Bródno bez tramwajów przez cały weekend

9
Share

Rusza awaryjna naprawa torów na skrzyżowaniu Rembielińskiej i Matki Teresy, gdzie w zeszłym tygodniu wykoleiły się trzy tramwaje. Aż do poniedziałku tramwaje w dzielnicy zastąpią autobusy Z-1.

wykolejony_tramwaj_rembielinska

Wykolejony tramwaj na ul. Rembielińskiej, 26.02.2014 /fot. archiwum targowek.info

ZTM wciąż jeszcze oficjalnie nie wyjaśnił, jak to się stało, że w ostatnią środę lutego na skrzyżowaniu ulic Rembieliskiej i Matki Teresy z Kaluty (eks-Budowlanej) w ciągu kilku godzin wykoleiły się aż trzy tramwaje. Winnych brak, ale przynajmniej do wymiany idą uszkodzone tory, które bezpośrednio przyczyniły się do tamtych wypadków.

Remont torowiska na skrzyżowaniu jest tak poważny, że wszystkie tramwaje na Bródnie (linie 1, 4 i 26) nie będą jeździły przez cały weekend – od soboty 8 marca rano, aż do świtu w poniedziałek 10 marca.

Zamiast nich ulicami Rembielińską, Matki Teresy i Odrowąża pojadą zastępcze autobusy Z-1. Dokładna ich trasa będzie taka: :

Z-1 PL. HALLERA – pl. Hallera – Starzyńskiego – Odrowąża – Matki Teresy z Kalkuty – Rembielińska – Annopol – ŻERAŃ WSCHODNI

Na pocieszenie „Zetki” zaczną kursowanie przed godz. 5 rano i będą jeździć aż do północy, do tego dość często (między 9:30 a 17:30 równo co 5 minut).

Schemat zastępczej linii autobusowej Z-1 na ten weekend / mat. ZTM

 

Natomiast linie tramwajowe jeżdżące zazwyczaj przez Bródno zostaną na sobotę oraz niedzielę zmienione i skrócone:

1 BANACHA – … – most Gdański – Starzyńskiego – rondo Starzyńskiego – Starzyńskiego – NAMYSŁOWSKA

4 WYŚCIGI – … – most Gdański – Starzyńskiego – rondo Starzyńskiego – Jagiellońska – RATUSZOWA-ZOO

26 OS. GÓRCZEWSKA – … – 11 Listopada – rondo Żaba – Starzyńskiego – NAMYSŁOWSKA

41 wg rozkładu i tak nie jeździ w weekendy, więc tu się nic nie zmienia.

Rozmieszczenie awaryjnych/przesiadkowych przystanków przy ul. Namysłowskiej / mat. ZTM

 

Jak widać na mapkach, linie 1 i 26 zostaną w pewnym sensie połączone. Tramwaj dojeżdżający do przystanku NAMYSŁOWSKA jako „jedynka” odjedzie z niego jako 26 i odwrotnie. Sprytne.

9
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx