Na polu PGR powstanie szkoła podstawowa i przedszkole | | targowek.info

Na polu PGR powstanie szkoła podstawowa i przedszkole

To już niemal pewne: na polu PGR przy Gilarskiej powstanie szkoła podstawowa i przedszkole. To będzie pierwsza nowa szkoła na Targówku od przynajmniej 30 lat. 

 

Trwa przedwyborcze ożywienie i prezydent Warszawy oznajmiła w środę, że w budżecie znajdzie się 366 mln zł na budowę i rozbudowę szkół i przedszkoli w Warszawie. Targówkowi przypadnie z tego 25 mln zł na zespół szkolno-przedszkolny.

Gdzie powstanie? Tu już decyzję podejmowały władze dzielnicy i uznały, że najlepsza lokalizacja to pole PGR przy Gilarskiej. Miejscowy plan zagospodarowania przeznacza 2-hektarową działkę na oświatę, teren jest wolny, więc można budować niemal od razu.

 

Działkę pod szkołę zaznaczyliśmy na zielono. Na pozostałych częściach pola PGR będą bloki o gabarytach Zielonego Zacisza / fot. ANR
Działkę pod szkołę zaznaczyliśmy na zielono. Na pozostałych częściach pola PGR powstaną bloki o gabarytach Zielonego Zacisza / fot. ANR

 

Na poprzedniej sesji rady dzielnicy burmistrz tłumaczył, dlaczego szkoła nie powstanie na Elsnerowie przy Janowieckiej, dla uczniów z Osiedla Wilno. Okazuje się, że tam byłoby to trudniejsze ze względów formalnych.

Szkoły potrzebne są w obu miejscach, bo w naszej dzielnicy żadnej nie zbudowano od ponad 30 lat. Ta na polu PGR przejmie zapewne część uczniów z obleganych szkół nr 52 i 84 na Zaciszu i ze 114 na Targówku. Szybko pojawią się też nowi uczniowie, bo deweloperzy już starają się o pozwolenia na budowę na polu PGR.

Formalnie pieniądze na budowę szkoły Rada Warszawy przyzna na sesji we wrześniu. W tym roku za 100 tys. zł powstanie koncepcja. W kolejnych latach będzie trwała budowa, według zapowiedzi, pierwsi uczniowie pójdą do szkoły we wrześniu 2018 roku. Niestety nie ma szans, żeby do tego czasu gotowa była ulica Nowotrocka, przy której powinna znajdować się nowa szkoła. Dlatego na początku dojazd do niej będzie prowadził ulicą Gilarską.

 

Na zdjęciu na górze Hanna Gronkiewicz-Waltz prezentuje mapę Warszawy z nowymi szkołami. Na jaką dzielnicę wskazuje pani prezydent?  (fot. Urząd Miasta)

 

PRZECZYTAJ TEŻ:

15 komentarzy na temat “Na polu PGR powstanie szkoła podstawowa i przedszkole

 • 27 sierpnia 2015 o godz. 08:14

  Zanim przejdziemy do nowych obietnic pani prezydent, wpierw rozliczmy poprzednie obietnice przedwyborcze.

 • 27 sierpnia 2015 o godz. 09:41

  „deweloperzy już starają się o pozwolenia na budowę na polu PGR” – jakim cudem, skoro wymagane jest do tego prawo do dysponowania nieruchomością na cele budowlane? Czy to tylko taki dziennikarski rozpęd?

 • 27 sierpnia 2015 o godz. 10:09

  Rysiek ale zanim kupią te pole najpierw muszą rozeznać grunt. Nikt w ciemno kupować nie będzie, a przygotowania do wystąpienia o pozwolenie nikt im nie broni robić. Jak kupią to szybciej wystąpią o pozwolenie. Co cię tu tak dziwi?

 • 27 sierpnia 2015 o godz. 10:16

  bez budowy NOWOTROCKIEJ ?, no to do pędzących gilarską aut dojdą ciężarówki wypełnione materiałami budowlanym i ciężki sprzęt.

 • 27 sierpnia 2015 o godz. 11:39

  Brawo !!!
  Ale informacja o zapędach deweloperów już martwi. Marzył mi się w tym miejscu jakiś ogólnodostępny obiekt sportowy w postaci 400 metrowej :) bieżni i innych urządzeń. Więcej by było z tego pożytku niż nowych bloków.

 • 27 sierpnia 2015 o godz. 12:44

  Raczej przydałaby się budowa Gimnazjum z salą sportową z prawdziwego zdarzenia! Gdzie te wszystkie dzieci ze SP mają się w naszej dzielnicy uczyć? O tym nikt teraz nie myśli…..

 • 27 sierpnia 2015 o godz. 17:03

  Spokojnie, szkoła na Elsnerowie powstanie do 2035 roku więc po prostu należy uzbroić się w cierpliwość a decyzję o dziecku odłożyć na później :-)

 • 27 sierpnia 2015 o godz. 17:23

  oby nic nie powstało, dopiero zaczną się korki i zrobi się prawdziwe mrowisko, niech teren stoi pusty jak dotychczas

 • 27 sierpnia 2015 o godz. 20:00

  bez budowy Nowotrockiej? masakra!

 • 27 sierpnia 2015 o godz. 20:37

  Kilovolt – wszystko fajnie pięknie, ale typ zabudowy określa plan miejscowy. Wystąpić o warunki zabudowy owszem, można, jeśli nie ma planu miejscowego, wówczas nie trzeba być właścicielem terenu aby je uzyskać. Tutaj plan jest, więc nie rozumiem tego co tu napisano…

 • 28 sierpnia 2015 o godz. 20:57

  Szkoła pewnie prywatna

 • 29 sierpnia 2015 o godz. 22:16

  A co z Nowotrocką? Może by się tak władze Targowka upomniały o tę inwestycje ?!

 • 1 września 2015 o godz. 20:50

  hahaha ale jaja.

  co robia przy stadninie koni? ktos cos wie? koparki , góry, wyrownywanie

 • 23 października 2015 o godz. 18:18

  Park rekreacyjny , wypoczynkowy i szkoła to tak. Ale nie bloki – nie bloki!!!!!!!
  Przestańcie budować kolejne blokowisko! Ludzie nie maja gdzie uprawiac sportu, spacerowac – po prostu żyć poza pracą.
  „Zielone” zacisze to komedia. Tam nie ma nic zielonego- są ciasne bloki-więzienie z płotem, smrody z Kondratowicza i wielki nieustający hałas i huk samochodów!!!! Oszuści okłamujecie ludzi takim nazwami, powinno to byc karalne. Precz z deweloperami z Bródna, zaproście ogrodników.

 • 12 sierpnia 2017 o godz. 00:07

  To prawda na Bródnie nowe osiedla bloki które powstają
  na terenie PGR to ktoś zapłacił słono.Mieszkać na przeciwko
  cmentarza. Wolałabym Park linowy, rekreacyjny po co niszczyć naturę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.