Gwałt w Parku Bródnowskim | targowek.info

Gwałt w Parku Bródnowskim

W biały dzień, w południe…

 

Straż miejska poinformowała dzisiaj o wstrząsającycm wczorajszym zdarzeniu.

Strażnicy miejscy z VI Oddziału Terenowego w środę 26 września ok. godz.18 patrolowali Targówek i otrzymali zgłoszenie o nietrzeźwej kobiecie w Parku Bródnowskim. Informację tę zgłosiła starsza pani, która wskazała funkcjonariuszom jedną z ławek, na której sidziała zapłakana i przestraszona kobieta w wieku ok. 40 lat.

Strażnicy miejscy okryli kobietę kocem termicznym i zapytali co się stało. Czterdziestolatka powiedziała, że boli ją podbrzusze, ponieważ około południa została zgwałcona w parku przez nieznanego mężczyznę,

Ofiara podała rysopis. Funkcjonariusze wezwali pogotowie i patrol policji. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzą policjanci z Targówka.

źródło: Straż Miejska/ fot. archiwum/targowek.info

PRZECZYTAJ TEŻ:

31 komentarzy na temat “Gwałt w Parku Bródnowskim

 • 27 września 2018 o godz. 22:36

  czy informacja o tym że gwałt miał miejsce w parku została zweryfikowana i potwierdzona?

 • 27 września 2018 o godz. 23:12

  Dzięki temu, że mieszkam na Bródnie całe życie czuję się wiecznie młody. Czas zatrzymał się tutaj w latach 90. Ta sama patologia, umiarkowany poziom bezpieczeństwa, te same twarze zamroczone alkoholem. A może to już następne pokolenie, tylko wygląda jak ich rodzice?
  Tak czy inaczej nasza dzielnica o wiele częściej niż inne pojawia się w policyjnych komunikatach.

 • 28 września 2018 o godz. 00:03

  Ixi a są jakieś statystyki na ten temat?

 • 28 września 2018 o godz. 08:33

  To zdarzenie, pewnie miało miejsce w gęstwinie drzew między parkiem , a ul kondratowicza. Tam jest tak ciemno, że bandzior nawet w południe był odważny.
  A tak się krzykacze upierali żeby drzew nie ruszać.
  Protestujcie sobie dalej , a w ciemnościach drzew będą „znikać” ludzie.
  Ot taka filozofia krzykaczy: Drzew nie ruszać , ale ludzi można gwałcić i zabijać. Oby tylko żadnej gałęzi nie wyciąć.
  A prawda jest taka, że te drzewa powinny być pielęgnacyjnie pozbawione połowy gałęzi , a krzaki w większości poprzycinane do wysokości 40 centymetrów , żeby wpuścić tam trochę światła , żeby było widniej , przejrzyściej i bezpieczniej !

 • 28 września 2018 o godz. 09:26

  „To zdarzenie, pewnie miało miejsce w gęstwinie drzew między parkiem , a ul kondratowicza. Tam jest tak ciemno, że bandzior nawet w południe był odważny.” drzewa mają tam takgęstą koronę, że nic pod nimi nie rośnie, sama gleba jest więc widok 100%. Zresztą proszę się zapoznać z opinią prof. Rosłoń nt tego terenu.

  „Tak czy inaczej nasza dzielnica o wiele częściej niż inne pojawia się w policyjnych komunikatach.” Nasza dzielnica jest bezpieczniejsza od centrum, czy śródmieścia.

  „czy informacja o tym że gwałt miał miejsce w parku została zweryfikowana i potwierdzona?” i to jest dobre pytanie!

 • 28 września 2018 o godz. 09:31

  do @gupia baba , nieprawda, w gęstwinie drzew jest ciemno i pełno tam krzaków , mocno przerośniętych krzaków i jakieś pagórki, które pogarszają sprawę. Po kant taki park , jak w nim nawet nie da się spacerować w południe bo strach.

 • 28 września 2018 o godz. 10:10

  Też jestem kobietą ale może słowo gwałt to za dużo powiedziane. Osoby które piją (chleją dużo) na ulicy to już dla mnie patologia. Być może to jakaś pijana menelica która wcześniej piła tanie winko z tym „gwałcicielem”. A może to nie gwałciciel tylko jej koleś od kieliszka i sama była tak pijana że ja naszło na amory a teraz ma zaniki pamięci.

 • 28 września 2018 o godz. 10:31

  do kropka: a może to NORMALNA kobieta, która siedziała spokojnie i nagle jakiś silniejszy męzczyzna ją zaciągnął w krzaki i to zrobił?

  Widzę, że sami śledczy na tym portaliku

 • 28 września 2018 o godz. 11:24

  Podobno wczoraj też taki jeden grasował i z pytongiem na wierzchu latał, straszna patologia w parku jest!!! Chrońcie dzieci i swoje kobiety!!! nie chodźcie tam lepiej!!!

