Burzą pustostan przy Kondratowicza

17
Share

Jeden z najbrzydszych budynków Bródna wkrótce zniknie. Co powstanie na jego miejscu?

Pustostan pomiędzy Kondratowicza i Suwalską /fot. targowek.info

Pustostan pomiędzy Kondratowicza i Suwalską /fot. targowek.info

Podobno miała tu być przychodnia, inni mówią, że spółdzielnia krawiecka. Nie powstało nic. Zbudowany w latach 70. XX wieku piętrowy budynek pomiędzy ul. Kondratowicza a Suwalską nigdy nie został ukończony – i przez kilka dekad straszył przypadkowych przechodniów oraz był ryzykowanym placem zabaw dla okolicznych dzieciaków. Aż do teraz.

– Wczoraj idąc Kondratowicza zauważyłam, że rozpoczęła się wreszcie rozbiórka pustostanów między Tesco a Domem Handlowym na przeciwko szpitala. Ciekawi mnie jakie są plany co do zagospodarowania tego terenu? – pisze do nas pani Magda.

Faktycznie, jedno skrzydło budynku już jest zburzone przez ciężki sprzęt. Za jakieś dwa-trzy tygodnie bo „straszydle” nie będzie śladu. A co tu powstanie? Na 99,9 procent nowe osiedle mieszkaniowe. Plany budowy w tym miejscu sporego bloku już kilka lat temu ogłosiła firma Kronos. Na razie jedyne co wiadomo, to że ma on mieć 5 pięter oraz 180 mieszkań, a na parterze powinny znaleźć się sklepy i punkty usługowe o łącznej powierzchni 3600 m2 – ale możemy przypuszczać, że wraz z rozpoczęciem właściwej budowy dowiemy się na ten temat więcej.

Oto jak wygląda to miejsce dziś – oraz prawdopodobnie za jakieś 2-3 lata.

Zresztą, sąsiadujące z rozwalanym pustostanem, oblepione koszmarnymi reklamami „Centrum Handlowe” stojące bezpośrednio przy ul. Kondratowicza, oryginalnie miało być razem z nim częścią jednego kompleksu przychodni/spółdzielni/czegoś tam. Na razie jednak nic nie wskazuje, żeby i ono miało pójść pod kilof…

Koszmarne "Centrum handlowe" przy ul. Kondratowicza /fot. targowek.info

Koszmarnie wyglądające „Centrum handlowe” przy ul. Kondratowicza wciąż działa /fot. targowek.info

17
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx