Burzą pustostan przy Kondratowicza | | targowek.info

Burzą pustostan przy Kondratowicza

Jeden z najbrzydszych budynków Bródna wkrótce zniknie. Co powstanie na jego miejscu?

Pustostan pomiędzy Kondratowicza i Suwalską /fot. targowek.info
Pustostan pomiędzy Kondratowicza i Suwalską /fot. targowek.info

Podobno miała tu być przychodnia, inni mówią, że spółdzielnia krawiecka. Nie powstało nic. Zbudowany w latach 70. XX wieku piętrowy budynek pomiędzy ul. Kondratowicza a Suwalską nigdy nie został ukończony – i przez kilka dekad straszył przypadkowych przechodniów oraz był ryzykowanym placem zabaw dla okolicznych dzieciaków. Aż do teraz.

– Wczoraj idąc Kondratowicza zauważyłam, że rozpoczęła się wreszcie rozbiórka pustostanów między Tesco a Domem Handlowym na przeciwko szpitala. Ciekawi mnie jakie są plany co do zagospodarowania tego terenu? – pisze do nas pani Magda.

Faktycznie, jedno skrzydło budynku już jest zburzone przez ciężki sprzęt. Za jakieś dwa-trzy tygodnie bo „straszydle” nie będzie śladu. A co tu powstanie? Na 99,9 procent nowe osiedle mieszkaniowe. Plany budowy w tym miejscu sporego bloku już kilka lat temu ogłosiła firma Kronos. Na razie jedyne co wiadomo, to że ma on mieć 5 pięter oraz 180 mieszkań, a na parterze powinny znaleźć się sklepy i punkty usługowe o łącznej powierzchni 3600 m2 – ale możemy przypuszczać, że wraz z rozpoczęciem właściwej budowy dowiemy się na ten temat więcej.

Oto jak wygląda to miejsce dziś – oraz prawdopodobnie za jakieś 2-3 lata.

Zresztą, sąsiadujące z rozwalanym pustostanem, oblepione koszmarnymi reklamami „Centrum Handlowe” stojące bezpośrednio przy ul. Kondratowicza, oryginalnie miało być razem z nim częścią jednego kompleksu przychodni/spółdzielni/czegoś tam. Na razie jednak nic nie wskazuje, żeby i ono miało pójść pod kilof…

Koszmarne "Centrum handlowe" przy ul. Kondratowicza /fot. targowek.info
Koszmarnie wyglądające „Centrum handlowe” przy ul. Kondratowicza wciąż działa /fot. targowek.info
PRZECZYTAJ TEŻ:

16 komentarzy na temat “Burzą pustostan przy Kondratowicza

 • 24 maja 2013 o godz. 11:37

  Co powstanie? SŁOIKOLAND :) kolejne osiedle, kolejne sklepy, kolejny syf.

 • 24 maja 2013 o godz. 11:53

  Ja lubię słoiki… Szczególnie z dżemem:-)

 • 24 maja 2013 o godz. 14:40

  JANek jak zwykle dołożyłeś, ale tylko sobie. Teraz to ten budynek nie jest syfem, tylko perłą architektury.
  Krytykujesz to przynajmniej z sensem i z pomysłem na coś innego. Kompleksy zostaw dla siebie.

 • 24 maja 2013 o godz. 15:01

  ty widzisz tam nowy budynek? gratuluje :)

 • 24 maja 2013 o godz. 15:23

  ty nie wyczówasz ironii? Współczuję ;)

 • 24 maja 2013 o godz. 15:24

  wyczuwasz – oczywiście ;)

 • 24 maja 2013 o godz. 15:58

  wyczuwam, jednoczesnie mam wrażenie, że nie ważne co się powie Ty i twoi koledzy z tego portalu macie gotową odpowiedź. Władza niewinna, dobrze, że budują kolejny wieżowiec, przecież to dla naszego dobra!!!

 • 24 maja 2013 o godz. 20:00

  Brak obowiązkowej tablicy informacyjnej budowy sugeruje, że jest to samowola budowlana. Gdzie jest nadzór budowlany????

 • 24 maja 2013 o godz. 20:38

  kiedyś w Ele był sklep z fajerwerkami i pistoletami na kulki (profesjonalne tarcze itp. +18 ), a na dole sklep sportowy! To były czasy! ELO

 • 25 maja 2013 o godz. 10:57

  Jan ale ty głupi jesteś.. Aż mi cię szkoda

 • 27 maja 2013 o godz. 16:38

  Co za bzdury! Budynek, o którym piszecie, nie powstał w latach 70. (z reszta to nawet gołym okiem widać, wystarczy przyjrzeć się jak i czego jest zbudowany). Dobrze pamiętam jak zaczęli go budować, to było gdzieś w latach 90, mniej więcej w tym czasie powstało również Ele. Ele zostało ukończone, budynek, o którym mowa,nie. Miał to być blok mieszkalny! Jak można coś takiego napisać ” oryginalnie miało być razem z nim częścią jednego kompleksu przychodni/spółdzielni/czegoś tam? Co to znaczy „czegośtam”? To ma być profesjonalne dziennikarstwo? Kto to pisze?

 • 28 maja 2013 o godz. 10:34

  Pierwsze papierosy palone na „budowie” i strzelanie fajerwerkami. To były czasy. Kończy się dla mnie pewna epoka. Pzdr dla rocznika 88 ze szkoły podstawowej 308 i gimnazjum 5.

 • 28 maja 2013 o godz. 14:57

  Ja pamiętam, że gdzieś w 1982 ten budynek już stał.

 • 30 maja 2013 o godz. 16:52

  A to Centrum Handlowe Kondratowicza Prezio zalega z ZUSem na mln złotych prokuratura go gania ale kryje jakis koelks z SLD pan ma Konia Drogi Samochód Wille wszystko na rodzine zapisane cały czas zarabia kase ukrywa sie jak jest nalot a on o tym wie i ucieka piwnicami Taka Polska Rzeczywistość ! czy tak powstają bogactwa ? A w tym Centrum Trenował Adamek ;)

 • 31 maja 2013 o godz. 08:09

  W jakich latach 90-tych??? W połowie lat 80 -tych to straszydło stało w budowie, dopiero w czasach uwłaszczenia nomenklatury wykończono jego front i otworzono sklepiki w środku, które wraz z rozwojem supermarketów zaczęly wygasać. Nie mniej budowa też nie zaczęła się w latach 70-tych! ale redktoszyna coś zawsze musi napisać.

 • 1 czerwca 2013 o godz. 22:00

  Te budynki stały już w latach 1974-75, z tym że obecny budynek z bankiem został wykończony na pawilon handlowy, a ten w głębi nigdy nie doczekał się zagospodarowania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.