"Skandal w diecezji warszawsko-praskiej – z ostatniej chwili" | | targowek.info

„Skandal w diecezji warszawsko-praskiej – z ostatniej chwili”

Tytułu wpisu nie wymyśliliśmy sami. Sami nawet nie zorientowalibyśmy się, o co w tym skandalu chodzi.

 

Rzadko piszemy tu o sprawach wiary, ale ponieważ wielkim krokami zbliża się masowe uzdrawianie przez księdza Bashaborę z Ugandy na Stadionie Narodowym, to i my postanowiliśmy nieco zgłębić życie duchowe naszej dzielnicy. A okazuje się, że to życie niezwykle aktywne.

Otóż parafia św. Marii Magdaleny na Bródnie (formalnie przy ul. Echa Leśne, praktycznie to ul. Kowalskiego) od kilkunastu dni żyje wiadomością, że tamtejszy wikary odmówił udzielenia komunii świętej jednej z parafianek. W rozmowie z serwisem „Ku konfederacji barskiej” opowiada o tym wierna, która widziała całe zajście, a także sama zainteresowana.

 

 

Filmy są dość długie, powstało kilka podobnych klipów dokumentujących zwyczaje księdza. Komu nie chce się słuchać, wyjaśniamy, że poszło o pozycję przy przyjmowaniu komunii świętej. Kilkoro parafian chciało to zrobić na kolanach, ale wikary stanowczo odmówił. W jego kościele komunię powinno się przyjmować na stojąco. Ciekawe, bo dawniej takich zwyczajów nie było. Pani, która opowiada historię, twierdzi nawet, że sprawdziła w katedrze św. Floriana na Pradze, że tam można przyjmować komunię i na kolanach i na stojąco. A jak jest w kościołach, do których chodzicie?

Sprawa może wydawać się błaha, ale otarła się aż o diecezję, a ksiądz stracił pracę! Blog „Ku konfederacji barskiej” informuje o tym właśnie w notce pod tytułem: „Skandal w diecezji warszawsko-praskiej – z ostatniej chwili”. Wynika z niej, że wikary został przeniesiony z Bródna do innej parafii poza Warszawą.

PRZECZYTAJ TEŻ:

9 komentarzy na temat “„Skandal w diecezji warszawsko-praskiej – z ostatniej chwili”

 • 3 lipca 2013 o godz. 08:29

  zapraszam do parafii Św. Faustyny na Bródnie od ksiedza Rysia. Ten to dopieor amant. Złotem obwieszony, wypieszczony, też nie udziela komunii jak mu się tak podoba.

 • 3 lipca 2013 o godz. 09:31

  Wow! Ale skandal! Żeby nasza klasa polityczna, o ile coś takiego istnieje, produkowała tylko takie „skandale”. Co mnie obchodzi, że w jakimś kościele wydarzyło się coś błahego? Czy ta Pani nie będzie przez to zbawiona?

 • 3 lipca 2013 o godz. 10:31

  Po pierwsze: już od paru lat jest zarządzenie od wyżej postawionych urzędników kościelnych, że komunię powinno przyjmować się na stojąco z wcześniejszym przyklęknięciem, więc napisanie „dawniej tego nie było” jest mało profesjonalne. Trzeba uaktualniać swoją wiedzę, a nie bazować na tym co się od kogoś usłyszało . Po drugie ksiądz nie stracił pracy tylko został przeniesiony do innej parafii jak to często bywa. Jakość tego portalu drastycznie spadła w przeciągu ostatnich miesięcy. A w tym artykule wykazaliście się zupełnym brakiem profesjonalizmu.

 • 3 lipca 2013 o godz. 12:18

  Jowita – przeciez napisali wyraznie w ostatnim zdaniu: „wikary został przeniesiony z Bródna do innej parafii poza Warszawą”.
  Jakosc komentarzy na tym portalu drastycznie spadla, a swoim komentarzem wykazalas sie zupelnym brakiem umiejetnosci czytania ze zrozumieniem…

 • 3 lipca 2013 o godz. 18:37

  MR.M Jowita ma rację, został proboszczem gdzie indziej, a nie jak sugeruje news przeniesiony z powodu sensacji na wikarostwo gdzie indziej, wykazałeś się lemingozą doskonałą, łykasz co ci prasa poda bez mrugnioęcia okiem

 • 5 lipca 2013 o godz. 10:19

  Ks Administrator ( proboszcz) nie został karnie przeniesiony zdał egzamin proboszczowski i został posłany z wolą Abp . Panie które wywołały zamieszanie niech same uderzą się w piersi.

 • 31 stycznia 2014 o godz. 22:47

  Drogi HÓBERCIKU, chciałby cię uświadomić, iż w parafii św. Faustyny na Bródnie u ks. Rysia komunie można przyjmować na stojąco, na klęcząco i na rękę. A to że stać go na złoty zegarek, to nie twoja sprawa, tylko Jego umiejętność zarządzania parafią i jej rachunkami. Widać że do Kościoła chodzisz co najwyżej raz do roku.
  Pozdrawiam

 • 27 grudnia 2018 o godz. 16:56

  Nie wiem dlaczego ten „skandal” istnieje jeszcze na stronie internetowej. Atak naprawdę to nie żaden skandal tylko zdarzenie, które miało miejsce kilka lat temu. W w/w komentarzach widzę przepychanki zarówno krytykujące jak i popierające.
  Czy Komunię Świętą przyjmuje się na klęcząco, czy na stojąco. Z szacunku do Świętości należałoby przyjmować na klęcząco. Ale. To co p. Jowita pisze jest w pełni uzasadnione. Tak więc całe zamieszanie jakie powstało jest zupełnie niepotrzebna. Nie ma informacji czy ksiądz nie udzielił Komunii Świętej. Gdyby nie udzielił to byłoby naganne. Myślę, że ksiądz poprosił aby owa pani wstała. Czy chciała wstać, czy też nie. A może chciała postawić na swoim. Jeśli tak to życzyłbym owej pani przemyśleć czy byłaby wówczas godnie przyjąć Komunie Świętą.

 • 6 czerwca 2019 o godz. 11:13

  Czy nie macie innych spraw.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.