Tour de Pologne przejedzie przez Targówek

11
Share

Już niedługo nasłynniejszy wyścig kolarski w Polsce przejedzie przez Targówek. Sprawdźcie, gdzie i kiedy będziecie mogli spotkać kolarzy z całego świata.

 

Dziś w Warszawie odbywa się maraton – ale daleko poza naszą dzielnicą. Kolejna wielka impreza sportowa w mieście jednak nas nie ominie. Już 12 lipca 2016 przez Targówek przejadą najlepsi kolarze świata startujący w 73. wyścigu Tour de Pologne!

Tour de Pologne to jeden z najstarszych organizowawych cyklicznie wyścigów kolarskich na świecie. Odbywa się co roku niemal bez przerwy od 1928 roku. Obecnie ma prestiżową rangę UCI WorldTour, czyli należy do tej samej kategorii co np. legendarne Giro d’Italia czy Tour de France.

 

fot. Facebook/Tour de Pologne

Tour de Pologne w Warszawie / fot. Facebook/Tour de Pologne

 

Tegoroczna edycja Tour de Pologne ma 1168 km długości i odbywa się pod hasłem „Szlakiem historii”. Większa część zaczynającej się 12 lipca imprezy odbywa się w górach – ale pierwszy etap będzie miał miejsce w naszej okolicy.

Tegoroczny wyścig rozpocznie się w Radzyminie, miejscu słynnej bitwy z czasów wojny polsko-bolszewickiej z 1920 roku. Pierwszego dnia zmagań kolarze pokonają 138 kilometrów. Meta będzie na Placu Teatralnym w Warszawie, a główna część etapu to trudne technicznie kryterium uliczne po centrum miasta – 8 rund po 13,8 km każda.

Nim jednak kolarze dotrą do centrum, przejadą przez Zacisze i Targówek Mieszkaniowy! Którędy dokładnie pojadą?

Uczestnicy Tour de Pologne przyjadą na Targówek we wtorek 12 lipca od strony Radzymina, a bezpośrednio z Ząbek. Wjadą przez niedawno wyremontowany przejazd kolejowy w dziurawą, pozbawioną chodników ulicę Łodygową, na której końcu, przy jednym z najniebezpieczniejszych skrzyżowań w mieście, skręcą w lewo w Radzymińską. Dalej będą jechać tą ulicą cały czas prosto, mijając m.in. główny objazd budowy metra przy Gorzykowskiej (który zapewne będzie wtedy całkowicie zamknięty). Potem przejadą pod wiaduktem kolejowym na Pragę, w stronę alei Solidarności, a potem przez Most Świętokrzyski do centrum Warszawy.

Na mapie 1. etap Tour de Pologne 2016, prowadzący przez Targówek, wygląda tak:

 

 

Dokładnych godzin przejazdu jeszcze organizatorzy Tour de Pologne nie podają, jednak start w Radzyminie odbędzie się 12 lipca o godzinie 13:25, więc możemy się domyślać, że kolarze dotrą na Targówek kilkadziesiąt minut później, w okolicach 14:00-14:30.

Lista startowa też jeszcze nie jest w pełni znana, jednak do wyścigu zgłosiły się najlepsze zawodowe drużyny kolarskie świata (m.in. AG2R La Mondiale i Astana). Możemy się spodziewać kolarzy na światowym poziomie. 12 lipca 2016 r. na Targówku na pewno będzie ciekawie!

 

 

11
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx