Nowa poczta przy św. Wincentego

16
Share

Bardziej przydałaby się na Targówku albo na Zaciszu, ale z nowej poczty na Bródnie też się cieszymy. 

 

Poczta Polska otwiera swoją placówkę w pawilonach przy św. Wincentego 99/3. To ciąg lokali między Kondratowicza a Głębocką. Szyld poczty widać już między sklepem z rowerami a monopolowym.

Oficjalnie Poczta Polska nie podaje daty otwarcia, ale trochę to jeszcze potrwa. W środku są na razie tylko meble, ale wyposażenia jeszcze brakuje.

Poczta będzie dość ładnie wykończona. Od pewnego czasu firma  dba o design nowych placówek, odświeża też niektóre stare. W nowym urzędzie przy św. Wincentego zwraca uwagę m.in. ściana ozdobiona znaczkami pocztowymi.

fot. targowek.info

Dlaczego napisaliśmy, że poczta bardziej przydałaby się na Targówku albo Zaciszu? Oczywiście nowa placówka przy św. Wincentego odciąży poczty przy ul. Łojewskiej 11 i Łabiszyńskiej 10 (formalnie będzie filią tej ostatniej), ale na Bródnie akurat urzędów pocztowych jest sporo. Wystarczy rzut oka na tę mapkę. Nową placówkę zaznaczyliśmy czerwonym wskaźnikiem:

Mapa urzędów pocztowych w dzielnicy Targówek / materiały Poczty Polskiej

Mapa urzędów pocztowych w dzielnicy Targówek / materiały Poczty Polskiej

 

Od razu widać. że Targówek Mieszkaniowy, Fabryczny i Zacisze cierpią na brak porządnego urzędu pocztowego. Dodajmy że widoczne na mapie punkty przy Łodygowej i Blokowej (obok starej pętli 512 na Zaciszu), to tylko filie poczty o ograniczonych usługach.

Poczta Polska od lat obiecuje nową placówkę, ale nic z tego nie wychodzi. Urząd przy Radzymińskiej jest tak oblegany, że niemal zawsze trzeba odstać w kolejce kilkadziesiąt minut. Żeby czekało się milej niedawno przebudowano wnętrze tego lokalu. Zniknęły siermiężne okienka, ale kolejki niestety nie.

 

16
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx