Osiedle Wilno od środka. Stacja PKP w 2013 | | targowek.info

Osiedle Wilno od środka. Stacja PKP w 2013

Osiedle Wilno jest już na tyle duże, że podczas dnia otwartego inwestor woził gości Melexem. Znamy też nowe szczegóły dotyczące stacji PKP Warszawa Zacisze.

Skorzystaliśmy z okazji, żeby przyjrzeć się tej największej inwestycji w dzielnicy. Osiedle Wilno powstaje przy ulicy Klukowskiej za torami kolejowymi na Elsnerowie, na skraju Zacisza i Targówka Fabrycznego. Docelowo ma tu zamieszkać kilkanaście tysięcy osób, a skala inwestycji porównywana jest z Miasteczkiem Wilanów.

Na razie gotowe jest kilka budynków, trwa budowa kolejnych. Zakończenie pierwszego etapu planowane jest już na marzec 2012 roku, kolejne będą oddawane na jesieni 2012 i latem 2013. W sumie w budowie są 463 mieszkania, ale to dopiero początek.  Łącznie na Osiedlu Wilno ma się znaleźć nawet pięć tysięcy lokali.

Aby zapewnić nowym mieszkańcom dojazd do centrum Dom Development planuje zbudować stację kolejową Warszawa Zacisze. Pierwotnie liczył, że zrobi to miasto, ale stanęło na tym, że deweloper sam zbuduje przystanek, który będzie obsługiwał będzie głównie jego inwestycję. Dzięki połączeniu kolejowemu dojazd do Dworca Wileńskiego zajmie kilka minut.

Przeciwko budowie przystanku sprzeciwiała się część mieszkańców Zacisza, w tym Rada Osiedla, ale ostatecznie podpisano trójstronne porozumienie między władzami dzielnicy, PKP i deweloperem i na razie wszystko wskazuje na to, że stacja jednak powstanie.

Podczas dnia otwartego potwierdził nam to Radosław Bieliński z działu komunikacji Dom Development:

Stacja będzie gotowa w 2013 roku. Mamy już projekt, budowa zajmie siedem miesięcy, więc zdążymy ją zacząć i skończyć w ciągu tego samego roku – powiedział Bieliński.

Po lewej stronie billboardu widać pociąg. To tam powstanie przystanek kolejowy. Za torami jest już Zacisze

Zobacz więcej zdjęć z wnętrza osiedla Wilno:

PRZECZYTAJ TEŻ:

3 komentarzy na temat “Osiedle Wilno od środka. Stacja PKP w 2013

 • 8 stycznia 2012 o godz. 16:31

  A można wiedzieć dlaczego Rada Osiedla nie chciała tej stacji???

 • 8 stycznia 2012 o godz. 23:10

  W skrócie, mieszkańcy mieli trzy argumenty:

  – nie chcą autobusów, które wąskimi uliczkami willowego osiedla będą dojeżdżały do stacji. Projekt przystanku kolejowego zakłada obok pętle autobusową.

  – nie chcą szemranych typów, którzy mogą na takiej stacji wysiadać

  – są za lokalizacją stacji ujętą w studium, czyli przy wiadukcie na Kraśnickiej.

  Jest też argument działkowców, którzy przynajmniej częściowo będą musieli się wynieść.

  Będziemy opisywać ten spór na Targowek.to

 • 9 stycznia 2012 o godz. 14:04

  „dzizes”… dziwne te argumenty. Nikt nic nie robi – źle, ktoś coś chce zrobić – źle, jęki, że na zaciszu jest słaba komunkiacja, autobusy podsawią pod nos – źle!!! Ale w sumie na takiej willowej dzielnicy co innego można robić jak nie bezsennsownie marudzić?!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.