 11:18

  Artur te czasy minęły bezpowrotnie w momencie objęcia władzy przez PiS

 • 25 czerwca 2014 o godz. 14:06

  Wygląda to tak,jakby Pani Prezydent stała na którymś z budynków kompleksu Filtrów Lindleya,tam są właśnie takie zielone dachy :-)
  Ładne miejsce na konferencję.

 • 26 czerwca 2014 o godz. 08:04

  Oczywiście, że tak. Zdjęcie jest zrobione w Filtrach.
  Darku rozumiem, że życie Cię zmusiło przenieść się do Warszawy, rozumiem, że możesz czuć się też gorszy, możesz mieć kompleksy … ale pamiętaj, jak zagłosujesz na PO to nie znaczy, że awansowałeś społecznie, to znaczy jedynie, że oddałeś swoją całą rodzinę w ręce AmberGold.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.