Nieoficjalnie: od października dwie nowe linie autobusowe

25
Share

Jedna linia połączy Bródno i Targówek, druga… trzy największe cmentarze w Warszawie.

fot. ZTM

fot. ZTM

Najwyraźniej coś umknęło Zarządowi Transportu Miejskiego, bo oprócz niedawno zapowiedzianych zmian po uruchomieniu II linii metra (czytaj o nich tutaj) dodatkowo po cichu planuje jeszcze w naszej dzielnicy jeszcze dwie inne zmiany. Dodajmy: takie, które mogą się podobać.

1) powrót linii 356

Do 2007 roku autobusy tej linii jeździły z Bródna do Huty na Bielanach, uzupełniając w dni powszednie w godzinach szczytu linię 156. Teraz mają wrócić, też wspierając 156, ale w drugą stronę – na Targówek.

Nowe 356 ma ruszać z ulicy Suwalskiej, dalej jechać Łabiszyńską, Kondratowicza, św. Wincentego, Borzymowską, Trocką, Pratulińską i robić całe kółeczko po tzw. „obwodnicy Targówka” (z końcowym przystankem formalnie na przystanku Witebska) – po czym po tej samej trasie wracać na Bródno. 

2) wydłużenie linii 409

Nie wiemy, jak to się ma do ulubionego argumentu ZTM używanego przy skracaniu innych tras, czyli tego, że długie linie są niepunktualne i przez to nieużyteczne, ale tu akurat 409 ma być wydłużona.

Dziś ten autobus w dni świąteczne łączy Cmentarz Północny z cmentarzem na Powązkach, kończąc trasę przy CH Arkadia. Już wkrótce linia ma zostać wydłużona aż na Bródno, spod Arkadii jadąc dalej Słomińskiego (metro), przez most Gdański, rondo Żaba, św. Wincentego (Cmentarz Bródnowski), Kondratowicza i Chodecką do pętli Bródno-Podgrodzie.

Nowe 356 i dłuższe 409 mają ruszyć w październiku 2014 r.

Zaznaczamy, że to na razie informacje nieoficjalne. O planowanych zmianach powiadomił nas pan Sławomir, który oprócz tego że czyta targowek.info, administruje też dobrze ponformowaną stroną miłośników warszawskiej komunikacji omni-bus.eu. ZTM jeszcze tych zmian formalnie nie potwierdził – ale lada dzień powinien to zrobić.

25
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx