Ścieżka rowerowa wzdłuż Rembielińskiej (prawie) gotowa

10
Share

Choć bardziej przyda się od wiosny, można nią jeździć już teraz.

 

Warszawski pełnomocnik rowerowy poinformował, że wreszcie dobiegają końca prace przy budowie łącznika rowerowego na ulicy Rembielińskiej – ten krótki, ale ważny odcinek połączył sieć dróg rowerowych na Bródnie (wzdłuż Kondratowicza, Bazyliańskiej i reszty Rembielińskiej) ze ścieżką biegnącą wzdłuż drogi ekspresowej S8 (Trasa Toruńska).

Remont przeszedł również chodnik wraz z przystankiem autobusowym, uzupełniony został szpaler drzew wzdłuż ulicy – a także szpaler słupków, mających powstrzymywać samochody wbijające się pod budynek Bródno-Różopol. Na czas robót w rejonie skrzyżowania z Kondratowicza zdemontowana została stacja Veturilo, która wróci na swoje miejsce od początku przyszłego sezonu.

Przy okazji tej ścieżki możemy w skrócie przesledzić proces inwestycyjny w Warszawie. Plany tej drogi powstały już w 2013 roku.W 2016 roku przeprowadzono konsultacje i rozpoczęto przygotowania do budowy. Samą ścieżkę zaczęto budować wiosną 2017 roku. A naprawdę przyda się rowerzystom od wiosny 2018.

 

 zdjęcie na górze: nowy odcinek ścieżki rowerowej na ul. Rembielińskiej / fot. Facebook/Pełnomocnik Prezydenta m.st. Warszawy ds. komunikacji rowerowej

10
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx