Duże centrum handlowo-kulturalne zamiast kościoła św. Włodzimierza przy Kondratowicza , a zamiast bloków przy Poborzańskiej park. Co wy na to?
Spokojnie, to tylko plany, które już raczej nie będą zrealizowane. Ale możemy sobie wyobrazić, jak wyglądałoby Bródno, gdyby spełniła się wizja urbanistów z lat 60-tych.
Niezwykły plan zagospodarowania centralnej części Bródna znajdujemy w książce „Praga Północ 1964-1968”. Zdjęcie makiety przedstawia kwartał między ulicami Kondratowicza, Rembielińską, Wyszogrodzką a Parkiem Bródnowskim. Niedawno pisaliśmy, że wzdłuż Rembielińskiej zlikwidowano parkingi i zapowiada się budowa bloków. W publikacji znajdujemy zdjęcie makiety, która zakłada budowę na tych działkach i w narożniku Kondratowicza z Rembielińską „centrum handlowo-usługowego i kulturalnego”. Miało ono wyglądać tak:
Z planów nic nie wyszło, na dobre pożegnano się z nimi w 1989 roku, gdy działka w narożniku Kondratowicza z Rembielińską oficjalnie została przeznaczona pod budowę kościoła św. Włodzimierza. Dużo później powstały jeszcze bloki przy Poborzańskiej i Galeria Rembielińska, w których miejscu według dawnych założeń miał się ciągnąć Park Bródnowski.
Autorzy publikacji snuli też plany na przyszłość, według których w latach 70. na Bródnie miała powstać średnia szkoła muzyczna, teatr, kino i trzy kluby MPiK (z Klubów Międzynarodowej Prasy i Książki powstały współczesne EMPIK-i). Jak skończyło się centralne planowanie z dużym rozmachem wszyscy wiemy.
Książkę „Praga Północ 1964-1968” podesłał nam zaprzyjaźniony Antykwariat Kwadryga. Dziękujemy.
Przekażmy 1% na GKP Targówek. Ten 1% przybliży naszą drużynę do gry w II lidze. ***
a ja na to, WON STĄD GLOBALIŚCIE I WIELCY INWESTORZY Z IZRAELA
Lol, hajs na jakąś 3ligową szmire? Proszę cię, wolę oddać na ratowanie aligatorów w Amazonce. Pomijam, że piłka nożna to jeden z najbardziej płytkich sportów jakie istnieją. Jarać się spoconymi kolesiami biegającymi za kawałkiem napompowanej skóry? Nie, dziękuję.
Proboszcz-jesteś najbardziej płytką osobą jaką znam.
GKP to Dzielnicy wizytówka więc nie pożałuję kasy da Targówka
Proboszcz to troll. Nigdy w kościele nie był, a jedyna co wyznaje to religia 24/7 przed kompem.
Ja przekaże na GKP Targówek. Na złość Hance Gronkiewicz
do WWW. Masz racje. Hanka go Katuje jak może. Ja też przekaże na złość Hance za: likwidacje Obwodnicy Praskiej, za most Krasińskiego i inne „inwestyce”/ Czy Burmistrz też przekaże? Radni?
Piłka nie Piłka płytka nie płytka ale Nasza z Targówka ! A ja Pamiętam gdzie się Urodziłem i chce żeby Dzielnica się rozwijała i nie była kojarzona tylko z szemranymi interesami i robotnikami !
a ja sie urodziłem na Mokotowie. Ale tu na Targówku, a właściwie na Bródnie się wychowałem. Dzielnica powinna nazywać sie Bródno. Nazwali ją tylko dlatego Targówek, bo przywiezieni w teczce burmistrzowie się wstydzili nazwy Bródno przed rodzinami.
SKANDAL.
Zmieńcie nazwę dzielnicy na Brodno i klubu piłki kopanej na GKP Bródno, a oddam wam i 2%.
PS
Donek vel Kim Kon Donek muszą ODEJŚĆ!!!
Nie sądzicie, że w artykule jest błąd? Z tych planów wcale nie wynika, że Park Bródnowski miał się ciągnąć wzdłuż Poborzańskiej, ba, budynki miały zajmować część obecnego terenu parku (na planie są poza przedłużeniem Łabiszyńskiej w stronę Wyszogrodzkiej). Owszem, według danych planów park miał się rozciągać do Rembielińskiej, ale wzdłuż Wyszogrodzkiej, w miejscu, gdzie na początku lat 80′ zbudowano blok o adresach Wyszogrodzka 1-7. Czyż nie widać tego na pierwszy rzut oka?
Trole Wy moje internetowe, siejecie popelinę pod ciekawym artykułem, a żaden z Was popeliniarzy nie zwrócił uwagi jak ciekawie wyglądał plan/projekt Bródna na mapce z lat 60-tych. Jeden troll sieje ferment a reszta łyka jak młode pelikany i pod ciekawym tematem robi się gnój!! Ogarnijcie się dzieci bo ręce opadają jak to czytam! Wracając do artykułu, jak widać już w latach 60-tych planowaną dużą trasę(toruńską) na północnym pograniczu naszego osiedla. Co z tych planów wyszło, starsi znają historię. Trasa toruńska oddawana segmentowo dojechała do głębockiej! pod koniec lat 80-tych! Sam pamiętam jak na początku lat 90-tych autobus 132 jeździł głębocką… Czytaj więcej »
[…] author; On the right: original plan for “Bródno” large-panel housing estate (source: http://www.targowek.info/2013/01/centrum-handlowe-w-miejscu-kosciola-na-brodnie/) with “Korczakówka” estate in white (fence is placed along the plot boundaries) and […]