Zakopali w parku wazy słynnego artysty. A wcześniej ponumerowali | | targowek.info

Zakopali w parku wazy słynnego artysty. A wcześniej ponumerowali

Park Rzeźby od wczoraj bogatszy jest o nowy eksponat. Kto nie wybrał się do parku na zakopywanie waz, ten może je obejrzeć już tylko na zdjęciach.

Atrakcje związane z odsłonięciem szóstej edycji w Parku Rzeźby trwały trzy dni, ale finał odbył się w niedzielę o godz. 16. Przyszło bardzo dużo ludzi – okolicznych mieszkańców, ale też osób bardziej związanych ze sztuką niż z Bródnem.

Wazy zakopano w trzech dołach oddalonych od siebie o sto metrów – w części parku bliżej Wyszogrodzkiej. W jednym dole były skorupy w odcieniu niebieskim, w drugim w czerwonym, a w trzecim w obu kolorach. Co ciekawe, wszystkie odłamki, a były ich setki, były ponumerowane.

Przypomnijmy, że to kopie wazy pochodzącej z czasów dynastii Yuan i sprzedanej niedawno na aukcji za 20 mln dolarów. Na pomysł zakopania ich wpadł chiński artysta i opozycjonista Ai Weiwei. On też wykonał wazy, choć przy samym zakopywaniu nie był. Chiński reżim nie pozwala mu opuszczać kraju.

 

wszystkie zdjęcia: targowek.info

Subiektywny przewodnik po Parku Rzeźby na Bródnie – kliknij tutaj

PRZECZYTAJ TEŻ:

30 komentarzy na temat “Zakopali w parku wazy słynnego artysty. A wcześniej ponumerowali

 • 14 lipca 2014 o godz. 08:23

  Panie Pawle,życzymy sił i dalszych wspaniałych pomysłów na promocję sztuki nowoczesnej na Targówku :-)

 • 14 lipca 2014 o godz. 09:28

  Chyba na zakopywanie sztuki Koleżanko!?

 • 14 lipca 2014 o godz. 09:30

  Pewnie toksyczne.

 • 14 lipca 2014 o godz. 09:40

  Autentyk na Elektrotechnice – TWNy
  Egzaminator: Proszę podać z czego robione są izolatory.
  Kumpel: Z porcelany
  Egzaminator: A coś lepszego?
  Kumpel: Chińska porcelana?

 • 14 lipca 2014 o godz. 09:48

  Żenada. Zakopywanie śmieci przez mongoidalnego nieroba ku uciesze słoików. Siłownie, skwerki, rozklekotane rowerki, picie kawy i piwka na starych paletach, obudowywanie kraju szklanymi tubami i ekranami (kto zarobił, ten zarobił)- to jest rozwój w wydaniu PO.

 • 14 lipca 2014 o godz. 11:16

  czyli jak mawiają moi towarzysze:
  rząd, zupa i kamieni kupa!

 • 14 lipca 2014 o godz. 16:21

  Mongoł zanieczyszcza Polskę/Tonald:idź do Kaczyńskiego,po co tu to piszesz,pędź do swojego pana i liż mu jego małe stópki,on da ci dobrobyt i lepszą rozrywkę
  Jeśli się czegoś nie rozumie to się nie wypowiada na ten temat-to taka prosta regułka.To samo dotyczy sztuki,która tym bardziej nie jest dla wszystkich,tylko dla wybranych.

 • 14 lipca 2014 o godz. 15:58

  do ANNA….Na jakim Targówku? – Na Bródnie..! przecież to nie jest park na Targówku tylko park Bródnowski. Nawet napis w parku jest BRÓDNO.. to dlaczego na Bródno mówicie Targówek?

 • 14 lipca 2014 o godz. 19:24

  Anna siedzi na wilnie, co może wiedzieć, ma kredo na 30-40 lat, za oknem prosto w okno 50 okien, jej zmartwienia to miejsce do parkowania, dostępność cafe latte, pragnienie wylizania hgw, bo w rykach albo hrubieszowie nie miała takiej pani prezydent.

