Trasa 212 od dziś jest jeszcze bardziej pokręcona | | targowek.info

Trasa 212 od dziś jest jeszcze bardziej pokręcona

Niektóre kursy 212 zatrzymują się teraz aż na trzech różnych przystankach o nazwie „Metro Trocka”.

 

Od czasu wrześniowej rewolucji autobusowej trasa linii 212 stała się jedną z najbardziej skomplikowanych w całej Warszawie. Autobusy kluczą po całym Targówku Mieszkaniowym i Nowej Pradze. A od dziś ich kręta trasa jest jeszcze bardziej skomplikowana.

„W celu poprawy obsługi rejonu pętli autobusowej METRO TROCKA” od poniedziałku 3 lutego 2020 r. zmieniona została trasa 212. Ale, uwaga, tylko wybranych kursów (poza szczytem) oraz tylko w kierunku placu Hallera.

I tak, wariantowe kursy 212, oznaczone w rozkładzie literką „T”, nie skręcają z Trockiej od razu w lewo w Pratulińską, ale jadą prosto, wjeżdżają na pętlę przy ul. Korzona, robią na niej zawrotkę, wracają na Trocką i dopiero wtedy skręcają w Pratulińską. Po drodzie trzy razy zatrzymują się na przystankach o nazwie „Metro Trocka” (w trzech różnych miejscach).

CH TARGÓWEK – … – Radzymińska – Trocka – zawrotka na pętli – Trocka – Pratulińska … – PL HALLERA

Ten manewr wydłuży czas przejazdu 212 o kilka minut. Urzędnicy podkreślają, że dzięki temu mieszkańcy okolicy pętli Trocka będą mieli nieco bliżej do autobusu. Czy inni pasażerowie się z tego cieszą – temat do dyskusji…

Przy okazji ZTM zmienia na pętli Metro Trocka końcowe przystanki linii 199, 345 i 738 – nie zdziwcie się, że te autobusy zatrzymują się od dziś w nieco innych miejscach.

zdjęcie na górze: targowek.info

 

PRZECZYTAJ TEŻ:

27 komentarzy na temat “Trasa 212 od dziś jest jeszcze bardziej pokręcona

 • 3 lutego 2020 o godz. 06:21

  Dobra decyzja.

 • 3 lutego 2020 o godz. 06:45

  Dobra decyzja? Bo paru krzykaczom nie chce się przejść te 300m do Pratulińskiej? To jest skandal, że ZTM uległ cwaniaczkom. Chamstwo mieszkańców z rejonu pętli, którzy wywalczyli ten podjazd pokazuje, że są egoistami i traktują autobus jako taksówkę. Dosłownie. Ale skoro uważasz, że to dobra decyzja to jesteś w grupie tych krzykaczy. I co, zadowolony? Dla kilku osób, kilkanaście będzie jechać dłużej. Bo są leniami i nie potrafią przejść 300m. Powtórzę: skandal.

 • 3 lutego 2020 o godz. 08:12

  Oj się @Mirek zagotował. Autobus 212 obsługuje centrum handlowe. Z rozkładu jazdy wynika, że wydłużone będą kursy poza szczytem przewozowym, czyli w środku dnia. Niech pomyślę: to dla ludzi, którzy wracają z zakupów i będzie im trochę lżej z tobołkami? Rozwiązanie wygląda na kompromisowe.

 • 3 lutego 2020 o godz. 12:24

  Poza godzinami szczytu z autobusu głównie korzystają seniorzy jadący do przychodni na pl. Hallera. Dla nich przejście 300m bywa dużym problemem. Dobrze, że pomyślano o emerytach , niepełnosprawnych i schorowanych. To ukłon w ich kierunku.
  PS. Ci którym się bardzo speszy, mogą dogonić czas idąc szybkim krokiem w stronę św. Wincentego
  lub Radzymińskiej.

 • 3 lutego 2020 o godz. 14:37

  Bardzo dobra decyzja ja bym jeszcze puścił w drugą też stronę przez pętle Zawsze troszkę bliżej do domu

 • 3 lutego 2020 o godz. 15:15

  Ludzie! Nie bądźcie pieniaczami byle najmilszego powodu toczy się wam piana z wściekłości.

 • 3 lutego 2020 o godz. 16:12

  Kolejna dobra decyzja czyjegoś „potrzebnego” pociotka z ZTM

 • 3 lutego 2020 o godz. 18:20

  Bardzo dobra decyzja. Kompromis i ukłon w stronę tych co mieli za daleko do przystanku.

 • 3 lutego 2020 o godz. 18:20

  Kilku stałych na tym portalu „mądrali” przed otwarciem metra pisało, źe te autobusy, które zostaną na Targówku będą jeździły puste. I co?Jeźdzę w stronę Targowej poza godzinami szczytu i zawsze w 120 albo 160 pełno. Czyli, jest metro ale autobusami ludzie teź jeźdzą.

 • 3 lutego 2020 o godz. 20:11

  525 na stara trase przez Kondratowicza, Mlodziencza i Solidarnosci do Esperanto. Tez by bylo pelne.

 • 3 lutego 2020 o godz. 21:44

  Skoro uważacie, że przedłużenie 212 jest dobre, to proponuję by 500 zmienić w 227 (i przy okazji 409 w 309), 527 w 260. Też będą jechać tylko 2-3 minuty dłużej, a więcej osób z nich skorzysta. A co…
  W cywilizowanych krajach ludzie niezależnie od wieku się przesiadają i żyją. U nas musi być autobusowa taksówka. Ale czego wymagać od ludzi z republiki bananowej. Typowe polaczki. Chamstwo, buractwo, cwaniactwo i egoizm. Tak zidiociałego narodu to można tylko na wschodzie szukać.

 • 3 lutego 2020 o godz. 22:11

  Zafundowano nam Metro i przesiadki, oraz tłok na przystankach i horror komunikacyjno-parkingowy . Niechże, więc w ramach rekompensaty, choć jedna linia autobusowa ma trasę służącą wygodzie okolicznych mieszkańców. Zwłaszcza tych starszych, dla których wygoda jazdy jedną linią autobusową jest ważniejsza, niż szybkość pokonania dystansu.

 • 3 lutego 2020 o godz. 22:35

  Wystarczyło 162 puścić do CH przez osiedle i na to samo by wyszło i chyba taniej, prościej napewno.

 • 4 lutego 2020 o godz. 07:47

  Kto tam mieszka, że tak ważne było zmienienie trasy autobusu, żeby miał bliżej do domu?
  Tymczasem pojawiają się w prasie i na portalach internetowych artykuły, z których wynika że ZTM planuje „rozrzedzenie” rozkładów linii autobusowych i tramwajowych w weekendy a nawet likwidacje części linii-podobno aż 13!
  Bo nie ma pieniędzy, oczywiście.
  A może oszczędności należałoby zacząć od samej centrali ZTM, bo najwyraźniej wciąż jest tam nadmiar specjalistów od transportu, którzy autobus znają jedynie z widoku zza szyby swojego samochodu a trasy komunikacyjne z jeżdżenia paluchem po mapie. Ale do organizowania życia innym są wystarczająco kompetentni.

 • 4 lutego 2020 o godz. 10:18

  Chamstwo, buractwo, cwaniactwo i egoizm to twoje znaki rozpoznawcze. Kolejny raz (według moich obserwacji to juź kilkanaście razy) obraźasz i lźysz nieznanych sobie ludzi tylko dlatego, źe mają inne zdanie niź ty. Nie chcemy cię więcej czytać na tym portalu.

 • 4 lutego 2020 o godz. 11:30

  O ile dobrze pamiętam to jeszcze niedawno Mirek wychwalał pod niebiosa nowo otwarte metro i namawiał, źeby nie korzystać z autobusów tylko z metra. I nagle okazuje się, źe sam jeździ autobusami bo tak bardzo zdenerwowała go zmiana trasy 212. Wniosek jest jeden, to typowy pieniacz, któremu nic nie pasuje i wszystko krytykuje.

 • 4 lutego 2020 o godz. 11:52

  „Z Targówka” zapominasz chyba, że do tego metra trzeba dojechać, nie każdy ma siłę piechotą tam drałować, więc jak widzisz autobusy są tu potrzebne przede wszystkim jako linie dowozowe do metra.

 • 4 lutego 2020 o godz. 16:24

  Do bs, człowieku widać, źe nie rozumiesz tego co czytasz a wtedy lepiej nie komentować

 • 4 lutego 2020 o godz. 17:45

  Człeku z Targówka doskonale rozumiem, komentuję tak samo jak i ty, więc nie przypisuj sobie tego że tylko ty wiesz wszystko najlepiej.

 • 4 lutego 2020 o godz. 22:33

  I po co te wyzwiska i chamskie komentarze tylko dlatego, źe 212 jedzie 5 minut dłuźej? Typowe polaczki jakby powiedział nasz znany z „kultury” Mirek, (przypominam tylko) równieź!!! mieszkaniec Republiki bananowej

 • 4 lutego 2020 o godz. 22:52

  Dobre komentarze. Rozbawiliście mnie. Czas wrócić do samochodu. Skoro autobusowe taksówki są w modzie, to wrócę do swojej, prywatnej. I tak będę szybciej u celu i nie czekał 30 minut, bo jakaś grupka musi mieć PKS. Właśnie PKS, w końcu duża część to jednak wsiury, gdzie mieli autobus ze wsi do miasta, bez przesiadki. I uważa, że w Warszawie to samo musi być.
  Jeszcze raz dzięki dla tych co mi poprawili humor!

 • 4 lutego 2020 o godz. 23:51

  Największą wsiurą jesteś ty sam. Chamstwo i buractwo masz we krwi od urodzenia

 • 5 lutego 2020 o godz. 11:20

  bla bla bla bla

 • 5 lutego 2020 o godz. 17:29

  Komentarze na poziomie przedszkola. A trasa strasznie skomplikowana, widać sezon ogórkowy.

 • 5 lutego 2020 o godz. 17:31

  Drodzy Państwo, nie wiem jak Wy ale ja wchodzę na ten portal, źeby dowiedzieć się co ciekawego, niezwykłego, zaskakującego dzieje się w dzielnicy w której przyszło mi mieszkać na codzień. Chcę być na bieźąco z tym co dzieje w mojej dzielnicy ale nie źyczę sobie być ciągle obraźany inwektywami typu wsiury, chamy, buraki, prostaki przez kreaturę podpisującą się Mirek. Dosyć tego obraźania ludzi z którego zrobił Pan sobie chyba cel źycia. Pan nienawidzi i nie szanuje ludzi a najbardziej tych ze wsi. Czyźby jakieś kompleksy? Najlepiej niech Pan zniknie z tego portalu.

 • 6 lutego 2020 o godz. 00:58

  212 to zawsze była taka zapchajdziura osiedlowa, dlaczego więc miałoby dziwić, że sobie w jedną stronę zahaczy o tą nieszczęsną pętlę? Jest tyle niedokończonych obiecanek, jak np. Nowotrocka, obwodnica śródmiejska, P&R, czy chociażby przejazd kolejowy na łuku ul. Radzymińskiej, a wy się o jakąś linię dojazdową spinacie niczym plandeka na żuku. A trasę podejrzewam, że w ciągu dekady zdążą zmienić jakieś 10-15 razy i trzeba do tego przywyknąć. Wraz z postępującą w Warszawie deweloperską swawolą coś czuję, że niedługo infrastruktura będzie nam wyrabiać bokami i wtedy dopiero będą się wszyscy śmiać baranim głosem :)) a takie problemy pierwszego świata jak wydłużona o 500 metrów trasa jakiegoś śmiesznego autobusiku będzie tylko kroplą w morzu potrzeb.
  Pozdrawiam i więcej dystansu do siebie i otoczenia

 • 6 lutego 2020 o godz. 10:19

  bla bla bla
  kutnie są , były i będą

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.