Ścieżka rowerowa wzdłuż Rembielińskiej (prawie) gotowa | targowek.info

Ścieżka rowerowa wzdłuż Rembielińskiej (prawie) gotowa

Choć bardziej przyda się od wiosny, można nią jeździć już teraz.

 

Warszawski pełnomocnik rowerowy poinformował, że wreszcie dobiegają końca prace przy budowie łącznika rowerowego na ulicy Rembielińskiej – ten krótki, ale ważny odcinek połączył sieć dróg rowerowych na Bródnie (wzdłuż Kondratowicza, Bazyliańskiej i reszty Rembielińskiej) ze ścieżką biegnącą wzdłuż drogi ekspresowej S8 (Trasa Toruńska).

Remont przeszedł również chodnik wraz z przystankiem autobusowym, uzupełniony został szpaler drzew wzdłuż ulicy – a także szpaler słupków, mających powstrzymywać samochody wbijające się pod budynek Bródno-Różopol. Na czas robót w rejonie skrzyżowania z Kondratowicza zdemontowana została stacja Veturilo, która wróci na swoje miejsce od początku przyszłego sezonu.

Przy okazji tej ścieżki możemy w skrócie przesledzić proces inwestycyjny w Warszawie. Plany tej drogi powstały już w 2013 roku.W 2016 roku przeprowadzono konsultacje i rozpoczęto przygotowania do budowy. Samą ścieżkę zaczęto budować wiosną 2017 roku. A naprawdę przyda się rowerzystom od wiosny 2018.

 

 zdjęcie na górze: nowy odcinek ścieżki rowerowej na ul. Rembielińskiej / fot. Facebook/Pełnomocnik Prezydenta m.st. Warszawy ds. komunikacji rowerowej

PRZECZYTAJ TEŻ:

10 komentarzy na temat “Ścieżka rowerowa wzdłuż Rembielińskiej (prawie) gotowa

 • 19 grudnia 2017 o godz. 09:02

  No tak, prawie gotowa. Fizycznie to może i istnieje, ale formalnie będzie pewnie gotowa za wiele miesięcy. Bo już oznakowanie, słupki, odbiory – to będzie trwało.

  Podobnie było ze ścieżką wzdłuż Wysockiego. Niby powstała szybko, ale z pół roku trwało dodawanie szczegółów i formalne otwarcie.

  Taka sytuacja była też ze ścieżką wzdłuż Jana Pawała. Fizycznie istniała, ale nie była odebrana i oznakowana. Kierowcy agresywnie posyłali na nią rowerzystów jadących jezdnią, a tam czakała już straż miejska z mandatami, bo ścieżka była, ale jakby jej nie było.

  A pełnomocnik to niech się zajmie sytuacją za rondem Żaba. Cały ruch rowerowy z dzielnicy do centrum tam się spotyka i jest dziura (również z polowaniem strażników). To nie kwestia pieniędzy, w końcu to killaset metrów. Tam jest potrzebny pomysł, jak to zrobić, bo nie sztuka prowadzić proste, bezkonfliktowe ścieżki. No i tam pełnomocnik jest już niemocnikiem.

 • 19 grudnia 2017 o godz. 10:07

  świetnie ale bardziej by się przydała droga rowerowa przy ulicy bartniczej aby też dzieci mogły bezpiecznie do szkół jeździć rowerami jest tam bardzo dużo jeszcze miejsca i też musowo droga rowerowa od ronda żaba do ul namysłowskiej. warszawa to nie wieś żeby rowerem jeździć po ulicach, my profesjonalni rowerzyści jeździmy wyłącznie po drogach rowerowych a w razie braku ostrożnie chodnikami

 • 19 grudnia 2017 o godz. 11:03

  Warszawski pełnomocnik rowerowy- dobre dożywotnie stanowisko dla znajomków bufetu.
  Ścieżka jak znalazł- w niedzielę trotuar dla moherów prących ślepo do kieckowych.
  W inne dni fajny parking dla januszków albo dla inwalidy z wózkiem wypchanym trefnymi fajkami (od lat). Janusz nie rozumie, co znaczy znaczek roweru na asfalcie, albo na złość go ignoruje, bo go pseudoekolodzy namalowali :))))))

 • 19 grudnia 2017 o godz. 12:39

  Anu bzdury gadasz, za jazdę nieodebraną ścieżką straż nie ma prawa karać żadnymi mandatami bo ani to ścieżka ani chodnik, bardziej może jeszcze teren budowy a to nie jest domena straży miejskiej. Dlatego rowerzystów mało interesują formalności, ważne że można nią jechać i nie trzeba się pałętać między samochodami. Jedyne na co trzeba uważać to na skrzyżowania bo tam rzeczywiście formalnie nie można przejechać na drugą stronę.

 • 19 grudnia 2017 o godz. 16:26

  Nareszcie !!!!. Rowerzyści dziękują.

 • 19 grudnia 2017 o godz. 16:44

  Od wiosny???? Jak to???? A gdzie tu zachęta do odstawienia samochodów i jazdy rowerami także w zimie?

 • 19 grudnia 2017 o godz. 21:03

  ścieżki to są w lesie albo można sobie na trawniku wydeptać a to jest droga rowerowa waszmościowie

 • 20 grudnia 2017 o godz. 12:31

  nie no szok, będzie wstęga i pokropek od kieckowego?

 • 22 grudnia 2017 o godz. 07:27

  Budowa ścieżki wydawanie pieniędzy tylko po to żeby za rok ją zniszczyć bo będzie wykop pod metro. Łatwo wyrzucać w błoto nie swoje pieniądze. Absurd i jeszcze chwalić się swoją głupotą.

 • 22 grudnia 2017 o godz. 21:36

  zgadzam się z Tadek1 za rok rozbiorą to budowniczy metra,taka droga dla rowerów była ładna…amerykańska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.