Jest! Rusza pierwsza od ponad 30 lat nowa szkoła na Targówku: SP 398 na Rembrandta | | targowek.info

Jest! Rusza pierwsza od ponad 30 lat nowa szkoła na Targówku: SP 398 na Rembrandta

W środku epidemii, otoczona placem budowy, wykańczana do ostatniej chwili – ale jest. Dziś uczniowie pierwszy raz idą do nowej podstawówki na Targówku.

 

O perypetiach związanych z budową szkoły podstawowej nr 398 przy ul. Rembrandta 8 (eks-Gilarskiej) pisaliśmy na targowek.info wielokrotnie – historię jej wieloletniego planowania, budowy, opóźnień, zmienianych koncepcji, konfiktów z deweloperem, problemów z dojazdem itp. możecie odświeżyć sobie tutaj.

Ale dziś pierwszy etap tej wyczekiwanej inwestycji się kończy: 1 września 2020 r. o godzinie 14 pierwsi uczniowie wejdą na teren swojej szkoły – choć jeszcze nie do jej środka.

Oficjalny powód rozpoczęcia roku szkolnego na dworze: epidemia i dezynfekcja pomieszczeń. Mniej oficjalny: w środku cały czas trwają prace wykończeniowe. Pierwsze lekcje w nowej SP 398 odbędą się dopiero w piątek 4 września.

Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2020/2021 będzie miała natomiast miejsce 1 września przed budynkiem szkoły, pod zadaszeniami z namiotów. Podzieleni na grupy wg roczników uczniowe mają przyjść w strojach galowych i zachowywać zasady bezpieczeństwa związane z epidemią koronawirusa (przede wszystkim dystans społeczny).

W roku szkolnym 20/21 w SP 398 zebrały się dzieci do czterech klas pierwszych, trzech klas szóstych, dwóch klas 2-4 i 7 oraz jednej klasy piątej. Ósmej klasy w tym roku na ul. Rembrandta jeszcze nie będzie.

Szkoła 398 na ulicy Rembrandta na Targówku

Szkoła na ulicy Rembrandta jest pierwszą publiczną podstawówką zbudowaną na terenie Targówka od ponad 30 lat. Ostatnią tego typu placówkę zbudowano w naszej dzielnicy jeszcze w PRL, w latach 80. XX wieku.

W jednopiętrowym budynku znajdą się m.in. 24 sale lekcyjne, pracownie, aula, stołówka oraz szatnia. W obiekcie łącznie przewidziano 24 oddziały szkolne oraz 9 oddziałów przedszkolnych. Znajdą się tam również boiska sportowe i place zabaw.

W docelowym kształcie szkoła i przedszkole będą jedną z największych placówek oświatowych w całej Warszawie. W przyszłości będzie się w niej uczyło około 800 dzieci.

Kompleks będzie miał osobne wejścia do szkoły i przedszkola, a także halę widowiskowo-sportową. To jednak w dalszej przyszłości, bo inwestycję podzielono na częścina razie na Rembrandta nie ma nie tylko hali sportowej, ale nawet zwykłego boiska.

One, podobnie jak ulokowane w kompleksie przedszkole, powstaną w kolejnych etapach inwestycji. Kiedy – nie wiadomo.

Szkoła podstawowa nr 398 w Warszawie w budowie / fot. UD Targówek
Szkoła podstawowa nr 398 w Warszawie, ul. Rembrandta na Targówku / fot. Facebook/SP 398

Zobacz też: Nowa szkoła na Rembrandta – trwają prace wykończeniowe [ZDJĘCIA] 

Zobacz też: Jaki jest obwód szkoły nr 398 na Rembrandta

 

PRZECZYTAJ TEŻ:

13 komentarzy na temat “Jest! Rusza pierwsza od ponad 30 lat nowa szkoła na Targówku: SP 398 na Rembrandta

 • 1 września 2020 o godz. 10:24

  Brawo (mimoz konkretnych niedociągnięć). Tu przynajmniej udało się coś zbudować i najpewniej uda się uruchomić działanie placówki.

  Niestety kolejny teren przewidziany pod edukację przy ul. Malborskiej, od blisko dwóch lat nie został zwolniony i przekazany miastu przez tego samego dewelopera który stwarzał problemy przy budowie szkoły przy Rembrandta. Deweloper od dwóch lat niewiele robi by zakończyć prace związane z położeniem docelowej infrastruktury na działce oraz budową drogi.

  Uważajcie jak wybieracie inwestycje u niby znanych i szanowanych deweloperów, bo ten o którym tu mowa to po prostu DupnyDeweloper, który sprzedaje piękne historyjki, jak to będzie wspaniałe, a potem się z nich nie wywiązuje, mimo, że wszystko jest na piśmie.

 • 1 września 2020 o godz. 10:24

  Młodzieżowo mogę powiedzieć, że szkoła wygląda „zaj….cie”, – to już nie etap tysiąclatek

 • 1 września 2020 o godz. 10:48

  Z tą działką przy Malborskiej to prawda; nie dosyć, że wygląda to okropnie, a po zakończeniu budowy sąsiedniego osiedla nic się nie dzieje, ale to jest zwyczajnie ładna działka do mądrego zagospodarowania (niekoniecznie edukację – szkoła w pobliżu jest; może bardziej przedszkole?); kolejne bloki byłyby przesadą – tam jest już gęsto i te korki, wyjazdy/przejazdy! Czy tam jest jakiś plan?

 • 1 września 2020 o godz. 12:13

  Z tego co pamiętam ta działka już została dawno przekształcona z działki pod zabudowę mieszkaniową na działkę na cele edukacyjne, sportowe i rekreacyjne. Gdzieś czytałem ze ma tam właśnie powstać kompleks przedszkolno szkolny.

  Niestety Dom Development, nie spieszy się z jej przekazaniem dzielnicy, tak samo jak nie spieszy się ze zbudowaniem drogi od nowego osiedla do Malborskiej z ogólnodostępnym parkingiem czy budową kontynuacji promenady wzdłuż kanałku.

  To znaczy za płotem widać że i droga i miejsca parkingowe i kawałek promenady od dwóch lat są częściowo zbudowane ale jak tylko deweloper sprzedał ostatnie mieszkania na tym osiedlu to przestał się tym terenem interesować i nie kończy inwestycji.

 • 1 września 2020 o godz. 21:21

  DD to nie filantropi. Proszę to łaskawie zrozumieć.

 • 1 września 2020 o godz. 23:50

  @z Zacisza – DD nie umieją też czytać własnych umów, bo droga i promenada, których nie zbudowali są elementem tych umów. Proszę to łaskawie przyjąć do wiadomości. A jeśli chodzi o działkę pod szkolnictwo, to w zamian za nią dostali pozwolenie na budowę trzy razy wyższych bloków na innej działce.

 • 2 września 2020 o godz. 04:45

  Dom Development nie spieszy się z przekazaniem działki bo miastu nie spieszy się z budową tej szkoły. Jakby miasto rzeczywiście chciałoby już rozpocząć tą inwestycję to sprawy zapewne potoczyłyby się do przodu a tak nikomu się nie spieszy.

 • 2 września 2020 o godz. 10:32

  Rok szkolny rozpoczęty ale wciąż nie wiadomo kiedy dzieci pójdą do szkoły bo szkoła wciąż jest nie oddana. Może w piątek się uda już zaprowadzic dzieci na lekcje. Ogólnie budynek ładny. Czekamy teraz aby teren wokół budynku został doprowadzony do porządku. Nie wyobrażam sobie aby w czasach pandemii dzieciaki były zamknięte cały dzień w swoich klasach. Potrzebny jest jakiś prosty plac zabaw i boisko dla dzieciaków żeby miały gdzie się wybiegać.

 • 2 września 2020 o godz. 15:51

  do elf,

  Dzieci będą codziennie odwiedzać na pobliski skwerek..
  Zanim uporządkują teren, kupią zabawki, zbudują plac zabaw… hoho.. dużo wody upłynie w kanałku..

 • 3 września 2020 o godz. 15:48

  Nawetbapora ta szkoła jak 800 kaszojadów się zmieści. Tylko przez koronaświrusa to i tak tylko 1/3 będzie

 • 3 września 2020 o godz. 18:06

  Weronika78,
  A po polsku to jak to ma być? bo nie rozumiem

 • 7 września 2020 o godz. 10:15

  To teraz pora na budowę nowej szkoły na Elsnerowie.

 • 10 września 2020 o godz. 11:44

  Dziś widziałam chłopca ok 11-12 lat, z młodszą siostrą jak przechodził przez Gilarską – na wysokości Enel-Med – między samochodami, z obu stron auto za autem – DRAMAT. Chłopak przeszedł szybko, mała nieco się ociągała. Rodzice, nauczcie dzieci z korzystania z przejść dla pieszych zanim stanie się jakiś dramat!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.