Przejazd na Zabranieckiej zamknięty na tydzień

16
Share

Kolejarze remontują tory.

 

Pociągi i wagony widzimy tam raczej rzadko. Natomiast znacznie częściej na przejeździe kolejowym na ul. Zabranieckiej telepią się kierowcy samochodów. Teraz ich komfort ma się poprawić.

PKP zapowiedziało gruntowny remont tego przejazdu. Związany jest on jednak z całkowitym zamknięciem ulicy Zabranickiej w jego okolicy na cały tydzień.

Od dzisiaj (piątek, 22 listopada) od ok. godz. 22 do następnego piątku (29 listopada) przejazd przez tory kolejowe na Zabranieckiej będzie całkowicie zamknięty. Kierowcy jadący od strony Trasy Świętokrzyskiej nie będą mogli przejechać w stronę Rembertowa.

Objazd jest możliwy tylko jeden: ulicami Księcia Ziemowita, Rzeczną i Księżnej Anny (uwaga, skrzyżowanie Zabranieckiej z Ziemowita jest bardzo niebezpieczne – tylko wczoraj były na nim dwa wypadki).

Takim samym objazdem pojadą dwa kursujące tamtędy autobusy: 138 i N16.

Linia 138 pojedzie w obu kierunkach: BOKSERSKA – … – Naczelnikowska – Księcia Ziemowita – Rzeczna – Księżnej Anny – Zabraniecka – … – UTRATA. Zaś N16 (tylko w kursie wariantowym z podjazdem na Utratę): PKP ZACISZE-WILNO – … – Zabraniecka – Księżnej Anny– Rzeczna – Księcia Ziemowita – Naczelnikowska – … – DW. CENTRALNY.

 

zdjęcie: przejazd kolejowy na Zabranieckiej, w tle fabryka Procter & Gamble / fot. Google Maps

16
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx