WOŚP Targówek zebrał w tym roku rekordową kwotę! | targowek.info

WOŚP Targówek zebrał w tym roku rekordową kwotę!

Sztab WOŚP z Targówka od lat należy do największych i najlepszych w całej Warszawie. Wczoraj wolontariusze (i mieszkańcy!) znów nie zawiedli.

 

Mimo niezrozumiałej niechęci pewnej grupy smutnych osób, 25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy znów przyniósł wspaniały wynik. Na ratowanie życia i zdrowia dzieci na oddziałach pediatrycznych oraz zapewnienie godnej opieki medycznej seniorom w całej Polsce zebrano wczoraj ponad 62 miliony zł (a to jeszcze nie jest pełna kwota).

W tej puli sporą kwotę dostarczył WOŚP Targówek. Ponad 1000 wolontariuszy, koorodynowanych z sali konferencyjnej na ul. Kondratowicza 20, zebrało na ulicach, w centrach handlowych i pod kościołami dokładnie 418 311,98 zł – to największa, rekordowa kwota w historii zbiórek z Targówka.

Musimy wprawdzie odnotować, że na tę kwotę złożyli się nie tylko mieszkańcy naszej dzielnicy – gdyż Sztab WOŚP Targówek działał w 2017 roku na terenie aż trzech dzielnic Warszawy: oprócz Targówka, także na Białołęce i Bielanach – ale zebrane 418 311,98 złotych i tak robią wielkie wrażenie.

Dobra robota, Targówek!

 

Wolontariusze liczą zebrane pieniądze w ratuszu Targówka na ul. Kondratowicza /fot. Facebook/Sztab WOŚP Targówek

 

PRZECZYTAJ TEŻ:

6 komentarzy na temat “WOŚP Targówek zebrał w tym roku rekordową kwotę!

 • 16 stycznia 2017 o godz. 17:20

  Wiedza nie bezpośrednia i z zeszłego roku, ale sąsiadka poważna kobieta, raczej nie fantazjuje, tym bardziej, że nie można o niej powiedzieć, że jest antyklerykalna.

  Podobno w zeszłym roku przy wejściu do kościoła Matki Bożej Różańcowej przed mszą stał jeden z księży i nie wpuszczał do świątyni osób z serduszkami orkiestry…. Starsze, wierzące panie z mojej rodziny, fachowo tę sytuację zinterpretowały: Osoby z serduszkiem już dały do puszki, więc pewnie na tacę nie miały, a zatem z puntu widzenia Kościoła były nieprzydatne.

 • 17 stycznia 2017 o godz. 09:35

  420.000 zł to dużo czy mało? Gdyby tak pomnożyć liczbę pracowników ratusza, chyba 300, przez średnią ich pensję, zakładam 4000 zł + 2000 zł (pracodawca musi odprowadzić jeszcze składki), dostajemy: 12 miesięcy x 6000 zł x 300 osób = 21.600.000 zł. A inne koszty utrzymania urzędu? Zatem o jakich liczbach my tu mówimy? Te 420 tys. to chyba na cukierki dla tych chorych dzieci, ale zawsze coś.

  @anu
  To nieetyczne stać z puszkami pod kościołem i pozbawiać księdza proboszcza datków na tacę ;-))

 • 17 stycznia 2017 o godz. 16:42

  A czy etyczne jest podpisywanie z samym sobą umów cywilnoprawnych na podstawie których pobiera się wynagrodzenie za organizację zbiórki???

 • 17 stycznia 2017 o godz. 21:32

  Owsiak to to businessman robi BIZNESS powtórzę MEGA BIZNES na całej tej fundacji! A KONTROWERSJI JEST CO NIE MIARA…I TO CO CHWILE A ON niczego nie wyjaśnia tylko pajacuje….z roku na rok coraz więcej
  np
  lata jak wariat po stole i krzyczy gdzie jest stolik

 • 18 stycznia 2017 o godz. 17:35

  do „dasdfsdf” Ty też bełkoczesz o czym świadzcy Twój nick!! Nie dajesz na WOŚP, Twoje święte prawo!
  Ale nie krytykuj tych, którzy SWOJE pieniądze chcą wydać inaczej!!! To też ICH święte prawo!!!

 • 22 stycznia 2017 o godz. 02:11

  Owsiak to manipulator i pozorny
  Każdy łozy na NFZ a ten hajs robi na dzieciach.
  Po co się politycznie angażuje.
  Jak była jego rola po 89?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.