Metro na Targówek nie powstanie!?

33
Share

…a już na pewno nie powstanie w terminie. Rozbudowa II linii metra właśnie została wstrzymana! Dziękujemy wam, ekolodzy.

Fot. ZTM

Fot. ZTM

Dziś ujrzała światło dzienne decyzja (kliknij tutaj żeby ją zobaczyć, plik pdf), którą Generalny Dyrektor Ochrony Środowiska podpisał jeszcze przed Wielkanocą. Decyzja o… uchyleniu decyzji środowiskowej, dotyczącej budowy wszystkich peryferyjnych odcinków II linii metra, od ronda Daszyńskiego w stronę Bemowa i od Dworca Wileńskiego na Bródno!

Zawdzięczamy to stowarzyszeniu Zielone Mazowsze. Ekolodzy nie znaleźli wprawdzie na trasie metra żadnej zagrożonej wyginięciem kolonii żabek ani muszek, ale w zamian wymyślili, że II linię możnaby budować znacznie taniej. Np. między stacjami Szwedzka – Trocka budując ją metodą odkrywkową i kierując II linię bliżej ul. św. Wincentego, z ominięciem Zacisza.

Teraz miasto od nowa musi się więc starać o kolejną decyzję środowiskową. To oznacza poślizg w przygotowaniach budowy co najmniej o kilka miesięcy, a nawet lat.

Albo i jeszcze dłużej, bo ekolodzy prawdopodobnie mają zamiar rozwalić rozbudowę metra do końca. Krzysztof Rytel z Zielonego Mazowsza zapowiedział już na łamach „Gazety Stołecznej”, że zamierza poskarżyć się instytucjom europejskim, które będą decydować, czy przyznać na tę inwestycję unijną dotację…

 

O pomysłach na zmianę trasy metra na Zaciszu i Brodnie oraz “Studium przebiegu końcowego odcinka II linii metra na terenie dzielnic Targówek i Białołęka” – przeczytacie tutaj.

O badaniach gruntu pod przyszłe metro na Targówku (które w tej sytuacji można chyba przerwać) – przeczytacie tutaj.

33
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx