Załatw sobie autobus

2
Share

Umieracie w ścisku w porannym 190? Wkurzają was ciągłe zmiany trasy 512? Poproście więc radnych z Targówka o interwencje w ZTM. Pomogą… o ile jesteście urzędnikami.

Pamiętacie nasz niedawny tekst o radnych z Targówka, którzy przez całe lato i jesień kompletnie nie interesowali się komunikacją miejską w naszej dzielnicy – jakby np. zamknięcie placu Wileńskiego nie odcięło Targówka od reszty miasta – ale za to za prośbę urzędników z Kondratowicza napisali aż trzy interpelacje z rzędu w sprawie autobusów linii 140?

fot. MZA

Uprzejmie informujemy, że nie minął miesiąc i… Zarząd Transportu Miejskiego błyskawicznie i bez większego sprzeciwu spełnił te prośby! Teraz, tak jak postulowała w swoich interpelacjach radna Joanna Mroczek, autobus linii 140 odjeżdżający z Dworca Wschodniego o godz. 7:45 (tak, konkretnie ten jeden) jest większy niż poprzednio. Zaś 140 jadące w przeciwną stronę i wcześniej zatrzymujące się tuż obok Urzędu Dzielnicy Targówek dokładnie o godzinie 16:00, teraz podjeżdża tam równo 10 minut później.

Dlaczego te zmiany były takie ważne i to w tych konkretnych autobusach? Podając argumenty za drugą z tych zmian, radna Mroczek nie kryła, że właśnie o godz. 16:00 kończy się praca w Urzędzie Dzielnicy. A kolejny kurs był dopiero po półgodzinie. Reszty łatwo można się domyślić. Dzięki obecnym zmianom utrudzeni urzędnicy po skończonej pracy nie muszą już tracić ani jednej cennej minuty w oczekiwaniu na autobus, który dowiezie ich do domów. Zaś rano dojeżdżając do tej samej pracy wreszcie mają luźniej i przyjemniej. Prawda, że to piękne?

I tylko szkoda, że takie np. autobusy linii 190 – które docierając w porannym szczycie na Targówek często są tak gigantycznie zatłoczone, że nie można do nich wsiąść – nie przejeżdżają obok Urzędu Dzielnicy. Jesteśmy dziwnie pewni, że wtedy urzędnicy i radni szybciutko załatwiliby jeśli nie większe pojazdy, to przynajmniej lepszą częstotliwość kursowania.

P.S. Pamiętajcie, że w Nowy Rok i święto Trzech Króli Urząd Dzielnicy Targówek jest zamknięty. Więc w te dni autobusy 140 nie kursują w ogóle.

2
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx