Drugi przypadek koronawirusa w Szpitalu Bródnowskim

10
Share

W szpitalu na Kondratowicza chorują pracownicy. Czy z powodu epidemii placówka zostanie zamknięta?

 

Niestety, epidemia koronawirusa dotarła też do naszej dzielnicy. Portal WawaLove potwierdził dzisiaj, że w szpitalu Bródnowskim stwierdzono zakażenie koronawirusem u kolejnej osoby. Chora jest pielęgniarka, która współpracowała z oddziałem kardiologicznym szpitala przy ul. Kondratowicza.

To już druga osoba z personelu placówki, u której stwierdzono groźną chorobę. Kilka dni temu testy potwierdziły koronawirusa u lekarza z  oddziału gastrologicznego Szpitala Bródnowskiego.

Pomimo epidemii, szpital na Kondratowicza dalej funkcjonuje, chociaż w ograniczonym zakresie. Już od dwóch tygodni w związku z sytuacją epidemiologiczną wstrzymano odwiedziny u chorych we wszystkich oddziałach. Kilka dni później wstrzymano także w Szpitalu Bródnowskim udzielanie Specjalistycznych Porad Ambulatoryjnych, planowe przyjęcia, a także zapisy na zabiegi endoskopowe w warunkach szpitalnych.

Wciąż przyjmowane są ciężarne pacjetki do porodu – jednak bez osób towarzyszących, a badania USG i KTG wykonuje się wyłącznie na zlecenie lekarza ze wskazań medycznych.

Jak informuje w rozmowie z WawaLove Piotr Gołaszewski, rzecznik szpitala, wyłączono z personelu medycznego osoby, które mogły mieć kontakt z zakażoną pielęgniarką. Nie ma również przyjęć ani wypisywania osób, dopóki nie ma pewności, że one nie miały kontaktu z osobą zakażoną.

Jednak reszta Szpitala Bródnowskiego, co podkreśla rzecznik, funkcjonuje normalnie – jak na te warunki.

 

Informacje o koronawirusie na Targówku – czytaj tutaj

 

zdjęcie na górze: Szpital Bródnowski na ul. Kondratowicza (Targówek) / fot. archiwum targowek.info

10
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx