Zacisze w budowie: tu też powstają nowe osiedla

6
Share

Zacisze, tak jak Targówek i Bródno, też może pochwalić się nowymi inwestycjami mieszkaniowymi. Na szczęście plany miejscowe studzą zapał deweloperów.

 

Plan zagospodarowania przestrzennego Zacisza zabrania już budowania tu wysokich bloków, dzięki czemu deweloperzy muszą zadowolić się osiedlami domków szeregowych lub niewielkimi budynkami na kilka mieszkań. Takich właśnie inwestycji najwięcej powstaje w tej okolicy.

Wellhome Zacisze

Osiedle 22 domów jednorodzinnych z małymi działkami powstaje między ulicami Krośniewicką, Codzienną i Nad Strugą. Firma Dolcan reklamuje je jako ekskluzywne i położonej w willowej okolicy. Oczywiście osiedle będzie zamknięte, monitorowane, a nawet – jak czytamy w reklamie – „z kontrolą dostępu”.
Co ciekawe na stronie internetowej osiedla nie znalazła się informacja, że tuż obok jest zaplanowana (choć bez konkretnej daty) budowa ul. Nowocodziennej.

Osiedle ma być gotowe w czerwcu 2012 roku.

Strona Osiedla Wellhome Zacisze, starsza wersja strony

Osiedle Wellhome / materiały prasowe

Czerwona Jarzębina I i II

To kolejne inwestycje firmy Dolcan powstające przy ul. Krośniewickiej (blisko ul. Spójni) i przy ul. Figara – a więc obie sąsiadują z Wellhome Zacisze.

W ramach pierwszego etapu (termin oddania październik 2012) powstanie 16 mieszkań w budynkach wolnostojących, w każdym tylko po dwa mieszkania – od 44 do 183 mkw. Osiedle określane jest jako bezczynszowe, bo w mieszkaniach nie ma części wspólnych, czyli klatek schodowych, korytarzy, wind itp. dlatego właściciel nie ponosi opłat za ich utrzymanie. W ramach drugiego etapu (termin 31.12.2012) powstaje 6 typów domów z mieszkaniami o powierzchni: od 79 do 118 m2. Mieszkania są z kominkami, własnym ogrodem lub tarasem

Strona inwestycji Czerwona Jarzębina I oraz Czerwona Jarzębina II

Osiedle Czerwona Jarzębina / materialy prasowe

Osiedle Czerwona Jarzębina / materialy prasowe

Nad Strugą

Z drugiej strony inwestycji Dolcanu – nad samym Kanałem Bródnowskim, przy ul. Nad Strugą 19 i 21 – powstały już dwa budynki firmy In-War. Gabarytami przypominają te z osiedla Wellhome, ale to inna inwestycja. W obu budynkach zmieszczą się tylko po cztery mieszkania o powierzchni powyżej stu metrów.
Strona dewelopera

Inwestycja przy ul. Nad Strugą / materiały inwestora

Twoje Zacisze

Na ul. Deszczowej w pobliżu Kanał Bródnowskiego firma La Rocca buduje osiedle, w którym znajdą się i mieszkania i domy szeregowe. Mieszkania na parterze będą miały prawie siedemdziesięcio metrowy ogródek, natomiast te na piętrze dwunastometrowe balkony. Osiedle będzie miało plac zabaw i garaż podziemny.

Natomiast domy wyposażone będą w podwójne kominki (wewnętrzny i zewnętrzny), pompy ciepła oraz dwustanowiskowe garaże.

Strona inwestycji Twoje Zacisze

Osiedle Twoje Zacisze przy ul. Deszczowej / materiały inwestora

Osiedle Twoje Zacisze przy ul. Deszczowej / materiały inwestora

Segmenty przy Spójni

Kolejny mały budynek z czterema mieszkaniami w zabudowie szeregowej powstaje przy ul. Spójni. Deweloper to spółka Twój Nowy Dom. Budynek będzie trzykondygnacyjny, niepodpiwniczony, co ważne: z 8 stanowiskami postojowymi dla samochodów, czyli pod dwa na mieszkanie.

Strona inwestycji

Szeregowiec przy ul. Spójni / materiały inwestora

Szeregowiec przy ul. Spójni / materiały inwestora

Zacisze Wilno

Dobrze znaną i opisywaną już przez nas inwestycją w tej okolicy jest osiedle Wilno przy ul. Klukowskiej na Elsnerowie. Firma Dom Development buduje jego pierwsza część, a jednocześnie przygotowała założenia urbanistyczne pod całe miasteczko.
Na razie gotowe jest kilka budynków, trwa budowa kolejnych. Zakończenie pierwszego etapu planowane jest już na marzec 2012 roku, kolejne będą oddawane na jesieni 2012 i latem 2013. W sumie w budowie są 463 mieszkania. Łącznie na Osiedlu Wilno ma się znaleźć nawet pięć tysięcy lokali.

Strona Osiedla Wilno

Wizualizacja Osiedla Wilno na billboardzie przy Bukowieckiej / fot. targowek.to

 

O nowych inwestycjach na Targówku przeczytasz tutaj

O nowych inwestycjach na Bródnie przeczytasz tutaj

6
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx