Przejście dla pieszych w miejscu tragedii | targowek.info

Budują przejście dla pieszych w miejscu, gdzie zginęła 16-latka

Wow: urzędnicy dotrzymali słowa! Cztery miesiące po tragicznym wypadku na ul. św. Wincentego piesi będą w tym miejscu wreszcie bezpieczniejsi.

 

Grudniowy wypadek, w którym szaleńczo jadący czarny mercedes, kierowany przez 23-letniego Adriana M., potrącił i zabił 16-letnią dziewczynę, wstrząsnął Targówkiem.

Przypomnijmy, że do wypadku doszło na św. Wincentego mniej więcej w połowie drogi między Kondratowicza i Malborską, blisko wjazdu na osiedle Tivoli. Odległość pomiędzy przejściami dla pieszych przekracza tam 500 m. Dlatego mieszkańcy okolicznych nowych osiedli (Park Leśny) często przechodzą tu na drugą stronę ulicy, np. do pobliskich sklepów i restauracji. Z powodu dużej odległości do najbliższych przejść jest to legalne – ale niebezpieczne, gdyż jezdnia jest szeroka, a kierowcy (jeśli akurat nie ma korka) chętnie rozpędzają się na długiej prostej.

Już kilka tygodni po grudniowej tragedii Zarząd Dróg Miejskich ogłosił, że wiosną 2016 roku w okolicy miejsca wypadku na ulicy św. Wincentego – konkretnie w połowie drogi między Kondratowicza i Malborską, przy wjeździe na osiedle Tivoli, pojawi się przejście dla pieszych.

Pisaliśmy o tym w styczniu na targowek.info: przejście będzie wyposażone w azyl (wysepkę) na środku jezdni. Jednocześnie zostanie wyznaczony wydzielony lewoskręt, umożliwiający bezpiecznie korzystanie z pawilonów, a kierowcy będą łatwiej wjeżdżać na teren osiedla, a nie – jak to się do tej pory odbywało – próbować zawrócić na skrzyżowaniu z ulicą Malborską.

 

Wstępna propozycja projektu przejścia na ul. Wincentego / mat. ZDM
Wstępna propozycja projektu przejścia na ul. Wincentego / mat. ZDM

 

Musimy przyznać, że urzędnicy z ZDM słowa dotrzymali: przyszła wiosna i ruszyły prace na ul. św. Wincentego.

Robotnicy zlikwidowali już wysepkę, która blokowała lewoskręt w stronę Tivoli. Przejście dla pieszych powstanie na końcu robót – czyli w ciągu najbliższych kilku-kilkunastu dni.

 

fot. targowek.info
Budowa nowego przejścia dla pieszych na ul. św. Wincentego /fot. targowek.info

 

Chcielibyśmy częściej tak chwalić urzędników: w krótkim czasie dotrzymali słowa, przejście poprawi bezpieczeństwo pieszych, pas do skrętu ułatwi życie kierowcom, a nowa wysepka dla pieszych dodatkowo przyblokuje „cfaniaczków” rozpędzających się w tym miejscu na dotychczasowym długim lewym pasie i wbijających się na jego końcu na prowadzący prosto prawy pas. Brawo ZDM!

…tymczasem sprawca grudniowej tragedii Adrian M., choć ma zarzuty, ciągle pozostaje na wolności

 

PRZECZYTAJ TEŻ:

14 komentarzy na temat “Budują przejście dla pieszych w miejscu, gdzie zginęła 16-latka

 • 15 kwietnia 2016 o godz. 09:13

  powodzenia w drodze n Białołeke i Marki w godzinach 7:30 – 9 i 15:30 – 18 :) to będą koreczki. Już nie mowie o sobocie

 • 15 kwietnia 2016 o godz. 09:45

  Droga redakcjo,
  Oddzielny wjazd do skretu w prawa istnial tam juz wczesniej. Wydaje mi sie, ze robotnicy nie przygotowuja miejsca dla odrebnego pasa do skretu w prawa, ale likwiduja go (co chyba wynika rowniez z planu, ktory zamiesciliscie-czerwona linia to krawedz jezdni)

 • 15 kwietnia 2016 o godz. 12:28

  przejscie powinno byc juz dawno

 • 15 kwietnia 2016 o godz. 12:39

  Dziewczyna nie żyje od 4 miesięcy a sprawca nadal na wolności, prokuratorskie dziecko, aż się nóż w kieszeni otwiera, czy ktoś wie kiedy odpowie za morderstwo? Za narkotyki też mu nic nie zrobili, chory kraj, rączka rączkę myje! A jak ja ukradnę paczkę zapałek to od razu do aresztu…

 • 15 kwietnia 2016 o godz. 12:50

  Osoba która zgineła przechodziła w innym miejscu, ok 100 m od tego miejsca. Tak wiec przejścia dla pieszych nie budują w miejscu tragedii.

 • 15 kwietnia 2016 o godz. 13:16

  Droga redakcjo,
  Widzę, że tekst został poprawiony..Nie ma za co

 • 15 kwietnia 2016 o godz. 13:22

  Aha… I wysepka, którą zlikwidowali robotnicy nie mogła blokować lewoskrętu, ponieważ nigdy go tam nie było. Co najwyżej można napisać „…która blokowała przyszły lewoskręt, lub zaplanowany nowy lewoskręt”. Pozdrawiam

 • 15 kwietnia 2016 o godz. 17:13

  Ciekawe kto będzie korzystał z tego przejścia…. Powinni sprawdzić po miesiącu ile osób dziennie lub na godzinę korzysta z tego przejścia… domyślam się że niewiele… Zdecydowanie za mało żeby robić przejście. Za to samochody będą stać w kilometrowych korkach. Jeszcze większych niż do tej pory, a wesoło będzie jak na dodatek zwężą Kondratowicza i nastawiają wzdłuż nowych bloków.

 • 15 kwietnia 2016 o godz. 20:22

  A skąd mają tam nagle pojawić się kilometrowe korki? Przepustowość ulicy w tym kierunku wyznaczają najwęższe punkty, w tym wypadku skrzyżowania z Kondratowicza i Malborską. Na skrzyżowaniu z Kondratowicza tylko po jednym pasie na każdym z wlotów prowadzi ruch na Wincentego, na skrzyżowaniu z Malborską znów tylko jeden pas przeznaczony jest do jazdy prosto.

  A co do liczby potencjalnych użytkowników to myślę, że może być ich całkiem sporo: Po jednej stronie ulicy duże osiedle bez żadnych punktów usługowych, po drugiej stronie pawilony handlowe, szpital, przystanek autobusowy.

 • 15 kwietnia 2016 o godz. 20:32

  A dlaczego nie budują lewoskrętu w przeciwną stronę do Parku Leśnego?

 • 15 kwietnia 2016 o godz. 21:34

  Co za klasa… Tekst w którym jest mowa o śmierci zaczynać od Wow… Wow, jaki brak wyczucia.

 • 18 kwietnia 2016 o godz. 12:03

  Budujmy przejścia co 100 metrów i dalej płaczmy nad niepełnosprawnymi umysłowo pieszymi którzy i tak będą chodzić jak im się rzewnie podoba… Szkoda dziewczyny, wina chłopaka oczywista ale czy to jest powód by uprzykrzać życie wszystkim?

 • 20 kwietnia 2016 o godz. 20:59

  „Ciekawe kto będzie korzystał z tego przejścia…. Powinni sprawdzić po miesiącu ile osób dziennie lub na godzinę korzysta z tego przejścia… domyślam się że niewiele… Zdecydowanie za mało żeby robić przejście. Za to samochody będą stać w kilometrowych korkach. Jeszcze większych niż do tej pory, a wesoło będzie jak na dodatek zwężą Kondratowicza i nastawiają wzdłuż nowych bloków.”

  Sam sobie przeczysz człowieku! Skoro według Ciebie nikt nie będzie z tego przejścia korzystał to co niby ma powodować te korki? Piesi, których nie będzie? Rusz głową

 • 22 kwietnia 2016 o godz. 09:55

  A Co ze światłami na przycisk na ulicy Wysockiego??????????????????

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.