Radni Targówka wychodzą z letargu i zabierają głos w sprawie obwodnicy | targowek.info

Radni Targówka wychodzą z letargu i zabierają głos w sprawie obwodnicy

Dziś specjalna sesja rady dzielnicy Targówek na temat projektu Obwodnicy Śródmieścia. Nad czym będą debatować radni?

 

Wciąż trwają konsultacje na temat zaproponowanego przez miasto przebiegu „naszego” odcinka obwodnicy, mającej połączyć rondo Wiatraczna na Grochowie z ul. Radzymińską na Targówku.

Jak dokładnie ma przebiegać i wyglądać ta trasa, z jednopoziomowymi skrzyżowaniami i wielkim węzłem przy Radzymińskiej, pisaliśmy tutaj (kliknij).

O tym, że przeciwko wielu zaproponowanym rozwiązaniom – nie tylko na Grochowie, ale i na Targówku – ostro protestują radni Pragi-Południe, pisaliśmy tutaj (kliknij).

Wreszcie, blisko miesiąc po ujawnieniu planu obwodnicy, głos zabierają także radni Targówka. Sesja poświęcona w całości temu tematowi odbędzie się we wtorek 21.11. o godz. 20 w sali konferencyjnej urzędu przy ul. Kondratowicza 20.

Zebranie się na sesji zajęło radnym tak dużo czasu, bo – przypomnijmy – rządząca dzielnicą koalicja PO i Spółdzielni Mieszkaniowej „Bródno” wisi na włosku po tym, jak na poprzedniej sesji większością jednego głosu odwołano przewodniczącego rady Targówka z PO – pisaliśmy o tym tutaj (kliknij). Od tego czasu trwa pat i zakulisowe targi na temat rozwiązania tej sytuacji, czyli albo wyboru nowego przewodniczącego przez odbudowaną obecną koalicję, albo zmianę koalicjatów i powstanie sojuszu np. Spódzielni z PiS. Dzisiejsza sesja w sprawie obwodnicy odbywa się właśnie na wniosek radnych PiS-u.

Nad czym będą debatować radni?

Zaproponowane przez PiS stanowisko Rady Dzielnicy Targówek w sprawie koncepcji budowy obwodnicy śródmiejskiej jest dużo łagodniejsze i spokojniejsze niż wspomniany wcześniej protest radnych z Pragi Południe – oraz inaczej rozkłada akcenty:

Przede wszystkim radni podtrzymują postulat jak najszybszego rozpoczęcia budowy całej wschodniej części obwodnicy – od ronda Wiatraczna aż do ronda Żaba (jak połączyć obwodnicę z tym rondem – pisaliśmy tutaj). Poza tym postulują zaprojektowanie bezkolizyjnych skrzyżowań z Trasą Świętokrzyską i ul. Księżnej Anny, a także bezkolizyjnego wjazdu na obwodnicę z Radzymińskiej. Wnioskują też o przeanalizowanie bezpośredniego połączenia obwodnicy z ul. Ziemowita oraz zaprojektowanie ciągów pieszych wraz z zejściem na południową stronę Radzymińskiej i dojściem do przystanku „Piotra Skargi”.

Dla ścisłości – tak brzmi projekt stanowiska zgłoszony przez radnych PiS. Czy w takiej formie poprą go pozostali radni, przekonamy się dziś po godzinie 20. wieczorem.

Inną kwestią jest, czy to stanowisko da jakikolwiek efekt. Przypomnijmy, że za rozpoczęciem budowy Trasy i Mostu Krasińskiego radni Targówka jednogłośnie głosowali aż dwa razy. Ostateczną decyzję władz Warszawy znamy aż za dobrze.

 

zdjęcie na górze: wizualizacja obwodnicy Śródmieścia na Targówku / mat. UM Warszawa

PRZECZYTAJ TEŻ:

10 komentarzy na temat “Radni Targówka wychodzą z letargu i zabierają głos w sprawie obwodnicy

 • 21 listopada 2017 o godz. 09:08

  No tak, można dać studentowi budownictwa 2000 zł za zrobienie wizualizacji, potem sobie ją rozwiesić na ścianach i obok niej pogadać, wydrukować „stanowisko” i… no jeszcze opublikować w mediach, bo wybory coraz bliżej.

 • 21 listopada 2017 o godz. 09:20

  Teraz wyjdzie, czy przy zamianie „elit” w dzielnicy dojdzie do konstruktywnej rozmowy, czy będa się nawzajem na siebie gniewać… oczywiście w interesie mieszkańców

 • 21 listopada 2017 o godz. 10:44

  Te wszystkie konsultacje, wizualizacje, partycypacje… Obłuda, udawanie, BEZSILNOŚĆ. Głupi naród głosuje, a wybrańcy balują przez kilka lat w ciepełku za nasze, przelewając z pustego w próżne.
  Na Targówku jest 25 opłacanych na darmo radnych, którzy nie mają NIC DO POWIEDZENIA, bo decyduje miasto.
  Co będzie przy obwodnicy? Ekrany, wygon, estakady, zburzenie ciekawych zabytków, kilka nowych bloków z dentystą, bankiem, żabką, alkoholami 24h, może skrawek terenu pod lidla.

 • 21 listopada 2017 o godz. 12:53

  Dlaczego nikt nie mówi o Nowostalowej? Miała być przebita od Pratulińskiej. Nowy, lokalny wyjazd z osiedla jest konieczny, bo Radzymińska po wybudowaniu obwodnicy zatka się na amen. A obwodnica w ogóle jej nie uwzględnia.

 • 21 listopada 2017 o godz. 13:46

  Nie bądzmy smieszni…. wychodzą z letargu bo wyboru będą. To już przecież było tyle razy :) i lemingi to łykają… ale , że REDAKCJA TO ŁYKA?! To już trochę żałosne

  Obwodnicy szybko nie będzie. Oni jednej drogi nie mogą zbudować, a wy chcecie całą SIEĆ DRÓG w naszej dzielnicy

 • 21 listopada 2017 o godz. 15:00

  do Letarg 24h: całkowita zgoda. Ktoś przytuli pare baniek na planach i głupich pomysłach a najwazniejszych inwestycji po prostu nie ma i nie będzie .

 • 21 listopada 2017 o godz. 20:31

  Wśród radnych PiS mamy kilkoro, szeroko postawionych notabli na wysokim szczeblu i przy korycie, że nie chciało im się przez 2 lata tyłka ruszyć. A teraz facjaty na rok przed wyborami widoczne częściej. Ja bym się chciał zapytać radnych co będę mówić za rok podczas kampanii. Wybierz mnie, bo nic nie zrobiłem. A swoja droga jaki trzeba mieć tupet, zeby byc ministrem i radnym. Toz to nie wstyd dla katolika i prawicowca panstwo podwojnie doić?

 • 22 listopada 2017 o godz. 07:59

  Banana bay – o czym Ty człowieku mówisz – jacy z nich katolicy !? To faryzeusze – bardzo religijni tylko na pokaz, pod publiczkę.Mówię nie tylko o naszych radnych, ale w ogóle o tej chmarze ” rozmodlonych” przed kamerami władców, którzy w praktyce gardła by swoim oponentom poprzegryzali.

 • 22 listopada 2017 o godz. 09:33

  Do Anonim. Zgadzam się z tobą, dlatego ja do takiego kościoła nie chce należeć. Na przykład taki radnych z wąsem rozdawał ulotki w kościelnych lasach i wisiał na płocIe. A teraz jest szafarzem dojnej zmiany w resorcie u Ziobry. To taki lokalny lizodup.

 • 22 listopada 2017 o godz. 18:06

  Ul. Księcia Ziemowita nie może zostać przyłączone do trasy przelotowej ! Jest to mała, lokalna ulica dojazdowa do budynków mieszkalnych. Skrzyżowanie Ziemowita/Naczelnikowska jest bardzo niebezpiecznym miejscem, gdzie dochodzi do wielu wypadków i dla tego wskazanym jest aby pozostało skasowane jak najszybciej. Ponadto odcinek obwodnicy od ul. Rybieńskiej do ul. Birżańskiej powinien zostać odgrodzony tunelem akustycznym w celu wyeliminowania hałasów z czterech pasów ruchu ponieważ budynki znajdujące się w tym rejonie oddalone są od jezdni o kilka metrów. Na chwilę obecną hałas jest uciążliwy a należy spodziewać się, że w chwili ukończenia obwodnicy śródmiejskiej (2023r.) ruch kołowy nasili się wielokrotnie. Możliwość dojazdu do ul. Księcia Ziemowita jest zapewniona w planie budowy obwodnicy z kierunków : Dworzec Wileński, Szwedzka, Ząbkowska, Rondo Wiatraczna, Solidarności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.