 • 28 września 2018 o godz. 11:46

  To po co tyle krzyku z rewitalizacją parku, ekstra plac zabaw, ścieżka dla biegaczy jak brak ochrony i monitoringu, strach iść z dzieckiem na spacer, wieczorem pobiegać. Jeszcze morderstwo na Wysockiego, straszna patologia, boję się tu mieszkać :( !!!!!!!!!

 • 28 września 2018 o godz. 12:51

  Pobiegać tez bym nie poszła. Ciemno straszno i okropnie.
  Wg mnie rewitalizacja właśnie jest potrzebna, żeby park przestał straszyć i był bezpieczniejszy.
  Niezbędna jest wymiana całego oświetlenia, bo dziś po zmroku jest bardzo mroczno, lampy nic nie dają, przerośnięte krzaki ograniczają widoczność , gałęzie drzew sięgają do ziemi i powinny zaczynać się 3-4 metry nad ziemią, żeby pod nimi było przejrzyście.
  No i nie można zapomnieć o tym, że konieczny jest stały spacerujący patrol straży miejskiej lub policji na terenie parku. Tylko czy oni nie będą się bać spacerować po parku w ciągu dnia, a co dopiero po zmroku ?

 • 28 września 2018 o godz. 13:22

  Czy to był gwałt pod złotym aniołem?

 • 28 września 2018 o godz. 13:23

  Przeraża takie proste populistyczne generalizowanie. Gwałty były, są i będą póki ewolucja nie zrezygnuje z popędu płciowego. Będą się zdarzać w domach, w pociągach itd. Dlaczego nie słychać więc postulatów o wyburzeniach budynków czy likwidacji linii kolejowych? Kobiety są wciągane do samochodów. Zakazać samochodów!? Ale nie, zawsze się znajdzie jakiś osobnik, co to nienawidzi nie tylko ludzi, ale i przyrody. I pierwszy jest do wycinek, do zakazywania psów itd. Na zasadzie uderz w stół a nożyce się odezwą. Gwałciciel nieważny, ważny, że drzewom można p…..olić.

  Choćby przykład psów. W sumie w parku z psami pojawiam się od 15 lat. Nigdy nie słyszałem, żeby jakiś pies kogoś ugryzł, również między nimi panuje zgodą. Dlaczego? Bo przychodzą do parku, ergo właściciele dbają o ich dobrostan, a pies szczęśliwy nie gryzie bo nie jest sfrustrowany. Tymczasem w kontekście parku zawsze muszą się pojawić nienawidzący zwierząt, kłamliwie robiący z nich jakieś nieokiełznane bestie.

  Gwałt w południe? Grzejcie już swoje Facebooki – na Bródnie działa seryjny brutalny gwałciciel. Cóż z tego, że to się kupy nie trzyma. Bo od 15 lat w południe nie widziałem też pijanego w parku, tym bardziej kobiety. Tak więc, jak ktoś wcześniej zauważył, że być może jakaś „księżniczka” spożywała z jakimś „romeo” flachę, co uznał ów za grę wstępną.

  To oczywiście gwałt i nic tego nie zmieni. Ale po co ta sensacja? No i co w tym wszystkim park zawinił? Nie lepiej skoncentrować energię na ściganiu sprawcy, a nie wyzywać się na drzewach?

  Bo z dwojga złego wolę już gwałciciela niż osobnika, który w każdej sytuacji wymachiwałby siekierką.

 • 28 września 2018 o godz. 13:35

  do@anu, inne będzie twoje zdanie, jak będzie chodzić o twoją żonę , córkę czy matkę . Punkt widzenia zleży pd punktu siedzenia.
  Ps.
  Park Bródnowski jest świetną miejscówką dla bezdomnych ( śpią w okolicach parkingu i szklarni z warzywami). Dlaczego ?
  Otóż dlatego że :
  – łono natury na miejscu i mało przeszkadzających
  – gęste krzaki okalające łączkę, na której sypiają bezdomni, idealnie izolują od okolicznych przechodniów, wiele innych „przytulnych” osłoniętych krzakami miejsc
  – pod nosem woda i szklarnia z żarełkiem dla bezdomnych, brak tylko stoliczka
  – a, nie , stoliczek jest i to pod zadaszeniem , można przy nim wypić, zjeść i pograć w warcaby.
  – czegoś brakuje ? hmm… toalety? Oj nie , toaleta jest i to ciepła i bezpłatna tuż przy placu zabaw, żyć nie umierać.
  – sklepik z wódeczką i żarełkiem tuż obok
  Czyli komplet.
  Nic więcej takiemu nie trzeba, woli mieszkać w parku , a nie w schronisku nawet za słynna darmoszkę.

