Budują przejście dla pieszych w miejscu, gdzie zginęła 16-latka

14
Share

Wow: urzędnicy dotrzymali słowa! Cztery miesiące po tragicznym wypadku na ul. św. Wincentego piesi będą w tym miejscu wreszcie bezpieczniejsi.

 

Grudniowy wypadek, w którym szaleńczo jadący czarny mercedes, kierowany przez 23-letniego Adriana M., potrącił i zabił 16-letnią dziewczynę, wstrząsnął Targówkiem.

Przypomnijmy, że do wypadku doszło na św. Wincentego mniej więcej w połowie drogi między Kondratowicza i Malborską, blisko wjazdu na osiedle Tivoli. Odległość pomiędzy przejściami dla pieszych przekracza tam 500 m. Dlatego mieszkańcy okolicznych nowych osiedli (Park Leśny) często przechodzą tu na drugą stronę ulicy, np. do pobliskich sklepów i restauracji. Z powodu dużej odległości do najbliższych przejść jest to legalne – ale niebezpieczne, gdyż jezdnia jest szeroka, a kierowcy (jeśli akurat nie ma korka) chętnie rozpędzają się na długiej prostej.

Już kilka tygodni po grudniowej tragedii Zarząd Dróg Miejskich ogłosił, że wiosną 2016 roku w okolicy miejsca wypadku na ulicy św. Wincentego – konkretnie w połowie drogi między Kondratowicza i Malborską, przy wjeździe na osiedle Tivoli, pojawi się przejście dla pieszych.

Pisaliśmy o tym w styczniu na targowek.info: przejście będzie wyposażone w azyl (wysepkę) na środku jezdni. Jednocześnie zostanie wyznaczony wydzielony lewoskręt, umożliwiający bezpiecznie korzystanie z pawilonów, a kierowcy będą łatwiej wjeżdżać na teren osiedla, a nie – jak to się do tej pory odbywało – próbować zawrócić na skrzyżowaniu z ulicą Malborską.

 

Wstępna propozycja projektu przejścia na ul. Wincentego / mat. ZDM

Wstępna propozycja projektu przejścia na ul. Wincentego / mat. ZDM

 

Musimy przyznać, że urzędnicy z ZDM słowa dotrzymali: przyszła wiosna i ruszyły prace na ul. św. Wincentego.

Robotnicy zlikwidowali już wysepkę, która blokowała lewoskręt w stronę Tivoli. Przejście dla pieszych powstanie na końcu robót – czyli w ciągu najbliższych kilku-kilkunastu dni.

 

fot. targowek.info

Budowa nowego przejścia dla pieszych na ul. św. Wincentego /fot. targowek.info

 

Chcielibyśmy częściej tak chwalić urzędników: w krótkim czasie dotrzymali słowa, przejście poprawi bezpieczeństwo pieszych, pas do skrętu ułatwi życie kierowcom, a nowa wysepka dla pieszych dodatkowo przyblokuje „cfaniaczków” rozpędzających się w tym miejscu na dotychczasowym długim lewym pasie i wbijających się na jego końcu na prowadzący prosto prawy pas. Brawo ZDM!

…tymczasem sprawca grudniowej tragedii Adrian M., choć ma zarzuty, ciągle pozostaje na wolności

 

14
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx