Przejście dla pieszych przez św. Wincentego już gotowe

15
Share

Mieszkańcy osiedla Park Leśny nie muszą już nadkładać kilkuset metrów, żeby dojść do sklepu. Ale kierowcy już wymyślili, jak wykorzystać nowe wysepki do łamania przepisów. A z drugiej strony osiedla na pasach znowu potrącono człowieka.

 

Wytyczenie przejścia przez św. Wincentego na wysokości wjazdu do Parku Leśnego Zarząd Dróg Miejskich obiecał w zeszłym roku po tragicznym wypadku, w którym zginęła 16-letnia dziewczyna. Mniej więcej w połowie drogi między Kondratowicza a Malborską potrącił ją czarny mercedes, którego kierowca uciekł z miejsca wypadku. Sprawca tamtej tragedii Adrian M., choć ma zarzuty, wciąż pozostaje na wolności…

Ale przejście już jest. Gotowe było w piątek i nie zwiększało korka, bo auta i tak często stoją w tym miejscu. Pasy były potrzebne, bo odległość pomiędzy przejściami dla pieszych przekracza tu 500 m. Dlatego mieszkańcy okolicznych nowych osiedli (Park Leśny) często przechodzili na drugą stronę ulicy, np. do pobliskich sklepów i restauracji.

Teraz mogą chodzić legalnie po pasach. Ale czy to zapewni im bezpieczeństwo? Z drugiej strony Parku Leśnego, przy skrzyżowaniu ul. Przy Grodzisku i Kondratowicza mieszkańcy też długo walczyli o zebrę. Udało się ją wytyczyć dopiero cztery lata temu, ale wciąć dochodzi tu do wypadków. Ostatnio w sobotę samochód potrącił pieszego, który został zabrany do szpitala.

 

Dlatego mieszkańcy Parku Leśnego domagają się świateł na Kondratowicza przy Blokowej i Przy Grodzisku. ZDM na razie pozostaje niewzruszony. Sygnalizacji nie uda się też postawić w ramach budżetu partycypacyjnego, bo taki projekt byłby za drogi.

Tymczasem na nowym przejściu na św. Wincentego też będzie niebezpiecznie, tym bardziej że kierowcy już tu cwaniakują. Jak informuje nasz czytelnik Krzysztof, kierowcy z… osiedla Park Leśny korzystając z wysepki skręcają sobie w lewo, choć jest tu wyraźny zakaz.

Zdjęcie od czytelnika

Zdjęcie od czytelnika

zdjęcie targowek.info

zdjęcie targowek.info

15
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx