Nowa poczta przy św. Wincentego | | targowek.info

Nowa poczta przy św. Wincentego

Bardziej przydałaby się na Targówku albo na Zaciszu, ale z nowej poczty na Bródnie też się cieszymy. 

 

Poczta Polska otwiera swoją placówkę w pawilonach przy św. Wincentego 99/3. To ciąg lokali między Kondratowicza a Głębocką. Szyld poczty widać już między sklepem z rowerami a monopolowym.

Oficjalnie Poczta Polska nie podaje daty otwarcia, ale trochę to jeszcze potrwa. W środku są na razie tylko meble, ale wyposażenia jeszcze brakuje.

Poczta będzie dość ładnie wykończona. Od pewnego czasu firma  dba o design nowych placówek, odświeża też niektóre stare. W nowym urzędzie przy św. Wincentego zwraca uwagę m.in. ściana ozdobiona znaczkami pocztowymi.

fot. targowek.info

Dlaczego napisaliśmy, że poczta bardziej przydałaby się na Targówku albo Zaciszu? Oczywiście nowa placówka przy św. Wincentego odciąży poczty przy ul. Łojewskiej 11 i Łabiszyńskiej 10 (formalnie będzie filią tej ostatniej), ale na Bródnie akurat urzędów pocztowych jest sporo. Wystarczy rzut oka na tę mapkę. Nową placówkę zaznaczyliśmy czerwonym wskaźnikiem:

Mapa urzędów pocztowych w dzielnicy Targówek / materiały Poczty Polskiej
Mapa urzędów pocztowych w dzielnicy Targówek / materiały Poczty Polskiej

 

Od razu widać. że Targówek Mieszkaniowy, Fabryczny i Zacisze cierpią na brak porządnego urzędu pocztowego. Dodajmy że widoczne na mapie punkty przy Łodygowej i Blokowej (obok starej pętli 512 na Zaciszu), to tylko filie poczty o ograniczonych usługach.

Poczta Polska od lat obiecuje nową placówkę, ale nic z tego nie wychodzi. Urząd przy Radzymińskiej jest tak oblegany, że niemal zawsze trzeba odstać w kolejce kilkadziesiąt minut. Żeby czekało się milej niedawno przebudowano wnętrze tego lokalu. Zniknęły siermiężne okienka, ale kolejki niestety nie.

 

PRZECZYTAJ TEŻ:

16 komentarzy na temat “Nowa poczta przy św. Wincentego

 • 18 stycznia 2015 o godz. 10:54

  W dzisiejszych czasach nikt rozsądny nie korzysta z usług poczty polskiej.Otwieranie kolejnych placówek przyśpieszy upadek tego molocha i sprzedanie go za grosze np:Deutsche Post.Szkoda ludzi,którzy tyrają tam za grosze a wkrótce i tak pójdą na bruk.

 • 18 stycznia 2015 o godz. 13:04

  najlepsza poczta na świecie jest na Św. Wincentego. Nie wazne o ktorej przyjdziesz i tak czekasz minimum 25 minut. Dwa okienka, mimo ze po poczcie wałęsają się 3 kobiety. MASAKRA!!!!!!

 • 18 stycznia 2015 o godz. 13:35

  Za grosze na śmieciowych umowach, bez urlopów i ubezpieczeń zdrowotnych to tyrają ludzie w inpostach i innych tego typu syfach. A nowa poczta na Targówku jest koniecznością!

 • 18 stycznia 2015 o godz. 16:58

  Marcinerek: tak, prywatyzacja albo smierc. oddaj polske. daj ciala.

 • 18 stycznia 2015 o godz. 17:23

  „Poczta Polska od lat obiecuje nową placówkę, ale nic z tego nie wychodzi” Czym sobie zasłużyło Bródno, że dostali n-tą pocztę, a czym zawiniło Zacisze, że poczty nie bedzie ? Wszędzie tylko układziki ….

