Św. Wincentego zmienia się w ruinę | | targowek.info

Św. Wincentego zmienia się w ruinę

Jest spora szansa, że nim doczekamy się generalnego remontu ul. św. Wincentego, jedna z głównych ulic Targówka zmieni się w zupełne slumsy.

Przygotowania do wielkiego remontu ul. Świętego Wincentego toczą się w ślimaczym tempie i wcale nie jesteśmy pewni, co nastąpi szybciej: odnowienie ulicy, czy jej kompletna ruina. O katastrofalnym stanie tutejszej nawierzchni wie każdy, kto miał nieszczęście jechać nią samochodem lub miejskim autobusem (czyli każdego dnia dziesiątki tysięcy ludzi). Załatanie wszechobecnych dziur jest – przynajmniej wg urzędników – niemożliwe, no bo przecież „za chwilę” będzie generalny remont. Opóźniony od lat…

Rudera przy ul. św. Wincentego / fot. targowek.info
Rudera przy ul. św. Wincentego / fot. targowek.info

Ale zmasakrowana jezdnia nie jest jedynym problemem ulicy. Budynki stojące w pasie przyszłej poszerzonej drogi znajdują się w coraz gorszym stanie. Dotychczasowi najemcy je opuszczają, a właściciele ich nie remontują, no bo „wkrótce” mają być zburzone pod nową jezdnię. Lecz o remoncie słychać niewiele, za to doskonale słychać i widać co innego. Oddajmy głos naszemu czytelnikowi Pawłowi:

Na ulicy Św. Wincentego 53, tuż za przystankiem ZTM, do niedawna znajdował się pub. Ale na wiosnę tego roku pub został zlikwidowany, a w pozostawionej samej sobie ruderze osiedliły się osoby. Właściwie cały dzień toczą się tam pijackie libacje oraz awantury. Biorąc pod uwagę, że owo miejsce znajduje się w odległości 10 metrów od przystanku, nie muszę chyba pisać jakie jest to uciążliwe dla pasażerów. Często zdarza się że osoby te są agresywne a swoim wyglądem odstraszają szczególnie dzieci. Pomimo zgłoszenia sprawy do Straży Miejskiej i innych organów od kilku miesięcy nikt nie reaguje. Sam budynek jest w fatalnym stanie technicznym, nie posiadając jednej ze ścian, co jest również niebezpieczne dla tych dzikich lokatorów…

– pisze pan Paweł w mejlu wysłanym na adres naszej redakcji.

Zmianę sytuacji przy Wincentego 53 nieźle obrazuje porównianie zdjęcia tego miejsca sprzed parunastu miesięcy (fot. Google Street View) oraz sprzed paru dni (fot. targowek.info):

[beforeafterpics id=’8′ image_before=’http://www.targowek.info/wp-content/uploads/2013/09/wincentego_google.jpg’ image_after=’http://www.targowek.info/wp-content/uploads/2013/09/wincentego_dzis.jpg’ animateintro=” introdelay=” introduration=” showfulllinks=” /]

 

Wielka przebudowa św. Wincentego będzie „już za rok” (od lat powtarzają to włodarze naszej dzielnicy), więc wyremontowanie, a nawet rozbiórka zrujnowanego budynku nikomu się nie opłaca. Można tylko próbować doraźnie uspokajać „mieszkańców” rudery. Ale straż miejska nie pojawia się tam zbyt często:

Od początku roku do końcówki sierpnia mielismy tylko jedno zgłoszenie dotyczące zakłócania porządku w tym miejscu. Strażnicy czasem interweniują sami, ale niewiele mogą zdziałać, szczególnie gdy mieszkańcy częściej informują o zagrożeniu media niż straż miejską. Prosimy o informację, a będziemy interweniować częściej.

– mówi nam pani Katarzyna Dobrowolska z warszawskiej straży miejskiej.

No więc my już strażników o ruderze pod numerem 53 poinformowaliśmy. Ale zapomnieliśmy dodać, że takich miejsc wzdłuż ul. św. Wincentego zaczyna pojawiać się coraz więcej…

PRZECZYTAJ TEŻ:

15 komentarzy na temat “Św. Wincentego zmienia się w ruinę

 • 3 września 2013 o godz. 09:41

  Taki syf to tylko na Targówku a remont to będzie kiedyś…. Urzędnicy twierdzą że teraz trwają prace przygotowawcze to jak oni to tak przygotowują jak na tym zdjęciu to lepiej niech nie remontują:)

 • 3 września 2013 o godz. 09:50

  No niestety trzeba wywierać presję na miasto i dzielnicę….Może redakcja pomoże?

 • 3 września 2013 o godz. 11:56

  może prościej znaleźć właściciela obiektu w którym menelstwo robi sobie libacje?! Jak właściciel się do tego nie kwapi to może go poprostu wywłaszczyć a budynek i działkę przekazać mieszkańcom pod np. plac zabawa dla dzieci?

 • 3 września 2013 o godz. 13:39

  to niezła wizytówka dla naszej dzielnicy,przy samym przystanku autobusowym,śmierdzacy menele kręca sie przy pobliskich sklepach i przystanku.Chociaz mini plac zabaw bardzo fajny pomysł,a strazy miejskiej ani policji nikt tu nie widzi,następny taki obiekt to Cmentarna-dawny hotel robotniczy-wejście także od Pińskiej.Miejsce dla elity z Targówka,co kilka miesięcy wybuchają tam dziwne pożary.Polecam zdjęcia z tego miejsca,to też niezła ciekawostka

 • 3 września 2013 o godz. 13:50

  to nasza gmina jest właścicielem,kiedyś było tam gospodarstwo ogrodnicze,piękne kwiaty i warzywa,własciciel musiał oddac grunt gminie a gmina od 3 lat tak gospodaruje,strach się bać idąc wieczorem

 • 3 września 2013 o godz. 14:14

  Serdecznie dziękuję Redakcji za zajęcie się sprawą opisaniem i sfotografowaniem tej „posiadłości” mam nadzieję że chociaż od czasu do czasu Targówek.Info przeglądają zapracowani włodarze naszej dzielnicy. Wstyd mi za Panie/Panów.
  Pozdrawiam

 • 3 września 2013 o godz. 14:51

  ZBUDOWAC SPORY MUR DLA GRAFFICIAZRZY :) Cos kolorowego przynajmniej bedzie. Jakies zloty, artysci najwyzszych lotów!

 • 3 września 2013 o godz. 19:16

  Za mało jest miejsc do malowania na legalu z nawiązaniem do Histori Targówka ile cegly i kasy poszło na napis bródno ? ile by murów pobudował i dał młodym artystom lojalke po zaprezentowaniu projektu jak Warszawa 44 Pamietamy ! rewelacja

 • 3 września 2013 o godz. 20:55

  Powiedzmy sobie szczerze. Na remont Wincentego nie ma co liczyć. Jedynie latem 2005 roku były nocne frezowania odcinka Piotra Skargi – Cmentarz Bródnowski. I tyle. Może to był remont?

 • 3 września 2013 o godz. 20:56

  dajcie miejsce ale nie dla pojow i baksow = tojów

 • 4 września 2013 o godz. 20:35

  Żal.pl

 • 5 września 2013 o godz. 23:14

  W sam raz do projektu reaktywacji Targówka.

 • 5 września 2013 o godz. 23:56

  DAJCIE DO PRZECZYTANIA TEN ARTYKÓŁ DECYDENTOM DZIELNICY I MIASTA… BO ONI CHYBA NADAL UDAJĄ, ŻE NIE SĄ WIELU SPRAW ŚWIADOMI.NIECH W KOŃCU WYREMONTUJĄ TĄ ULICĘ!!!!! TO JEST PRIORYTET!!!! ONA NISZCZY CAŁY WIZERUNEK TARGÓWKA..

 • 16 września 2013 o godz. 10:37

  O co tyle zachodu,jakoś mieszkam tu od urodzenia 32 lata i nic mi nie przeszkadza tak było zawsze,nawet Puby na Biruty przy uwczesnym rondzie żaba nikomu nie przeszkadzały a tez był tam przystanek i jest tak ten gdzie sie nie raz przesiadacie,przynajmniej coś sie działo,Bandziory non stop kogoś wywozili z tamtąd i pasazerowie też na to patrzyli i nie narzekali.Byłem raz świadkiem wysiadajac z 362 gdzie 5 Gangsterów leżało na ziemi obok porozrzucane pistolety i policja w kominiarkach trzymała ich na muszcze wyprowadzając kolejnych z pod parasoli kładąc obok tamtych i co? Każdy kto wysiadał z tego autobusu nawet nie okazywał zdziwienia.Mogę sie załozyć że 95% z was tutaj jest nie z Warszawy i dlatego wszystko przeszkadza,no bo co na wiosce cisza spokój a to Kurka na podwórku a to Krówka za muczy Świniaczek zachrumka i jedynie to może byc dla was udręczeniem ;)

 • 24 września 2013 o godz. 12:44

  Dzięki interwencji Portalu otwory wejściowe i okienne zostały zamurowane. Może teraz będzie spokój..

  Brawo!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.