Policz ptaki w Parku Bródnowskim

7
Share

W weekend w całym kraju odbywa się wielkie Ptakoliczenie. Dobra okazja, żeby wybrać się na inny niż zawsze spacer po Parku Bródnowskim.

 

fot. targowek.info

fot. targowek.info

Zimowe Ptakoliczenie  to ogólnopolska akcja, w której każdy może zanotować, ilu przedstawicieli którego gatunku odwiedza karmnik, ogród, skwer przed blokiem i okoliczny park. Na podstawie wyników obserwacji tworzone jest co roku zestawienie ptaków najliczniej spotykanych o tej porze w parkach i ogrodach.

Umożliwia to obserwację ciekawych zjawisk zachodzących w ptasim świecie. W minionych latach dowiadywaliśmy się na przykład, że pospolite wróble są coraz rzadszymi  ptakami w Warszawie, a coraz liczniejszym gatunkiem staje się kaczka krzyżówka.

Jak te zmiany wyglądają w naszym lokalnym Parku Bródnowskim? Można się o tym przekonać już w niedzielę. Na spacer połączony z liczeniem zaobserwowanych ptaków zaprasza przewodniczka Natalia Wielechowska (natalia.wielechowska@gmail.com).

Zbiórka: Niedziela, godz. 11:00, Park Bródnowski, na rogu ul. Kondratowicza i Chodeckiej, koło toguny i przystanku Szpital Bródnowski, czas trwania 1-1,5 godziny.

7
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx