Budowa metra: zamykają piesze przejście przez Trocką | targowek.info

Budowa metra: zamykają piesze przejście przez Trocką

Budowa metra na Targówku jest coraz większa – od weekendu nie będzie już można przejść pieszo przesmykiem pomiędzy zielonymi płotami na ul. Trockiej.

 

Samochody objeżdżają skrzyżowanie ul. Trockiej i Pratulińskiej od początku maja – ale „na dobry początek”  budowniczowie metra zostawili mieszkańcom wąskie przejście przez środek budowy wzdłuż tej ruchliwej ulicy (początkowo, o zgrozo, przeciskały się tamtędy też samochody…).

Lecz już w maju zapowiedziano, że jest to tymczasowe rozwiązanie na około trzy miesiące – i właśnie po tych trzech miesiącach przesmyk dla pieszych zostaje teraz zamknięty.

Jak informuje budująca metro na Targówku firma Astaldi, przejście wzdłuż Trockiej będzie zamknięte w nocy z piątek na sobotę (24/25 czerwca). Od soboty, żeby pokonać ten krótki odcinek Trockiej, mieszkańcy Targówka Mieszkaniowego będą musieli naddawać kilkaset metrów, obchodząc dookoła cały plac budowy – w jedną stronę trzeba będzie dojść niemal do Gilarskiej, w drugą prawie do Handlowej (choć tam będzie jeszcze wąski przesmyk na wysokości ul. Janinówka).

To zmiana „na zawsze” – czyli do końca budowy metra.

Mapki z nowym „objazdem” dla pieszych zostały już rozwieszone na płotach otaczających budowę metra przy Trockiej:

fot. Emilia, czytelniczka targowek.info
fot. Emilia, czytelniczka targowek.info

 

 

Tutaj mapka w wersji graficznej:

mat. UM Warszawa

 

Niedługo taki sam los (czyli zamknięcie) czeka podobny przesmyk przez środek budowy metra wzdłuż ulicy Ossowskiego. Jednak na razie Asdaldi jeszcze nie podało dokładnej daty jego zamknięcia.

 

PRZECZYTAJ TEŻ:

25 komentarzy na temat “Budowa metra: zamykają piesze przejście przez Trocką

 • 23 czerwca 2016 o godz. 12:25

  Jak bym nie liczył to nie wychodzą mi 3 miesiące…

 • 23 czerwca 2016 o godz. 12:47

  Mam nieodparte wrażenie, że metro buduje się pod ziemią, a na nowym odcinku prawie w całości zamknęli teren, czyżby budowali metodą odkrywkową???? Zastanawiam się od kogo opatentowali tą metodę!

 • 23 czerwca 2016 o godz. 13:34

  Po prostu pięknie będzie.
  Do przedszkola zamiast 10 minut dojdę w 30, do „Topaza” w 45.
  Po prostu żyć nie umierać.
  Nie wiem śmiać się czy płakać.
  Jak budowali metro przy wileniaku to dla pieszych było cały czas przejście!!!!!!!!!!
  Tak dba o nas ratusz i wszyscy decydenci.
  Nic tylko wyprowadzić się na czas budowy!!!!!!!

 • 23 czerwca 2016 o godz. 13:39

  Piesi sobie poradzą.
  Ale co zrobią biedactwa na skuterkach,które „muszą,k…wa muszą” przeciskać się tamtędy,spychając ludzi na ogrodzenie?
  No przecież nieludzie to jest,tak prześladować tych uciskanych jednośladowców!

 • 23 czerwca 2016 o godz. 13:55

  Może dzieci teraz w okresie wakacyjnym mogły by sobie dorobić?
  Oferując zrobienie zakupów na bazarku lub w Topazie czy też Lidlu.
  5 zł za zakupy dla jednej osoby np do 10kg?
  Jest ku temu powód i okazja.
  Wróciły by chociaż na krótko dawne , normalne czasy.

 • 23 czerwca 2016 o godz. 15:41

  Słowo „spacer” jest nieadekwatne do sytuacji.
  Spacer to droga pokonywana dla przyjemności a to, tutaj ,to nie dla przyjemności a z konieczności. Niech „metro” jaj sobie z nas nie robi!

 • 23 czerwca 2016 o godz. 16:36

  Rozumiem, że zdaniem szanownych redaktorów okres od początku maja do 24/25 czerwca to ok. trzy miesiące? Zaginacie czasoprzestrzeń, nie ma co.

  Na Wileńskim udało się przez cały okres budowy przejeżdżać nawet autobusami a tu nijak nie da rady chociaż wąskiego przesmyku zostawić? Odnoszę nieodparte wrażenie, że dla chcącego nic trudnego.

 • 23 czerwca 2016 o godz. 21:23

  @Meneater: Autobusy przez przeszło miesiąc nie przejeżdżał przez Plac Wileński, 517 przecież jeździło Ząbkowską, a 162 kończyło na Hallera, ale ruch pieszy między Jagiellońską, a CH Wileńska udało się utrzymać. Ale to Wileński. A kto by się tam jakimś Targówkiem przejmował, przecież u nas nie potrzeba przejścia… Szkoda, że teraz trzeba będzie tyle krążyć, żeby pokonać drogę, którą normalnie przechodziło się w 2-3 minuty…

 • 23 czerwca 2016 o godz. 21:30

  Odnoszę, Nieodparte wrażenie, ze szlachcie nóżki poucinali… Budować metro? Źle, nie budują? Źle. To ze wymienia stare rury jaśnie państwo bedzie miało czystą wodę. Źle. Wszystko źle. A to ze szlachcie wartość mieszkania rośnie, to cicho jest ” bo moje, należy mi się”
  I kładkę by zrobili bylo by źle, bo na górę trzeba wejść. Później trzeba zejść.
  Zrobili progi na handlowej, źle „bo mnie passat się zaciera” nie bylo źle bo zap****dalaja.

 • 24 czerwca 2016 o godz. 00:12

  Panie Januszu, aleś mnie Pan pobudził.. Po co tyle ironii i złośliwości. A może chociaż troszkę empatii dla bliźnich. Wyobraź Pan sobie, że na Targówku wykpiwana „szlachta” to też starsi ludzie. I małe dzieci. Niepełnosprawni. I inni schorowani. Wreszcie może jacyś inwalidzi „z poucinanymi nóżkami” (strasznie śmiesznie zdaniem Janusza). Ale kogo to obchodzi? Na pewno nie jakiegoś krytycznego malkontenta… Najlepiej wszystko zamknąć, bo tak najwygodniej budowniczym. Drogi, przejścia, sklepy. Przecież po pyry i rombanke mogo se jechać do miasta. Przepraszam, nie jechać – tylko pospacerować…

 • 24 czerwca 2016 o godz. 01:08

  W takim razie po co budują ten nowy bazarek jesli i tak wiekszej części osób i tak nie będzie się chciało nadrabiać prawie 3 razy takiej drogi żeby isc na zakupy. A i dojazd do niego samochodem bedzie graniczył z cudem gdyż już tam jest dosyć ciasno nie mowiąć już w momencie gdy bazarek zostanie otwarty

 • 24 czerwca 2016 o godz. 07:49

  Po jednej stronie „muru” jest bazarek o który tak walczycie… Jest „zielony market” żabka, piekarnia. Po drugiej dwa wozy z pieczywem lidl, i male sklepiki. O jakiej empatii rozmawiamy? Chyba o lenistwie.. Nie neguję, niepełnosprawności osób starszych lecz, dlaczego zawsze temat starszych Pan wychodzi na wierzch ro jakaś trzecia władza?

 • 24 czerwca 2016 o godz. 11:05

  To piszcie o 517 na Targówek, bo ZTM robi sobie żarty.
  Jeżeli chcecie, aby 517 wróciło na pętle na Targówku należy pisać do dyrektora ZTM:
  e-mail: A.Frankow@ztm.waw.pl , oraz do Burmistrza na e-mail:
  aantoniewicz@targowek.waw.pl

  Piszcie w sprawie uruchomienia linii 356 na trasie PRATULIŃSKA- ŻERAŃ FSO z podjazdem do pętli na Targówku.
  Zobaczcie jak został pocięty rozkład linii 162 od najbliższego poniedziałku -co 15 minut.

  Zabrali z pętli 160 które już na pętli miało wszystkie miejsca zajęte. Zostawili 162, które na wakacje pocięli. Kpina, a burmistrz też ma sprawę w głębokim poważaniu.
  Słynna Pani wanda z Targówka też odpuściła sobie sprawę komunikacji na Targówku, bo z ZTM ciężko wygrać, jeżeli nie zbliżają się wybory.

 • 24 czerwca 2016 o godz. 11:37

  Januszu, wyluzuj z tymi pretensjami bo ci żyłka na czole pyknie. Poruszyłam dwie konkretne kwestie: raz, że nie minęły jeszcze obiecane trzy miesiące oraz dwa, że skoro na Wileńskim udało się z przejściem przez cały okres budowy to dlaczego tutaj miałoby się nie udać.
  A tak poza tym to zamiast pluć jadem, zadbaj lepiej o interpunkcję.

 • 24 czerwca 2016 o godz. 12:10

  Przy Wileńskim stacja jest usytuowana głównie pod ul. Targową (w kierunku Białostockiej). Bliżej Placu Wileńskiego są tory odstawcze, więc nie trzeba było całkowicie rozkopywać skrzyżowania i można było zrobić przejazd dla autobusów i przejście dla pieszych.
  Na Targówku stacja będzie po części pod ul. Trocką i pod dawnym bazarkiem a w dalszej części dawnego bazarku będą tory odstawcze. I o ile tunele drąży się przy pomocy TBM to stacji nie da się zrobić inaczej jak metodą odkrywkową.

 • 24 czerwca 2016 o godz. 14:37

  Dzięki Anonimie za wyjaśnienia. Pozdrawiam:)

 • 24 czerwca 2016 o godz. 19:28

  Spacerek spacerkiem , może być przyjemny nawet wkoło brzydkiego ogrodzenia. Natomiast czas który stracimy rano i po południu do szkoły czy pracy , aby dostać się do komunikacji miejskiej lecąc z wywieszonym jęzorem napewno do przyjemnych nie będzie należał. Moje dziecko aby dostać się od września do szkoły na Mokotów będzie musiało wyjść 30 min wcześniej niż teraz bo odcięci będziemy od autobusów. Jeden 162 ze starej pętli to jest jakaś pomyłka. Czy odoby w ZTM i Urzędzie Gminy są pozbawione rozumu? Zdaje sobie sprawę, że Oni poruszają się samochodem ale my normalni ludzie musimy jakoś żyć. Nie dość, że hałas i kurz pod nosem to jeszcze zamknięci jak w Getcie . Bez dostępy d o normalnej komunikacji. Czy ludzie z Korzona, Samarytanka, Askenazego nie zasługują aby przez 3 lata żyć w miarę normalnie. Czy ludzie starsi, dzieci szkolne i niepełnosprawni mają na 3 lata wegług ZTM iść na zwolnienie bo potem będzie lepiej bo metro pod nosem.

 • 25 czerwca 2016 o godz. 06:34

  Dojście z okolicy bazarku na pętlę, i dojście na Handlową do przystanku to czas porównywalny, a jest w zapasie 5 minut, przez które jedzie z 162 z pętli na Handlową.
  Jeszcze lepiej przejechać 262 i się na Piotra Skargi przesiąść na tym samym przystanku. :)

  Nie wychowuj dziecka na taką niedojdę życiową, że musi koniecznie wsiąść na pętli.

 • 25 czerwca 2016 o godz. 14:49

  A propos , idąc od pętli przy bazarku przejściem do ul.Łokietka , włos jeży mi się na głowie i czuję się mocno nieswojo.Trochę jak szczur w labiryncie, trochę jak ofiara ,na którą za najbliższym zakosem czyha bandzior.
  Z prawej i lewej strony wysoki płot. Z tyłu i z przodu zakręt, bezludzie.Nie ma gdzie uciekać. Za chwilę pewnie pojawią się poborcy myta, którzy bezkarnie będą mogli strzyc samotnych pieszych.

 • 26 czerwca 2016 o godz. 13:27

  Czy ktoś może mi wytłumaczyć dlaczego stacja przy Pratulińskiej/Ossowskiego (Targówek 1, bodajże) jest budowana centralnie pod skrzyżowaniem, zamiast być ulokowana pod pustym, zarośniętym gdzieniegdzie drzewami polem zaraz przy działkach i pod terenem byłego parkingu?… Czy to jest teren objęty jakimiś roszczeniami? Prywatny? Czy grunt jest tam nieodpowiedni? Jakieś wodociągi, linie energetyczne?… Czy nie można było ulokować stacji tak aby kończyła się tuż przed ul. Ossowskiego, aby nie trzeba było rozkopywać całego skrzyżowania? A pod Ossowskiego wykopać tylko przejścia podziemne na wejścia do stacji?

 • 27 czerwca 2016 o godz. 14:50

  Piszcie do burmistrza Targówka ja napisałem , od Łokietka do Trockiej dobre miejsce dla złodziei, których tu nie brakuje strach chodzić.
  Miejsce takie gdzie okradają to przy rurach Samarytanki , Askenazego.

 • 27 czerwca 2016 o godz. 15:50

  To piszcie o 517 na Targówek, bo ZTM robi sobie żarty.
  Aby 160 lub 517 wróciło na pętle na Targówku należy pisać do dyrektora ZTM:
  e-mail: A.Frankow@ztm.waw.pl , oraz do Burmistrza na e-mail:
  aantoniewicz@targowek.waw.pl

  Należy też pisać do Prezydent Warszawy: e-mail: gabinet.prezydenta@warszawa.um.gov.pl

  Piszcie w sprawie uruchomienia linii 356 na trasie PRATULIŃSKA- ŻERAŃ FSO z podjazdem do pętli na Targówku.

  Zabrali z pętli 160 które już na pętli miało wszystkie miejsca zajęte. Zostawili 162, które na wakacje pocięli. Kpina, a burmistrz też ma sprawę w głębokim poważaniu.

  Piszemy, jak nie pomoże, to we wrześniu robimy pikietę przed ZTM, lub na pl. Bankowym.
  Na Burmistrza Targówka nie ma co liczyć.

 • 27 czerwca 2016 o godz. 17:18

  piszmy też, aby 227 zajeżdżało na pętlę Trocka. Zapewni to połączenia z Bródnem i Rondem Żaba.

 • 16 lipca 2016 o godz. 09:58

  Mieszkam na gajkowicza , jedyny nocny jest tam i dużo sklepów nocny 24 kur

 • 16 lipca 2016 o godz. 10:02

  A jak tam kogoś tez napad na w nocy między przejsciami nie ma kamer nic daje 5 procent szans

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.