 • 18 stycznia 2015 o godz. 20:53

  I super,to wielkie udogodnienie dla Zielonego Zacisza i nie tylko.Poprosimy tylko o co najmniej 3 okienka:)

 • 18 stycznia 2015 o godz. 22:29

  ale przecież jest już przetarg na sprzedaż poczty.re-branding i odświeżenie jest dla nowego właściciela za państwowa kasę oczywiście- jak to w Polsce bywa. W zeszłym roku poczta kupiła flotę samochodową, nowe samochody w większości stoją, i tan kraj ma być normalny, banda złodziej

 • 19 stycznia 2015 o godz. 02:57

  W tych nowych placowkach powinny byc samoobslugowe aut. czynne 24h/7 (przynajmniej w niektorych sa). W nich mozna kupowac znaczki, nadawac przesylki czy odbierac znaczki – tak az dziwne, ze do nich tez dotarl XXI wiek. Oczywiscie taki remont w znikanie okienek jak na obrazku to raczej taki troche zart.

  Nalezy podejrzewac, ze ta nowa lokalizacja wynika z czegos innego – byc moze chcieli postawic ja w ktoryms centrum handlowym, zwlaszcza tym najblizszym, ale pewnie bylo zbyt drogo.

  Tu tez jest relatywnie drogo, ale moze taniej i dlatego tak wyszlo.

  Jesli rzeczywiscie bedzie 24h/7(przynajmniej w formie maszyn) to raczej bedzie mialo przynajmniej w nocy, zasieg na spora czesc Targowka, a w dzisiejszych czasach pracuje sie nieco dluzej, sa pojazdy.

  Ciekawe za iles lat – czy bedzie tam szyld sklepu z rowerami, bo ten drugi jak nie zamkniety ustawa to pewnie przetrwa. Watpliwe raczej by tyle sklepow z rowerami sie utrzymalo – nie ma sie co oszukiwac, rower to nie samochod i wiele do nich nie wymyslaja, a ludzie raczej ich czesto nie zmieniaja, zreszta salony samochodowe utrzymuja sie chyba glownie dzieki sporej marzy, zwlaszcza na nowych. Tym bardziej, ze najlepiej projektowane sa i tak bardzo drogie…

 • 19 stycznia 2015 o godz. 03:07

  @Max wez pod uwage, ze Zacisze ma znacznie mniej gesta zabudowe. Dodatkowo ta ulica tutaj prowadzi do waznej trasy, niedaleko jest centrum handlowe etc.

  Dlatego o ile mozna sobie wyobrazic 2 stacje metra nawet na B. (np. projektowana + przeksztalcona kolejowa Torunska, jako nie tylko punkt przesiadkowy do pociagow chocby) o tyle na Zaciszu oczywiscie powinna byc(bo powinno byc poprowadzone do czesci Targowka z B.), ale zasadniczo max. 1.

 • 19 stycznia 2015 o godz. 10:30

  Likwidacja reliktu,jakim jest PP wraz z jego kulawymi „agencjami” i wprowadzenie na rynek wielu nowych,tańszych graczy.

 • 19 stycznia 2015 o godz. 13:57

  Czad teraz ruszą z kopyta klienty będa walić dzwiami oknami i przez brakujące szyby !

 • 19 stycznia 2015 o godz. 22:13

  Przecież Św. Wincentego to jest Targowek nie żadne Brodno,,,

 • 19 stycznia 2015 o godz. 22:19

  Etam, chodzi o ten nowy odcinek Wincentego, w strone Głębockiej. To jest z całą pewnością, zdecydowanie Bródno

 • 21 stycznia 2015 o godz. 01:22

  Zawsze wszystko jest albo na Bródnie, albo na Pradze Północ… a nie na Targówku… wszyscy mają nas głęboko w d…

  Wycieczki na pocztę na św. Wincentego to dla mnie koszmar. Rano w kolejce stoją stare babcie, wieczorem wszyscy z awizo przychodzą (dlatego nienawidzę ich dostawać), ale jak poszłam kiedyś na Radzymińską, to tam jest jeszcze gorzej… przynajmniej dostaję szybko przesyłki i nic mi nie ginie.

 • 21 stycznia 2015 o godz. 16:41

  Tylko emeryci i renciści korzystają z bankowych usług poczty i na nich właśnie ona zbija kokosy.Młodzi wybierają pocztę kurierską. Czas otworzyć rynek dla tanich, zachodnich dostawców. Nie możemy być zaściankiem Europy. Marciner popieram.

 • 22 stycznia 2015 o godz. 10:23

  Przyda sie ta poczta :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.