Stacja Veturilo pod Rampą już nie wróci. Właśnie została przeniesiona w nowe miejsce

16
Share

Sieć warszawskich rowerów miejskich przeniosła popularną stację z Parku Wiecha. Niestety, ze smutnego powodu.

 

Nowy sezon w publicznej wypożyczalni rowerów Veturilo rozpoczął się miesiąc temu, ale jedna ze stacji na Targówku nie „obudziła się” ze snu zimowego. Chodzi o stację w Parku Wiecha pod teatrem Rampa. Była popularna w okolicy, lecz niestety nie tylko z powodu dużej liczby wypożyczeń.

Publiczne rowery pod Rampą były także często kradzione i dewastowane. Choć teoretycznie w parku jest szczątkowy monitoring, niewiele on pomógł. Dewastacje rowerów zdarzały się w zeszłym roku tak często, że Veturilo postanowiło zlikwidować całą stację.

Na pocieszenie, nie zniknęła ona całkowicie z dzielnicy, tylko została przeniesiona o kilkaset metrów, na skrzyżowanie ul. św. Wincentego i Kołowej. Wczoraj trwały ostatnie prace przy budowie w nowej lokalizacji. Jest możliwe, że jej uruchomienie nastąpi nawet dzisiaj.

Skrzyżowanie Wincentego i Kołowej jest bardziej uczęszczane niż okolice teatru, więc zapewne złodziejom i idiotom będzie trudniej niszczyć publiczny sprzęt w tym miejscu. Tyle, że teraz w Parku Wiecha, podstawowym miejscu kultury i wypoczynku dla całego Targówka Mieszkaniowego, nie ma żadnej stacji wypożyczalni rowerów.

 

Stacja Veturilo pod teatrem Rampa – to zdjęcie jest już archiwalne /fot. targowek.info

16
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx