WOŚP Targówek zebrał w tym roku rekordową kwotę!

6
Share

Sztab WOŚP z Targówka od lat należy do największych i najlepszych w całej Warszawie. Wczoraj wolontariusze (i mieszkańcy!) znów nie zawiedli.

 

Mimo niezrozumiałej niechęci pewnej grupy smutnych osób, 25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy znów przyniósł wspaniały wynik. Na ratowanie życia i zdrowia dzieci na oddziałach pediatrycznych oraz zapewnienie godnej opieki medycznej seniorom w całej Polsce zebrano wczoraj ponad 62 miliony zł (a to jeszcze nie jest pełna kwota).

W tej puli sporą kwotę dostarczył WOŚP Targówek. Ponad 1000 wolontariuszy, koorodynowanych z sali konferencyjnej na ul. Kondratowicza 20, zebrało na ulicach, w centrach handlowych i pod kościołami dokładnie 418 311,98 zł – to największa, rekordowa kwota w historii zbiórek z Targówka.

Musimy wprawdzie odnotować, że na tę kwotę złożyli się nie tylko mieszkańcy naszej dzielnicy – gdyż Sztab WOŚP Targówek działał w 2017 roku na terenie aż trzech dzielnic Warszawy: oprócz Targówka, także na Białołęce i Bielanach – ale zebrane 418 311,98 złotych i tak robią wielkie wrażenie.

Dobra robota, Targówek!

 

Wolontariusze liczą zebrane pieniądze w ratuszu Targówka na ul. Kondratowicza /fot. Facebook/Sztab WOŚP Targówek

 

6
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx