Mural Sepe na Targówku gotowy. Jak wam się podoba?

22
Share

Na ślepiej ścianie kamienicy przy ul. Rogowskiej (tuż przy św. Wincentego) można już oglądać nowy, wielki mural.

 

Mural, który powstał w ramach tegorocznej edycji festiwalu Street Art Doping w Warszawie, zapowiedzieliśmy na targowek.info na początku października. Dzisiaj jest już gotowy.

Jego autorem jest polski artysta Michał „Sepe” Wręga, którego prace można zobaczyć na murach m.in. Oslo, Pragi, Berlina, Stambułu, Mediolanu, a od dziś też warszawskiego Targówka. „Sepe” jest absolwentem Wydziału Grafiki i Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie oraz Wydziału Architektury Krajobrazu w SGGW. Oprócz street artu, coraz bardziej doceniane jest jego malarstwo. Miał już wystawy w galeriach w Londynie i Zurychu.

Jeszcze pachnący farbą mural na ulicy Rogowskiej/św. Wincentego na Targówku nosi tytuł „System Edukacji” i w czwartek wygląda tak:

 

fot. targowek.info

„System Edukacji”, aut. Sepe, Targówek–Warszawa/ fot. targowek.info

 

W opisie pracy czytamy, że praca Sepe to „gorzki komentarz do coraz wyraźniejszego kryzysu systemu wartości dotykającego nie tylko polską, ale i ogólnoświatową politykę i podległe jej media. Posługując się groteskową metaforą teatrzyku kukiełkowego, autor zwraca uwagę na coraz bardziej jaskrawą i niepokojącą >retorykę wojny<”.

Jak wam się podoba nowy mural na Targówku?

 

wszystkie zdjęcia: targowek.info

22
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx