Tak będzie wyglądała Kondratowicza [OPIS, WIZUALIZACJE] | targowek.info

Tak będzie wyglądała Kondratowicza [OPIS, WIZUALIZACJE]

Władze Warszawy przedstawiły wizję przebudowy ulicy Kondratowicza – po budowie metra. Jeśli pomysł zostanie zrealizowany, będzie fajnie. Oto szczegóły.

 

Plany przebudowy głównej ulicy Bródna zaprezentowała dziś w ratuszu Targówka (też na ul. Kondratowicza) prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz. Po obowiązkowych głosach zachwytu, jak to będzie pięknie i wspaniale, gdy  już będziemy mieli metro na Bródnie, dowiedzieliśmy się, że:

* Koncepcja zmian na ul. Kondratowicza zakłada przekształcenie jej w miejską aleję, będącą osią Bródna, wygodną i przyjazną dla wszystkich mieszkańców.

* Pozostaną dwie jezdnie z dwoma pasami ruchu w każdym kierunku – będą one jednak węższe niż dziś i znacznie bliżej siebie. W zatokach wzdłuż jezdni znajdzie się miejsce do parkowania aut.

* Dzięki temu możliwe będzie wygospodarowanie przestrzeni na dodatkową zieleń uliczną (szpalery drzew po obu stronach i między jezdniami, krzewy itd.).

* Powstaną drogi dla rowerów po obu stronach ulicy, a także szerokie chodniki.

Jak podkreślają władze Warszawy, zmiany na ulicy Kondratowicza związane z budową II linii metra to nie tylko wymiar komunikacji pieszej, rowerowej i samochodowej. To przede wszystkim ma być wielka zmiana jakości przestrzeni publicznej – i realizacja postulatów dotyczących Centrum Lokalnego w rejonie Parku Bródnowskiego. Urząd miasta zapewnia, że budowa metra ani zmiany na Kondratowicza nie spowodują zmniejszenia parku Bródnowskiego.

A jak to będzie wyglądało? Miasto udostępniło takie wizualizacje pełnej zieleni ul. Kondratowicza po 2021 roku:

 

Z góry będzie to wyglądało tak:

 

Dlaczego napisaliśmy „po 2021 roku”? Do tej pory jako datę otwarcia metra na Bródnie podawano rok 2022, ale włodarze Warszawy chcą to przyspieszyć! Wg aktualnych zapewnień Hanny Gronkiewicz-Waltz na ulicy Kondratowicza będą działały dwie stacje metra (przy skrzyżowaniu z ul. św. Wincentego i przy ul. Rembielińskiej) już w roku 2021 r.

Już wiedzieliśmy, że Metro Warszawskie wprowadziło zmiany w stosunku do pierwotnych założeń – stację przy ul. Rembielińskiej przesunięto ok. 30 m na zachód a wyjścia z niej poprowadzone zostały na przystanki tramwajowe. Natomiast stację przy ul. św. Wincentego przesunięto na wschód o ok. 60 m; dzięki temu jedno z wyjść będzie prowadziło na narożnik ulic Kondratowicza i św. Wincentego.

Nową wiadomością jest to, że podczas budowy planowanej linii tramwajowej na Białołękę  Tramwaje Warszawskie przedłużą tunel wyjściowy tak, aby można było z niego wyjść na przyszłe przystanki tramwajowe przy św. Wincentego.

 

źródło, grafiki: Urząd Miasta Warszawa

 

PRZECZYTAJ TEŻ:

32 komentarzy na temat “Tak będzie wyglądała Kondratowicza [OPIS, WIZUALIZACJE]

 • 7 kwietnia 2017 o godz. 16:07

  Trzeba jeszcze nałożyć wizualizacje sm brodno która sprzera deweloperom każdy trawnik…

 • 7 kwietnia 2017 o godz. 16:37

  Zacny kierunek, ciekawe co z tego zostanie… Wreszcie wygląda jak miasto a nie jak autostrada obudowana blokami…

 • 7 kwietnia 2017 o godz. 16:38

  Pięknie! Targówek robi się coraz ładniejszy!

 • 7 kwietnia 2017 o godz. 16:56

  bardzo mi sie podobja te wizualizacje -> natomiast moze by pokusic sie o cos fajniejszego niz lipy.. moze magnolie, moze platany? to naprawde dodałoby piekna okolicy a na srodku gdzieniegdzie jakis rozanecznik????

 • 7 kwietnia 2017 o godz. 17:08

  Szkoda tylko że nadal Metro Warszawskie nie zmieniło planów co do technicznej stacji postojowej i nadal będzie ona pomiędzy blokami pod ul Bazyliańską, zamiast wybudować kolejną stację przy PKP Toruńska i tam na powierzchni zrobić część techniczną.
  O likwidacji bazarku pod P&R już nie wspominam, bo to jest idiotyczna lokalizacja dla parkingu, no trudno widocznie z wieży ratusza nie widać tego zbyt dobrze …

 • 7 kwietnia 2017 o godz. 17:09

  Na zdjęciu tytułowym brakuje najważniejszej rzeczy – stacji Statoil i wjazdu / wyjazdu na jej teren. I cała piękna koncepcja upada …
  Zatoki wzdłuż ulicy – genialny pomysł, dzięki któremu wzrośnie liczba wypadków i zostanie spowolniony ruch – wystarczy pomyśleć, co będzie się działo w godzinach szczytu, kiedy wszyscy posiadacze samochodów (zbyt biedni na wykupienie miejsca parkingowego) będą wjeżdżać / wyjeżdżać do / z zatok. Chyba, że to miejsca dla tych, którzy będą się tu przesiadać do tzw. sieci metra.
  Znając życie, to z pięknych założeń nie wyjdzie nic, a metro się opóźni…

 • 7 kwietnia 2017 o godz. 17:58

  Na Bródnie jest już dużo obiektów mieszkalnych. Dlatego fajnie jeżeli Ktoś by pomyślał żeby na wolnych działkach budować przestrzeń biurową wtedy ruch rano fajnie by się rozkładał część ludzi by wyjeżdżała z Bródna cześć by przyjeżdżała a po południu na odwrót.

 • 7 kwietnia 2017 o godz. 19:06

  Projekt ladny, ale już widzę Januszy z Grazynami w swoich 20 letnich Passateratti jadących do amrita na kebaba i parkujacych kopertą …

 • 7 kwietnia 2017 o godz. 19:07

  A dlaczego nie jedna jezdnia i po jednym pasie w każdą stronę?

 • 7 kwietnia 2017 o godz. 20:30

  Zatoki do parkowania jak widać na wizualizacjach będą tylko na jednym odcinku
  Brakuje zatok przystankowych dla autobusów czyli nadal ktoś się upiera by ich nie było
  widać ze pasy jezdni będą węższe niż obecnie czyli ile 2.0m czy 2,5? obecnie są szersze
  wiec jak ma tedy jeździć karetka do i ze szpitala
  Brak wjazdu i wyjazdu na Statoil bo tej stacji tam mam nie być , będzie tam następne osiedle bloków sm brodno

  W latach 90 gry komputerowe miały takie super okładki ze kupowało się je tylko dla nich a w środku były gnioty
  i tak wygląda ta wizja jak na razie, szczegóły, szczegóły

 • 7 kwietnia 2017 o godz. 20:53

  Wizualizacje mają to do siebie, że są znacznie ładniejsze niż rzeczywistość. Nie wierzę w to, że będzie tyle zieleni! Znów roi się mieszkańców w konia, byle cieszyli ze zmian i dolegliwości, które nastąpią. Władze dzielnicy też stawiają jakieś paskudztwo (beton, niby pomnik) przy Kanale na Malborskiej zamiast ładnie upiększyć wolne pole zielenią. Wstawia się za to wkrótce niedaleko kolejną stację benzynową (choć w sumie tu myśli się o rosnącej perspektywicznie liczbie aut w dzielnicy), ale za to zwęża się całą przyległą ulicę Kondratowicza. Zero w tym logiki.

 • 7 kwietnia 2017 o godz. 20:57

  W miejscu bazarku NIE POWINNO SIĘ robić żadnego parkingu P&R ! Jak można było wymyślić taką głupotę ! Piękne Centrum Lokalne zatłoczone samochodami dojeżdżającymi do metra z obrzeży! Tam powinna być wybudowana hala targowa podobna do tej z ul.Zamienieckiej koło Placu Szembeka na Grochowie.Obok sklepów „sieciowych” – dużo miejsca dla ucywilizowanego bazaru pod dachem. I wcale tam nie jest drożej.Mieszkańcy Bródna nie przebaczą władzom likwidacji tak potrzebnego i znakomicie zlokalizowanego ( o czym świadczą tłumy, zwłaszcza w soboty, klientów) miejsca.Nie mówiąc już o utracie setek miejsc pracy.Dawniejsi mieszkańcy na pewno pamiętają bazarek zlokalizowany niegdyś na obrzeżu dzielnicy przy Wysockiego, który b.szybko zmarł śmiercią naturalną, bo nikomu tam nie było po drodze.P&R mógłby być w kierunku pętli Annopol.A pomysł o zachęcie do budowy biurowców jest dobry – byłe bez przesady.No ale na drugi Mordor na szczęście nie ma miejsca. Wielu mieszkańców mogło by tam znaleźć pracę nie powiększając tłoku na trasach dojazdowych do Śródmieścia.

 • 7 kwietnia 2017 o godz. 21:19

  bws: Gadaj z radnym Gapysem to jego folwark:)
  sim: władza na Targówku to SMBrodno, Antonik i Sadłowski, i w tej kolejności będzie tort dzielony

 • 7 kwietnia 2017 o godz. 23:25

  Pożyjemy, zobaczymy ;)

 • 8 kwietnia 2017 o godz. 06:00

  P+R to bardzo dobry pomysl. Trzeba miec tylko nadzieje iz bedzie bardzo duzy

 • 8 kwietnia 2017 o godz. 06:36

  Koncepcja sie jeszcze 5 razy zmieni:)

 • 8 kwietnia 2017 o godz. 11:16

  Dziwne, że wizualizacja pojawia się przed wyborami (a w skrzynkach śmieci za publiczne pieniądze pt „sami zobaczcie”). Dziwne, że do tej pory nie udało się nic posadzić i jest pusty wygon, tylko bloki nowe budują.

 • 8 kwietnia 2017 o godz. 11:19

  nie stać was na konstruktywne komentarze tylko jeden bełkot i krytyka bez racjonalnego pdejscia stokrotka jak nie wiesz to nie pisz bo smbrodno.pl buduje na własnych terenach i nie sprzedaje deweloperom w odróżnieniu od prywatnych i innych właścicieli gruntów, ponadto może zastanowmy się czy wolimy parking czy bazarek, który jest ok zamiast pisać czyj to folwark bo z takich komentarzy nic nie wynika. a potem wszyscy będą płakać ze bazarek zlikwidowany.

 • 8 kwietnia 2017 o godz. 11:20

  Po to sadzić, żeby za kilka lat, jak ruszy budowa metra, wycinać?

 • 8 kwietnia 2017 o godz. 17:30

  Bardzo fajnie to wyglada. Wyjscia ze stacji tez zostaly przesuniete aby mozna bylo wejsc/wyjsc z kazdego naroznika. Przemyslane zmiany.
  Redakcjo czy w zwiazku z data 2021r oznacza to ze budowa metra na Brodnie zacznie sie jeszcze przed zakonczeniem budowy metra na Targowku?wzdluz calej ulicy Kondratowicza rozpoczely sie jakies odwierty czyzby zaczelo sie pierwsze rozpoznanie?
  Targowek maja skonczyc w 2019r a przeciez kolejnych stacji i tunelu nie wybuduja w dwa lata.

 • 8 kwietnia 2017 o godz. 21:43

  Adam:
  smbrodno nie ma własnych terenów wszystko to jest wieczyste użytkowanie,
  jak by były własne tereny to nie było by już smbrodno,
  tylko że smbrodno zamiast budować parkingi, woli budować bloki by zarząd i ich rodziny mogły się nachapać.
  Już mieszkania z nowej inwestycji sa oferowane w ramach cesji a jeszcze nie ma pozwolenia na budowę, sprzedawane były w wakacje 2016 przez miesiąc spółdzielcą,
  Antonik w ostatni dzień bycia Przewodniczącym Rady Nadzorczej smbrodno popchnął sprawę tak ze teraz mieszkańcy będą cierpieć,
  to jest nr KW Różopolu możecie zobaczyć kto tam ma mieszkania, sama wierchuszka smbrodno i urzędu dzielnicy KW WA3M/00479838/9

 • 9 kwietnia 2017 o godz. 06:23

  nie chcemy parkingu! niech zostawiaja bazarek!

 • 9 kwietnia 2017 o godz. 09:28

  Ściema

 • 9 kwietnia 2017 o godz. 23:15

  Jedna jezdnię to se domu ciole to ograniczyło by ruch i korki
  PRZEBUDOWAĆ GŁĘBOCKĄ I ŚW WINCENTEGO ABY USPRAWNIĆ RUCH….

 • 10 kwietnia 2017 o godz. 09:44

  jeśli P+R to tylko podziemny!!!

 • 10 kwietnia 2017 o godz. 15:23

  A co z bazarkiem do jasnej cholery?????!!!!!! Jak można mieć tak aspołeczne podejście?????!!!! jak można wymyślić sobie P+R w tym miejscu??????????? Niech to zrobią przy urzędzie gdzie słoikownia mieszka!!!!

 • 11 kwietnia 2017 o godz. 08:56

  HAHAHAHA,

  a na terenie osiedla Park Leśny w końcu zostanie wybudowany, od dawna planowany i zapowiadany przez Unię Wolności:
  AQUAPARK
  ,czyli Centrum Sportowo-Rekreacyjne

 • 6 maja 2017 o godz. 09:53

  Może by tak zrobić referendum? Ale po co – wtedy takie pomysły utrudniania kierowcom życia zostaną odwalone 95% głosów.

 • 13 maja 2017 o godz. 07:54

  Jejku! przestańcie w kółko „słoiki”. „stare dziadki” itp, to żenujące… skupcie się na czymś konstruktywnym, parking zamiast bazarku to złe rozwiązanie (mocno ograniczy możliwość robienia zakupów poza marketami – ciekawe komu na tym zależy) z drugiej strony parkingów na Bródnie totalnie brak, zakaz parkowania pod gminą wieczorami jest do D…Y bo 95% osób, które by tak parkowało rano zabrałoby auta jadąc do pracy, widna na wizualizacji po drugiej strony gminy jest za daleko, powinna być przy samym rogu Malborskiej z Kondratowicza (po co zdrowi mają mieć wejście pod nosem a osoby z trudem się poruszające mają galopować dziesiątki metrów dalej – to chore ! sama mam mamę która ma problemy z poruszaniem się i wiem o czym piszę), autobusy bez zatoczek, zwężenia pasów to kolejne rozwiązania bez sensu, oby to się jeszcze zmieniło, albo zgotują nam pięknie wyglądające ale nadal piekło ;-)

 • 13 maja 2017 o godz. 07:56

  Jejku! przestańcie w kółko „słoiki”. „stare dziadki” itp, to żenujące… skupcie się na czymś konstruktywnym, parking zamiast bazarku to złe rozwiązanie (mocno ograniczy możliwość robienia zakupów poza marketami – ciekawe komu na tym zależy) z drugiej strony parkingów na Bródnie totalnie brak, zakaz parkowania pod gminą wieczorami jest do D…Y bo 95% osób, które by tak parkowało rano zabrałoby auta jadąc do pracy, winda na wizualizacji po drugiej strony gminy jest za daleko, powinna być przy samym rogu Malborskiej z Kondratowicza (po co zdrowi mają mieć wejście pod nosem a osoby z trudem się poruszające mają galopować dziesiątki metrów dalej – to chore ! sama mam mamę która ma problemy z poruszaniem się i wiem o czym piszę), autobusy bez zatoczek, zwężenia pasów to kolejne rozwiązania bez sensu, oby to się jeszcze zmieniło, albo zgotują nam pięknie wyglądające ale nadal piekło ;-)

 • 23 czerwca 2018 o godz. 11:16

  Dokładnie tak samo wygląda większość dużych miast w większości krajów świata. W Warszawie można by w zasadzie zrezygnować z wizualizacji i po prostu powiedzieć „tu będzie remont” a każdy będzie od razu wiedział jak to będzie wyglądać. Szaro, zielono, wygodnie i nudno.

 • 10 marca 2019 o godz. 09:28

  Ulica Kondratowicza jest jedną z głównych ulic przelotowych Bródna, dzielnicy o znacznej liczbie ludności. Zastosowanie dwóch pasów ruchu, przy czym na jednym znajdować się będą miejsca przystankowe dla autobusów lub, co tym bardziej prawdopodobne na jednym pasie będzie buspas, to fundujemy sobie niezłe utrudnienia dla samych, zmotoryzowanych mieszkańców dzielnicy. Nie rozwodząc się dodatkowo nad faktem, że Wincentego, Bazyliańska i inne okoliczne ulice odczują negatywne skutki zmian. Moim zdaniem zatoczki dla autobusów powinny pozostać po za dwoma pasami ruchu, a metro z powodzeniem może zastąpić ewentualny buspas.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.