 • 14 lipca 2014 o godz. 21:07

  mylisz się,
  Anna to jest moja koleżanka z Urzędu Targówka. Mieszka w Wawrze, jak większość urzędników w magii-stracie i pani HGW. Nie ma kredytu…. no chyba, że wobec władz PO.
  Jest ona szanowanym urzędnikiem, tak jak ja. Szanujemy się wzajemnie. Bródno lezy na Targówku. Tak tak… to ty jestes przyjezdny jeśli o tym nie wiesz. Choc Bródno jest kilkanascie razy większe od Targówka, to gdy powstawała gmina, a potem dzielnica, przyjęliśmy nazwę Targówek. Wiesz, większość z nas wstydziła by się w Wawrze powiedzieć, ze pracuje z Bródnie,… Targówek brzmi lepiej. Wiesz… ja sam na początku bałem się tu przyjeżdzać z Wawra. No ale strach ma wielkie oczy i jakoś je zamknąłem i juz przywykłem. Najbardziej mnie raduje, ze u was na osiedli mieszkają tacy, co nawet do pracy w urzedzie sie nie nadają i musicie sciągać posiłki z Wawra;) he he he

 • 14 lipca 2014 o godz. 22:41

  Blur -piszesz głupoty!!!!!!
  Dlatego Osiedla BRÓDNO i TARGÓWEK nazwano gminą Targówek ,ponieważ podczas ustanawiania nazw gmin ,myślano ,że uda się za jakiś czas oddzielić od siebie te dwie gminy ,aby były oddzielne .
  I uważano ,że większe Bródno łatwiej się oderwie i zostanie samodzielną gminą ,a Targówek zostanie ze swoją nazwa.
  Ale się nie udało ,i już tak zostało.!!!!!
  Ale jak ktoś nie zna historii bo jest SŁOIKIEM i nie raczy nauczyć się historii miejsca do którego zjechał ze wsi to TRUDNO !!!
  A ponadto nikt z Bródna ,nie powie ,że mieszka na Targówku, taka tradycja !!!!
  I nie koniecznie Targówek brzmi lepiej – sam pochodzę z Targówka- Bródno ma swoją historię i trzeba się tego douczyć.!!!!!!! :( .
  A jak dla kogoś Bródno ,żle się kojaży to może Stąd SPADAĆ NA DRZEWO !!! . Do siebie na wioskę!!!

 • 15 lipca 2014 o godz. 08:24

  Mongoł zanieczyszcza Polskę/Tonald/potłuc słoje i nast:: wierzy w swojego pana na krótkich nóżkach,w swojego mesjasza,który gdy przyjdzie odmieni jego smutny los ha,ha :)żałosny bobek
  to już było,nie dopuśćmy do utworzenia pislandu!
  nie dopuśćmy do władzy pislamistów!

 • 15 lipca 2014 o godz. 08:51

  Pani Anno Senderska:dobrze,poprawię się,promocję sztuki na Bródnie.Ale czy to ma jakieś znaczenie,czy to jest takie ważne?Ja mam nadzieję,że Pan Paweł zaangażuje się w pracę twórczą nie tylko na Bródnie i nie tylko w parku rzeźby.Dzielnica jest zlepkiem kilku osiedli,które razem tworzą niezwykłą całość.Nie utrwalajmy podziałów,ale jednocześnie zachowujmy nazwy zwyczajowe osiedli i ich tożsamość.Traktujmy o Targówku i o jego mieszkańcach jako o całości bo razem tworzymy nasz dom…i ci z Bródna,i ci z Targówka Fabrycznego i Mieszkaniowego,i ci z Zacisza,wszyscy oni tworzą naszą małą ojczyznę-Dzielnicę Targówek :-)

 • 15 lipca 2014 o godz. 09:38

  Anna, nie pisz bzdur, sama kiedyś zdradziłaś, że jesteś z wilna, wynocha z durną propagandą, może ta całość to ma być okręg wyborczy PO? Jestem z Zacisza i nigdy nie powiem, że mieszkam na jakimś Targówku, tylko słoik z chamowa rodem nie ma pojęcia o topografii miasta i osiedlając się w rzędzie na miedzy pod Falenicą powie: jestem z Wawra. Urzędasy są tak tępi, że w Wawrze wymyślili nawet fikcyjne osiedle Nadwiśle, bo wstyd im było swoich korzeni, gdy zobaczyli starą nazwę Miedzeszyn- Wieś.

 • 15 lipca 2014 o godz. 10:01

  Bródno to Bródno, a Targówek to Targówek. Bródno nie leży na Targówku, tylko należy do dzielcy Targówek.
  Takie uproszczenia, że Bródno to Targówek mieszają w głowie słoikom. Oni chodzą i powtarzają, że mieszkają na Targówku na ulicy np. Chodeckiej.

 • 15 lipca 2014 o godz. 10:51

  Panie Pawle Althamer, weź się pan do normalnej roboty i przestań pan wreszcie robić z parku bródnowskiego składowiska rupieci zwanych „sztuką”. Wielu ma już dość tych pana malowanych kamyczków, styropianowych Jezusków czy złotych aniołów. Stawiaj pan to na jakiejś zaprzyjaźnionej plebanii u proboszcza a nie w przestrzeni publicznej takiej jak park. To nie jest pana prywatny folwark, nawet jeśli ma pan tak silne poparcie paru urzędników z Kondratowicza (co się zapewne i tak wkrótce skończy). Lepiej już jak wchodziłeś pan nago do wanny jarając trawę albo budowałeś śmierdzące kukły. Czyniłeś pan takie performance w zaciszu swojej pracowni i niewielu to przeszkadzało. To co pan teraz wyprawia w naszym wspólnym parku zaczyna być już męczące. Postawiłeś pan ten okropny ceglany napis który szpeci park. Jakoś to znieśliśmy ale zakopywanie chińskich skorup to już przesada. Lepiej by było jakbyś zrobił pan jakiś wykład dla mieszkańców Bródna na temat reżimu w Chinach czy okupacji Tybetu zamiast robić takie wygłupy jak ten ostatni. To przyniosło by więcej pożytku.

 • 15 lipca 2014 o godz. 12:05

  promocja sztuki? co za bzdura. zgadzam się z przedmówcą. althamer już nie jest śmieszny. jest szkodliwy. jest męczący a jego „dzieła” i „akcje” szpecą park bródnowski. nie podoba mi się to co wyprawia w parku. kto mu dał dyplom ASP i za co pytam? artysta-szkodnik zapaskudził nam Bródno. zobaczcie co pozostało z jego klatki schodowej która była niby takim wielkim wydarzeniem kulturalnym. ruina. kompletna dewastacja. zapytajcie administratora budynku co tym sądzi i jakie ma teraz z tym kłopoty. skończmy z tym wreszcie. chcę parku wolnego od dziwolągów pana althamera! dość!

 • 15 lipca 2014 o godz. 12:22

  „Marcin” :)dobre,pozdrawiam i spodziewaj się niespodzianki

 • 15 lipca 2014 o godz. 12:31

  Może warto już wybrać to szambo,czyli oczyścić forum z takich ludzi i takich komentarzy jak powyżej,które jakaś niezrównoważona psychicznie osoba tworzy od kilkunastu miesięcy i które to my,czytelnicy,musimy znosić.

 • 15 lipca 2014 o godz. 13:33

  odp.dla SONY… Popieram i dziękuję za zrozumienie – Bródno to Bródno, Zacisze to Zacisze, a sprawy załatwiamy w Urzędzie Dzielnicy Targówek. Może dla p.ANNY to nie ma znaczenia gdzie mieszka, ale dla mnie ma.. ja 30lat mieszkałam na Powiślu i nie mówiłam, że mieszkam w Śródmieściu, a Bródno wybrałam z własnej woli i różnych przyczyn i nigdy się tego nie wstydziłam tak jak niektórzy..

 • 15 lipca 2014 o godz. 14:09

  Pani Anno, nie ma „Targówka mieszkaniowego”, prędzej można by napisać stary targówek, ale targówek mieszkaniowy???

 • 15 lipca 2014 o godz. 14:21

  Te potłuczone skorupy to ma być sztuka? Jeśli tak to sztuka w parku sięgnęła dna dosłownie i w przenośni. Dobrze że ją zasypano. Nie psuje przynajmniej krajobrazu. Nic nikomu się nie stało. Gorzej jakby te skorupy były na widoku jak inne pokraki w parku.

 • 15 lipca 2014 o godz. 14:23

  Ile nas podatników kosztował ten cały cyrk? Ktoś wie?

 • 15 lipca 2014 o godz. 16:01

  Czy to prawda że zakopanie tych waz kosztowało 100 tysięcy złotych? Poproszę o informację w tej sprawie. Czy ktoś się może orientuje? Jeśli tak to z jakich funduszy było to finansowane? Tak wyczytałam na targowek.info w jednym z komentarzy ale nie wiem czy to potwierdzona informacja.

 • 15 lipca 2014 o godz. 20:39

  Jolu droga,komentarze tu pisane są często przez ludzi chorych psychicznie oraz różnych nieudaczników,którym inni cwaniacy płacą za szkalowanie dzielnicy,urzędników,PO,HGW,Pana Pawła Althamera oraz przyjezdnych.To żadne źródło informacji,NIE DAWAJCIE SIĘ PODPUSZCZAĆ jak małe dzieci!
  POSTULUJĘ USUWANIE ŚMIECIOWYCH KOMENTARZY,DODAWANIE NOWYCH KOMENTARZY TYLKO PO ZALOGOWANIU,BLOKOWANIE KONKRETNYCH UŻYTKOWNIKÓW.
  WSTYD na całą Warszawę za to co dzieje się na tym forum.

 • 15 lipca 2014 o godz. 21:18

  A mnie ciekawi jak pani Winnicka i inni wytłumaczą się przed proboszczem za wprowadzanie do parku symboli z wierzeń dalekowschodnich. Trójkąt równoboczny, cylindryczny kształt wykopów, liczba 100 to wszystko są symbole z wierzeń dalekowschodnich. Oj, oj.

 • 15 lipca 2014 o godz. 21:39

  Jolu, w protokole z sesji jest podana kwota 50000, ale to trzeba by wystąpić do Urzędu o szczegółową rozpiskę. Wydaje mi się, że taka kwota jest raczej za mała na te łupki i pazerność co niektórych.

 • 16 lipca 2014 o godz. 08:07

  Wstyd mi za tych z Radomia, a szczególnie za tych pracowników Ursusa. Okazało się, że w naszym społeczeństwie są jeszcze kręgi ludzi, których przedstawiciele nie są gorsi ani lepsi od ciemnej, warcholskiej szlachty XVII/XVIII wieku!

 • 3 sierpnia 2014 o godz. 19:05

  Zabrakło tylko spermy oddanej przez wszystkich uczestników tego tego i zakopania jej w osobnych pudełkach śniadaniowych. Sperma bowiem ludzie, ma taką ponadczasową wartość, że przeżywa każdego artystę i każdą uciechę. Dziękuje. Park Bródno R.I.P.

 • 5 września 2017 o godz. 23:41

  Piękna w Parku Bródnowskim jest, moim skromnym zdaniem, tylko rzeźba złotego Anioła, cudowna
  reszta to „coś” nowoczesnego, czego piękna mam prawo nie rozumieć
  a że napis Bródno na górce koło Komendy Policji to dzieło sztuki, nie wiedziałem, sądziłem, że zostały cegły z budowy ratusza i murarze coś musieli z nimi zrobić
  dobrze, że niektóre dzieła sztuki zakopali

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.