Orszak Trzech Króli przejdzie przez Bródno

7
Share

To już nasza lokalna tradycja. We wtorek przez Bródno przejdzie kolorowy Orszak Trzech Króli. Co roku przemarsz przyciąga coraz więcej ludzi. 

 

Jeden z trzech króli w zeszłorocznym orszaku na Starówce / fot. materiały organizatorów

Jeden z trzech króli w zeszłorocznym orszaku na Starówce / fot. materiały organizatorów

Swój udział zgłosili uczniowie siedmiu szkół z dzielnicy, a przecież przyjdzie też mnóstwo osób niezorganizowanych w grupy. Pierwszy orszak w Warszawie odbył się siedem lat temu, ale pomysł błyskawicznie zdobywa ogromną popularność. W tym roku w Polsce i zagranicą przejdzie aż 330 takich podchodów!

Nasz będzie jednym z największych i najfajniejszych. Mniej więcej w tym samym czasie podobne obchody odbędą się w Śródmieściu, ale wydarzenie na Bródnie też ma odpowiednią rangę. To orszak całej prawobrzeżnej Warszawy.

Pochód zacznie się formować o godz. 13 pod Domem Kultury Świt przy Wysockiego 11. Zanim wyruszy, uczestnicy zaprezentują się na scenie, będzie można pośpiewać, a animatorzy nauczą dzieci odpowiednich okrzyków. Około godz. 14 wspólna modlitwa i wymarsz w kierunku Parku Bródnowskiego.

Na czele będą oczywiście jechali trzech królowie. Za nimi dzieci w trzech zorganizowanych pochodach: Europy na czerwono, Azji na zielono i Afryki na niebiesko. Dziewczęta będą przebrane za damy dworu, chłopcy za rycerzy.

Pod scenę w Parku Bródnowskim pochód powinien dojść około godz. 15. Ale to jeszcze nie będzie koniec. Dopiero wtedy w parku rozpocznie się koncert kolęd.

Jak było w ubiegłym roku, możecie zobaczyć na tym filmie:

Plakat Orszaku Trzech Króli / materiały prasowe

7
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx