Trasa 212 od dziś jest jeszcze bardziej pokręcona

27
Share

Niektóre kursy 212 zatrzymują się teraz aż na trzech różnych przystankach o nazwie „Metro Trocka”.

 

Od czasu wrześniowej rewolucji autobusowej trasa linii 212 stała się jedną z najbardziej skomplikowanych w całej Warszawie. Autobusy kluczą po całym Targówku Mieszkaniowym i Nowej Pradze. A od dziś ich kręta trasa jest jeszcze bardziej skomplikowana.

„W celu poprawy obsługi rejonu pętli autobusowej METRO TROCKA” od poniedziałku 3 lutego 2020 r. zmieniona została trasa 212. Ale, uwaga, tylko wybranych kursów (poza szczytem) oraz tylko w kierunku placu Hallera.

I tak, wariantowe kursy 212, oznaczone w rozkładzie literką „T”, nie skręcają z Trockiej od razu w lewo w Pratulińską, ale jadą prosto, wjeżdżają na pętlę przy ul. Korzona, robią na niej zawrotkę, wracają na Trocką i dopiero wtedy skręcają w Pratulińską. Po drodzie trzy razy zatrzymują się na przystankach o nazwie „Metro Trocka” (w trzech różnych miejscach).

CH TARGÓWEK – … – Radzymińska – Trocka – zawrotka na pętli – Trocka – Pratulińska … – PL HALLERA

Ten manewr wydłuży czas przejazdu 212 o kilka minut. Urzędnicy podkreślają, że dzięki temu mieszkańcy okolicy pętli Trocka będą mieli nieco bliżej do autobusu. Czy inni pasażerowie się z tego cieszą – temat do dyskusji…

Przy okazji ZTM zmienia na pętli Metro Trocka końcowe przystanki linii 199, 345 i 738 – nie zdziwcie się, że te autobusy zatrzymują się od dziś w nieco innych miejscach.

zdjęcie na górze: targowek.info

 

27
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx