Ścieżka rowerowa aż do Ząbek - rusza budowa | targowek.info

Ścieżka rowerowa aż do Ząbek – rusza budowa

Rowerzyści z Zacisza już zacierają ręce – a i kierowcy się ucieszą, bo jednoślady znikną z głównej jezdni ul. Radzymińskiej.

 

O planach przedłużenia ścieżki rowerowej (formalnie DDR – drogi rowerowej) wzdłuż al. Solidarności i ul. Radzymińskiej pisaliśmy już wiosną. Teraz rusza jej budowa.

Obecna ścieżka kończy się do wysokości OBI na granicy Zacisza z Targówkiem Mieszkaniowym. Teraz zostanie pociągnięta dalej – do skrzyżowania Radzymińskiej z ulicą Bystrą i potem Bystrą bezpośrednio do Ząbek. Choć dla mieszkańców tej części naszej dzielnicy ważniejsza będzie oczywiście możliwość bezpiecznego pojechania rowerem w drugą stronę, do centrum Warszawy.

Pełnomocnik Rowerowy Prezydenta Warszawy poinformował, że prace rozpoczną się już w tym tygodniu. W ramach inwestycji Warszawskie Przedsiębiorstwo Mostowe „Mosty” wykona blisko 3-kilometrowy odcinek asfaltowej drogi dla rowerów wraz z mostem pieszo-rowerowym na Kanale Zaciszańskim. Droga rowerowa będzie przebiegać po północno-zachodniej stronie jezdni Radzymińskiej oraz po północnej stronie ul.Bystrej do granicy z Ząbkami. Będą też zbudowane przejazdy dla rowerzystów, a także progi zwalniające, zostanie także przebudowane oświetlenie uliczne i uporządkowana zieleń uliczna. Roboty potrwają do 2018 roku.

 

Wizualizacja projektowanej drogi dla rowerów w okolicach skrzyżowania z ul.Blokową

 

To dopiero pierwszy etap inwestycji przy wylocie Radzymińskiej. Na drugi – od ul. Bystrej do Trasy Toruńskiej w Markach – jeszcze trochę poczekamy. Ten drugi odcinek, choć znacznie krótszy, przebiega przez Warszawę, Ząbki i Marki, więc aż trzy miasta muszą się w tej sprawie porozumieć. Całość będzie kosztowała aż 14 mln zł – co w dużej części zostanie pokryte ze środków unijnych.

 

zdjęcia: ZDM

PRZECZYTAJ TEŻ:

20 komentarzy na temat “Ścieżka rowerowa aż do Ząbek – rusza budowa

 • 18 października 2017 o godz. 11:05

  Już na wizaulizacji widać, że nie będzie to pełnoprawna droga rowerowa. Bo co dalej za przystankiem? Na ulicę – jeśli tak, to gdzie zjazd – czy na chodnik i droga rowerowa = postawienie znaku, że to chodnik do wspólnego użytku.

  O ile mnie pamięć nie myli takie sytuacje będą co chwilę. Czyli pewnie fragment nowozbudowanej ścieżki, a za chwikę legalizacja jazdy po chodnku. W statystykach będzie kilka kilometrów nowej drogi, w rzeczywistości skończy się na postawieniu znaków dopuszczających ruch na chodniku. To zresztą praktyka z już istnejącego fragmentu wzdłuż Radzyminskiej.

  A co z problemem za Rondem Żaba. To już Praga-Północ, ale skupia się tam większość ruchu rowerowego z Bródna i Targówka. Jest dziura do Namysłowskiej. W zasadzie pułapka. Bo scieżka się kończy i nie ma możliwości przejechania na jezdnię. Owszem można wrócić do ronda, ale tam na jezdnię wjechać nie można, bo… jest ścieżka.

  Scieżek rowerowych jest już w mieście sporo. Nie sztuka budować nowe fragmenty. Sztuka powiązać je w sieć, zlikwidować problemtyczne dziury w sieci, budować prawdziwe ścieżki, a nie stawiać znaki na chodniku, budować zjazdy na drogi, a nie kończyć nagle, nie przerzucać dróg z lewa na prawo co skrzyżowanie.

 • 18 października 2017 o godz. 11:17

  Ciekawe czy zostaną zachowane jakieś większe odległości od drogi rowerowej do jezdni ul. Radzymińskiej? Po to, aby samochód oczekujący na wjazd na ul. Radzymińską nie zatrzymywał się na drodze rowerowej. Kierowcy, niestety, bez przerwy łamią przepisy i nie ustępują pierwszeństwa rowerom jadącym wzdłuż głównej ulicy zatrzymując się na drodze dla rowerów czy po prostu ją przecinając bez rozejrzenia się czy nie nadjeżdża rower. Również przy zmianie kierunku ruchu, np. skręcając z Radzymińskiej w jakąś drogę poprzeczną kierujący nie ustępują rowerom pierwszeństwa.

 • 18 października 2017 o godz. 11:47

  Droga do Ząbek ale w jakim celu? Po co do Ząbek? Chyba przydałaby się do Marek … po trzeba jechać poboczem i jest niebezpiecznie.

 • 18 października 2017 o godz. 11:50

  do anu: do Ronda Żaba ścieżką a potem jezdnią :) nie ma innej opcji, takie są przepisy. Dopiero za Starzyńskim znowu na ścieżkę …

 • 18 października 2017 o godz. 12:05

  Czy ta „droga rowerowa” będzie tradycyjnie z idiotycznej kostki brukowej?
  Jakie to trzeba mądre studia skończyć, żeby wymyśleć drogę dla rowerów z polbruku?

 • 18 października 2017 o godz. 12:28

  Normal, po prostu przeczytaj tekst ze zrozumieniem. A potem przepros za swoje bezsensowne wypociny

 • 18 października 2017 o godz. 13:00

  A czy nie można przy okazji uzupełnienić brakujące odcinki ścieżki rowerowej wzdłuż Al. Solidarności na odcinku pomiędzy ulicami Szwedzką i Targową? Istnieją tam dwa odcinki po około 150 m pomiędzy ulicami Targową i Rzeszotarskiej oraz ulicami Rzeszotarskiej i Szwedzką gdzie asfaltowe ścieżki rowerowe urywają się i przez około 150 metrów ruch jest dopuszczony po chodniku, po czym dalej na tym samym chodniku wykonane są ścieżki rowerowe. W tej okolicy rowerzystów wciąż przybywa, jest również dość duży ruch pieszy i warto byłoby zadbać o bezpieczeństwo jednych i drugich i dobudować brakujące odcinki ścieżki rowerowej

 • 18 października 2017 o godz. 13:29

  do nick: zgłoś się na Pragę. Tu jest TGK BRÓDNO ZACISZE ..

 • 18 października 2017 o godz. 20:52

  Hahah jaka ścieżka od wileniaka do OBI. Ile jest oscinkow bez sciezki, po krzywych chodnikach. Bez przejazu na skrzyżowaniu ze Szwedzka i jeszcze kilka miejsc.
  Jakies żarty hahahah zrobcie najpierw to. Ciemno, dziury ze zabic sie mozna. Wiem bo godzine temu jechałem tą drogą

 • 18 października 2017 o godz. 21:21

  3 km za 14 mln, czyli że 1 km za prawie 5mln? Chyba jest błąd w opisie.

 • 18 października 2017 o godz. 22:15

  @Mieszkaniec

  3 km to tylko jeden odcinek. 14 mln to „całość”. Ale spokojnie, unia większość DAJE. Unia nam ścieżkę buduje za tyle pieniędzy :-) To są takie byyznesy porównywalne to tego, który zrobił mój sąsiad. Sprzedał kota za 300.000 zł. A tak dokładniej to w rozliczeniu od innego sąsiada wziął dwa psy za 150.000 zł :-))

 • 19 października 2017 o godz. 10:58

  na wizulacji brakuje samochodu probujacego rozjechac rowerzyste na przejezdzie.

 • 19 października 2017 o godz. 12:45

  unia daje?!
  unia to moze dac kopa w dupe

 • 19 października 2017 o godz. 15:43

  mietek
  brakuje też rowerzysty na chodniku bijącego pieszego

 • 19 października 2017 o godz. 19:13

  W końcu rowerkiem do pracy będę mogła ? duży kciuk ?✌

 • 21 października 2017 o godz. 21:52

  super ale lepiej połączyć istniejące drogi rowerowe ze sobą a nie co chwila jakieś kawałki, szczególnie boli brak drogi rowerowej od ronda żaba do namysłowskiej ( tam w godzinach szczytu chodnikiem jedzie ponad 120 rowerów na godzinę) bo Warszawa to nie wieś żeby ulicami rowerem jeździć. a co z drogą rowerową na bartniczej?

 • 29 października 2017 o godz. 13:13

  Idiotyczne prowadzenie ścieżki po trawniku pod DK zamiast wydzielenia jej na szerokim, świecącym pustkami chodniku. Bo producent bitumu musi zarobić. Najpierw dokończcie ten nonsens z urwaną ścieżką przy Szwedzkiej.

 • 20 listopada 2017 o godz. 20:49

  A gdzie Policja? Obecnie nikt nie zwraca wagi jak rowerzyści pomykają Radzymińską choć obok jest ścieżka rowerowa. Zróbcie porządek na obecnym etapie.

 • 21 listopada 2017 o godz. 18:52

  Taaak,budowa ruszyła(miedzy mostem nad kanałem a Kościeliską) pełną parą zdarli asfalt zostawiając dziury i wystające studzienki kanalizacyjne przez które kluczyć dobrze trzeba żeby podwozia nie uszkodzić,dalej trochę tłucznia i żywego ducha przy robocie nie widać, więc po co było na świetą zimę zaczynać?(Rowerzyści też tędy jeszcze jeżdżą o wypadek nietrudno)

 • 14 stycznia 2018 o godz. 15:53

  Jak już ktoś wspomniał robią trasę rowerową obok szerokiego pustego chodnika-bezsens.Ciekawa jestem co oznacza „uregulowanie zieleni” bo z tego co widzę , to po prostu wszystko się wycina, betonuje, brukuje. Radzymińska mimo szerokiego pasa po środku i po bokach nie ma drzew, zieleń jest systematycznie wycinana.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.