Pętla na Gilarskiej ruszy po nowym roku

7
Share

Prace na nowej zawrotce autobusu 512 mocno zwolniły – ZTM jednak zapewnia, że w ciągu kilku tygodni pętla zostanie uruchomiona.

 

Budowa nowej pętli dla autobusów 512 przy ulicy Gilarskiej, na skraju pola PGR, ruszyła pod koniec września (pisaliśmy o tym tutaj).

Inwestycja wielka nie jest – na wąskiej jezdni zmieszczą sie może dwa autobusy – więc spodziewaliśmy się, że potrwa szybko. Jednak wykonawca ewidentnie się nie spieszy. Prace na budowie cały czas się posuwają, ale idzie to bardzo powoli.

Zapytaliśmy więc u źródła, tzw. w Zarządzie Transportu Miejskiego, kiedy nowa pętla zostanie ukończona i uruchomiona. Rzecznik ZTM Igor Krajnow nie ma wątpliwości:

Pętlę przy ul. Gilarskiej mamy mieć do dyspozycji na początku stycznia 2016 r.

– informuje przedstawiciel ZTM.

Wtedy też, a więc zapewne krótko po Nowym Roku, nastąpi stała zmiana trasy linii 512 – pospieszne autobusy pojadą z Pragi do nowej pętli przez ul. Radzymińską dwukierunkowo ulicami: Codzienną – Rolanda – Gilarską.

Zmian tras innych linii w związku z uruchomieniem tej pętli nie planujemy

– dodaje Igor Krajnow.

Wiemy też, jak będzie się nazywała nowa pętla. Nazwa „Zacisze” pozostanie w obecnym miejscu na ul. Codziennej, gdzie w przyszłości powstanie stacja metra o tej samej nazwie. Natomiast nowa pętla będzie się nazywała po prostu „Gilarska” – i taka nazwa pojawi się po nowym roku na 512-tkach jadących w stronę naszej dzielnicy.

 

zdjęcie na górze: budowa pętli Gilarska w październiku – od tego czasu najwięcej zmieniła się pogoda /fot. archiwum targowek.info

7
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx