Koniec Tesco przy Kondratowicza. Dużo nowych dyskontów

21
Share

Wiemy, jaki sklep pojawi się w miejscu zlikwidowanego Tesco na Kondratowicza. Ale to nie jedyna zmiana na lokalnym rynku supermarketów. 

Plotki o zamknięciu Tesco na przeciwko Szpitala Bródnowskiego rozchodziły się już od początku roku, nabrały mocy w październiku, gdy sklep przestał sprzedawać alkohol. Tesco od dawna było skonfliktowane z mieszkańcami sąsiedniego bloku. Bywało nawet, że krewcy sąsiedzi rzucali z balkonów ziemniakami w samochody klientów. Źródłem konfliktu były miejsca parkingowe. Sklep zarzucał, że mieszkańcy stają na jego miejscach postojowych, mieszkańcy, że klienci wciskają się autami na osiedlowe uliczki, zastawiają dojazd śmieciarkom itp.

Może przy okazji zmian pawilon po Tesco przyjedzie remont?  / fot. targowek.info

Może przy okazji zmian pawilon po Tesco przyjedzie remont? / fot. targowek.info

Nie wiemy czy sąsiedzka wojna była przyczyną likwidacji sklepu (mieszkańcy mogą np. sprzeciwić się wydaniu koncesji na alkohol), ale pod koniec listopada na drzwiach Tesco definitywnie pojawiła się kartka informująca o jego zamknięciu, a kilka dni później zdemontowano szyld.

Teraz pojawiło się kolejne ogłoszenie o ofertach pracy w sklepie Aldik, bo to ta sieć wprowadzi się do pawilonu. Aldik wcale nie jest mniejszą wersją słynnej niemieckiej korporacji Aldi. To polska firma z lubelszczyzny. Powstała już 1991 roku, obecnie ma 21 sklepów m.in. w Lublinie, Świdniku, Kraśniku, Rzeszowie i Stalowej Woli.

Inwazję na Warszawę Aldik zaczyna właśnie w naszej dzielnicy i co ciekawe, nie jest to jedyny taki przypadek. Niedawno pisaliśmy, że inna sieć ze wschodniej Polski – Topaz – otwiera u nas dwa nowe sklepy: w remontowanym pawilonie przy bazarku na Trockiej, drugi przy ul. Łojewskiej na Bródnie.

Również w Lublinie w 1994 roku powstała sieć Stokrotka, która w ostatnią sobotę otworzyła pierwszy sklep na Bródnie w galerii przy ul. Rembielińskiej 20 (równocześnie cała Galeria Rembielińska zmieniła nazwę – teraz nazywa się Galeria Renova).  Sieć Stokrotka należy do Grupy Handlowej Emperia i ma kilkaset sklepów w kraju.

Duże zmiany na rynku dyskontów zaczęły się już wiosną, gdy w miejsce Marcpolu przy Kacperku (św. Windentego naprzeciwko PGR) wprowadziły się Delikatesy Wiśniewski, a na Zaciszu Marcpol zastąpiła Biedronka.

Portugalska sieć wciąż wydaje się nienasycona i już planuje otwarcie nowego sklepu, tym razem na Kraśnickiej przy Obi. Stoi tu już specjalnie dla Biedronki wybudowana hala (tutaj zapowiadaliśmy inwestycję). Otwarcie miało być 15 listopada, ale wciąż trwają prace wykończeniowe. Nie wiadomo natomiast, co znajdzie się w także nowej, sąsiedniej hali przy Kraśnickiej.

A wy gdzie robicie zakupy?

21
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx