Gdzie przenieść bazarek – są dwie lokalizacje | | targowek.info

Gdzie przenieść bazarek – są dwie lokalizacje

Kupcy rozmawiają z władzami dzielnicy o przeniesieniu bazarku z Trockiej. Najbardziej prawdopodobna jest przeprowadzka kawałek dalej, na parking koło pętli autobusowej.

 

Likwidacji bazarku przy Trockiej w obecnej formie nie da się uniknąć, bo dokładnie w jego miejscu znajdzie się stacja metra Trocka (nazywana też Targówek II). Jako pierwsi alarmowaliśmy prawie rok temu, że o nowej lokalizacji dla kupców trzeba myśleć już teraz, żeby później ich przenosiny nie opóźniły inwestycji.

Wygląda na to, że  rozmowy już się zaczęły. Wiceburmistrz Janusz Marczyk odpisał niedawno na interpelację radnego Jędrzej Kunowskiego w sprawie bazarku. Z odpowiedzi wynika, że w ratuszu doszło do spotkania Marczyka z przedstawicielami Stowarzyszenia Kupców Trocka. Przedstawiono im dwie lokalizacje:

 • duży teren między blokami przy Zamiejskiej, szkołą a ul. Trocką
 • parking między pętlą autobusową a pawilonami z piekarnią – też przy Trockiej, ale w drugą stronę od obecnego bazarku.

Według burmistrza Marczyka obie lokalizacje zostały wstępie zaakceptowane przez kupców. Bardziej prawdopodobna jest ta druga działka, bo na pierwszą ma ochotę RSM Praga, które od dawna ma w planach wybudowanie tu bloku z domem kultury na parterze. Do drugiej działki nie ma roszczeń, a w miejskich planach jest ona przeznaczona na inwestycje celu publicznego i usługi.

Bazarek wyląduje więc prawdopodobnie tu:

bazarek_Google
Nowy bazarek powstanie prawdopodobnie w miejscu tego parkingu / fot. Google Maps

Kupcy dostaną wkrótce podkłady geodezyjne tego terenu. Maja się zastanowić, jak rozmieścić pawilony, żeby dobrze zorganizować handel na bazarku. Obie strony są zgodne, że nowy bazarek musi mieć porządny parking, bo brak miejsc parkingowych to największa wada tego obecnego. Umowy kupców kończą 31 grudnia 2013 i pewnie jak co roku zostaną przedłużone o rok.

PRZECZYTAJ TEŻ:

17 komentarzy na temat “Gdzie przenieść bazarek – są dwie lokalizacje

 • 18 września 2013 o godz. 10:12

  Jeśli ma być bazar na miejscu parkingu to mam obawy, że się tam nie zmieści. Jest za blisko pętli, ludzie będą wchodzić prosto pod autobusy. Może trzeba będzie zburzyć dawny Sam Vega i tę pokręconą budowlę z piekarnią, solarium itd. Zawsze jest jeszcze plac naprzeciwko pętli, między Korzona a Orańską, gdzie też jest parking.

 • 18 września 2013 o godz. 12:19

  Jeślia być meteo to pętla niech będzie nad metrem jak a Młocinach czy Okęciu a bazar tam, gdzie dzisiaj pętla. Sam parking przy pętli jest o wiele za mały.

 • 18 września 2013 o godz. 13:25

  „Kupcy rozmawiają z władzami dzielnicy”, a dlaczego nikt nie rozmawia z mieszkańcami?! Jak zwykle załatwiają coś pod stołem. Nic o nas bez nas!

 • 18 września 2013 o godz. 14:55

  To pewnie trzeba będzie przerobić plac zabaw i boiska na parkingi, inaczej się to wszystko nie pomieści.

 • 18 września 2013 o godz. 15:44

  Czy Ty SMOKU sugerujesz, że likwidacja terenów zielonych, boiska, placu zabaw itd przejdzie? Moim zdaniem na pewno nie. Mieszkańcy się na to delikatnie rzecz ujmując nie zgodzą – z prostej przyczyny – to jedno z ostatnich takich miejsc na Targówku. Mam tu na myśli tak dużych i zadbanych. Może chociaż jedno takie miejsce zostanie, gdzie nie jest ustawiony przez geniuszy z RSM Praga blok na bloku tak, że ludzie sobie w okna patrzą i widzą co kto je na kolacje :)

 • 18 września 2013 o godz. 16:50

  Ciekawe czy nowy bazarek będzie też wyglądał jak z lat 90 czy z „trzeciego świata”.

 • 18 września 2013 o godz. 18:37

  Teren gminy na rogu Sw. Wincentego i Obwodowej to dobry teren, aktualnie bardzo zaniedbany i wymagający natychmiastowego zagospodarowania.

 • 18 września 2013 o godz. 18:49

  No tak niech go postawią zamiast metra w końcu taki potrzeby a do tego ładny czysty po prostu targówkowy. Oj co to będzie za linia metra z bazarkiem tylko u nas. LUDZIE opamiętajcie się czy nie macie z grosz wyczucia estetyki – postawią budy z dykty po co to ma tu stać!!!

 • 18 września 2013 o godz. 20:02

  Teren przy Zamiejskiej jest lepszy, bo jest więcej miejsca. Przy pętli nie będą mogli zaparkować nawet dostawcy.

 • 19 września 2013 o godz. 07:55

  Teren przy pętli to głupota. RSM nei ma żadnych praw do gruntu przy Zamiejskiej, tam gdzie wesołe miasteczko czasami stoi. Miejsce idealne, duży teren. Tylko, jak pisze JAN nalezy zadbac, aby był to bazar estetyczny. Powstaje teraz an banach, albo jak na Marywilskiej – hala targowa, z zachowaniem skali oczywiście.

 • 19 września 2013 o godz. 10:12

  Ten jak to podszywacz. Spadaj sloju. Ja proponuje bazarek zamiast petli. I tak niedlugo skasuja nam polowe autbusow i nas odetna od Wawy. A glupi ten kto mysli ze bedzie metro.

 • 19 września 2013 o godz. 10:14

  Jan*
  Wiecie jak to bedzie z tym blokiem rsm na placu? Bawi mnie ze dom kultury bedzie hahababa przeciez to pod publike. Tam beda kolejne sklepy

 • 19 września 2013 o godz. 11:15

  Zdecydowanie na Zamiejskiej i jak wcześniej mówili niech będzie porządnie zagospodarowane, z parkingiem dla klientów.

 • 19 września 2013 o godz. 14:07

  Zamiejska lepsza! Teren większy, idealnie na bazarek. RSM niech się wypcha tymi blokami, i tak jest ich pełno na Targówku, potrzeba i innych miejsc, a nie tylko bloki, bloki, wszędzie bloki!

 • 22 września 2013 o godz. 17:46

  Tez uwazam ze idealnym terenem jest teren przu ul Zamiejskiej! Duzy z mozliwoscia parkingu przy ul Trockij

 • 27 lutego 2014 o godz. 23:00

  Mieszkam na Targówku w pobliżu planowanej stacji metra i też mam pogląd na temat bazarku- najlepsza lokalizacja to teren przy Zamiejskiej/Trockiej-jest dużo większy i z łatwym dojazdem !! Teren- miejsce obecnego parkingu przy piekarni jest stanowczo za mały na bazarek!!!Bazarek winien być z prawdziwego zdarzenia, a nie obecnie te obskurne budy z wyglądem odrażającym każdego!!!

 • 28 lutego 2014 o godz. 11:21

  Anna, założę się że jesteś grubym trollem z pryszczami ukrytymi pod toną tapety lub problemem cellulitowym. Jeśli nie podoba ci się bazar, po co tam chodzisz? A jeśli nie chodzisz, po co wymądrzasz się nt jego lokalizacji?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.