Gdzie przenieść bazarek – są dwie lokalizacje

17
Share

Kupcy rozmawiają z władzami dzielnicy o przeniesieniu bazarku z Trockiej. Najbardziej prawdopodobna jest przeprowadzka kawałek dalej, na parking koło pętli autobusowej.

 

Likwidacji bazarku przy Trockiej w obecnej formie nie da się uniknąć, bo dokładnie w jego miejscu znajdzie się stacja metra Trocka (nazywana też Targówek II). Jako pierwsi alarmowaliśmy prawie rok temu, że o nowej lokalizacji dla kupców trzeba myśleć już teraz, żeby później ich przenosiny nie opóźniły inwestycji.

Wygląda na to, że  rozmowy już się zaczęły. Wiceburmistrz Janusz Marczyk odpisał niedawno na interpelację radnego Jędrzej Kunowskiego w sprawie bazarku. Z odpowiedzi wynika, że w ratuszu doszło do spotkania Marczyka z przedstawicielami Stowarzyszenia Kupców Trocka. Przedstawiono im dwie lokalizacje:

  • duży teren między blokami przy Zamiejskiej, szkołą a ul. Trocką
  • parking między pętlą autobusową a pawilonami z piekarnią – też przy Trockiej, ale w drugą stronę od obecnego bazarku.

Według burmistrza Marczyka obie lokalizacje zostały wstępie zaakceptowane przez kupców. Bardziej prawdopodobna jest ta druga działka, bo na pierwszą ma ochotę RSM Praga, które od dawna ma w planach wybudowanie tu bloku z domem kultury na parterze. Do drugiej działki nie ma roszczeń, a w miejskich planach jest ona przeznaczona na inwestycje celu publicznego i usługi.

Bazarek wyląduje więc prawdopodobnie tu:

bazarek_Google

Nowy bazarek powstanie prawdopodobnie w miejscu tego parkingu / fot. Google Maps

Kupcy dostaną wkrótce podkłady geodezyjne tego terenu. Maja się zastanowić, jak rozmieścić pawilony, żeby dobrze zorganizować handel na bazarku. Obie strony są zgodne, że nowy bazarek musi mieć porządny parking, bo brak miejsc parkingowych to największa wada tego obecnego. Umowy kupców kończą 31 grudnia 2013 i pewnie jak co roku zostaną przedłużone o rok.

17
0
Co myślisz na ten temat? Napisz swój komentarzx