 • 28 września 2018 o godz. 16:27

  do anu….ciekawe, pod tematem o poważnej sprawie, piszesz o psach, które nomen omen wraz z beztroskimi często i gęsto właścicielami terroryzują okolicę, wszystko jest zaszczane i zasrane, może ty klocki zbierasz po swoim psie, ale większość ma to w pompie, psy luzem biegają, bez kagańców. Dla ciebie nie ma problemu, że wasze psy ograniczają wolność innym użytkownikom Parku? no właśnie typowe myślenie polaczka, co tam inni, ważny jestem JA. Piszesz, że nie widzisz pijanych? Dobre sobie, idąc od Poborzańskiej w zakrzaczonych enklawach odbywa się regularne chlanie, zniszczony kącik szachowy, stoły bynajmniej nie do gry służą, zresztą popatrz sobie na ilości puszek i butelek po krzakach, za murkami itd. Park jest opanowany przez wszelkiej maści menelstwo i drecholstwo, czy po Parku przechadzają się regularnie patrole SM lub policji? Jakoś mi się nie zdarzyło ich widzieć, o przepraszam ostatnia imprezka plenerowa, dwóch biednych policjantów zmusili do chodzenia i nawet spisywali spożywających alkohol. Tak, tam jest niezmącona cisza i spokój można robić co się chce i jak się chce, jak widać gwałty też już są możliwe, co będzie dalej?

 • 28 września 2018 o godz. 17:38

  czy redakcja zweryfikowała informację w straży miejskiej i policji?

 • 28 września 2018 o godz. 17:48

  źródłem tej informacji JEST straż miejska…

 • 28 września 2018 o godz. 18:16

  to nie znaczy, że redakcja nie powinna weryfikować niespójnych informacji

 • 28 września 2018 o godz. 18:37

  Do anu, „bo z dwojga złego wolę juź gwałciciela niź osobnika, który w kaźdą sytuacji wymachiwałby siekierką” – większej głupoty nie słyszałam, ta wypowiedź świadczy o stanie Twojego umysłu, Ty nienawidzisz ludzi moźe bardziej kobiet, wolisz psy i drzewa, współczuję bardzo Twojej źonie, partnerce lub kochance co tam masz

 • 28 września 2018 o godz. 21:07

  Ostatnio widziałem na trawniku opodal krzaczka i chodnika, na Kijowskiej, pod dworcem Wschodnim parkę, która za pomocą kilku tanich piw rozpoczynała publiczną grę wstępną.

 • 29 września 2018 o godz. 02:01

  Ale jaja.

 • 29 września 2018 o godz. 08:36

  No i poszło w świat – teraz tylko bilety sprzedawać zwiedzającym i rządnym przygód. Brawo – mamy swoją Rumię !!! – Koniecznie tabliczka na ławce i odcisk w alei gwiazd. – Tymczasem 3000.zł – dożywotniej renty i koniecznie kogoś wsadzić !, aby zapełnić miejsce po Komendzie. – Zapewne niebawem nastąpią wywiady z rodziną rzekomo zgwałconej poda nr. konta. – Może by ją do tańcz z gwiazdami zaprosić, bo wykłady w szkołach i na uczelniach w kraju i za granicami – ma pewne. – Może odszkodowanie, medal, itp.

 • 29 września 2018 o godz. 10:59

  do@kicia- to co napisałaś/ -łeś jest przynajmniej głupie i niepotrzebne.

 • 29 września 2018 o godz. 14:44

  Jedna wielka patologia!!!

 • 29 września 2018 o godz. 21:51

  A jak myslicie … czy Straz Miejska jest wiarygodnym zrodlem ? Od tego jest Prokuratura ew Policja a wszelkie inne informacje to nic innego jak bicie piany.

 • 30 września 2018 o godz. 18:47

  Obciąć mu kuśke!!!

 • 1 października 2018 o godz. 01:16

  a może by tak , zamiast pisać głupotki, zażądać wreszcie, by strażnicy miejscy zamiast ganiać handlujące babcie, pochodzili troszkę w czasie służby po Parku Bródnowskim, chodzę tam codziennie z psem i ani jednego strażnika nie widziałem, kiedyś jeździli policjanci na koniach….

 • 1 października 2018 o godz. 07:30

  Już dawno powinien być monitoring w parku Bródnowskim. To jest skandal że w tym parku dochodzi do takich sytuacjach a tuż obok przy ul. Chodeckiej znajduje się komisariat policji!

 • 1 października 2018 o godz. 16:17

  do Fox, komisariat ma monitoring, więc w czym problem? Oni tam siedzą skuleni w kilku, bo przecież nikt już do policji się nie garnie….

 • 22 października 2018 o godz. 22:39

  Przecież w parku są kamery więc w czym problem

 • 22 października 2018 o godz. 23:44

  monitoring powinien byc w ratuszu, skończyło by sie pierdzenie w stołek i malowanie paznokci.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.